IZDUV

IZDUV

Član
Pozzz

Na ovoj mojoj Jetti GLI navodno je sportski lonac, katalizator ukinut, samo zadnji lonac ima..
E sad, kad je na leru, nema to nekog zvuka, već frktane tipa : frrrr frrrr.. tako nešto:D
Posle 2 obrtaje, taj zvuk se čuje OK, fino ga je čuti...

Da li neko zna zašto na leru dolazi do tog frktanja ( frrrrrrr ) ???
 
Član
Pa kad je vatra nalozena dobro suvim drvetom onda ona pucketa stvara veliku ugodnu toplotu ali i zvuk koji je melem za usi. Tu dodje seoska macka koja se ublizini zavali i spava dugo dugo...umrtvi se tako reci...i kad se covjek priblizi i pocne da je ceska cuje frrrrr frrrrrrd frrrrrr a kad je naglo udaris ona skoci i ne bude onog frrrr frrrr frrrrrrr et ja bi to tebi tako nekako rekao da je problem. Moras je udarit po glavi.
 
Član
Pa kad je vatra nalozena dobro suvim drvetom onda ona pucketa stvara veliku ugodnu toplotu ali i zvuk koji je melem za usi. Tu dodje seoska macka koja se ublizini zavali i spava dugo dugo...umrtvi se tako reci...i kad se covjek priblizi i pocne da je ceska cuje frrrrr frrrrrrd frrrrrr a kad je naglo udaris ona skoci i ne bude onog frrrr frrrr frrrrrrr et ja bi to tebi tako nekako rekao da je problem. Moras je udarit po glavi.

Zanimljivo :)
 
Član
Pa kad je vatra nalozena dobro suvim drvetom onda ona pucketa stvara veliku ugodnu toplotu ali i zvuk koji je melem za usi. Tu dodje seoska macka koja se ublizini zavali i spava dugo dugo...umrtvi se tako reci...i kad se covjek priblizi i pocne da je ceska cuje frrrrr frrrrrrd frrrrrr a kad je naglo udaris ona skoci i ne bude onog frrrr frrrr frrrrrrr et ja bi to tebi tako nekako rekao da je problem. Moras je udarit po glavi.
Jako slikovito objasnjenjo :D
 
Član
Mozda grijesim, ali po meni je to normalno jer ni jedno auto na leru nema zvuk kao kad dajes gas. Kod nekih auta zvuk bude slab cak do 3000, dok kasnije ubija. Evo ti jos jedna jetta koja na leru radi ono trtrtrtrtrtr i bitno je da on ne trokira kad ga gasas i pustis gas de nema onog ruznog zvuka koji para usi...

 
Član
Mozda grijesim, ali po meni je to normalno jer ni jedno auto na leru nema zvuk kao kad dajes gas. Kod nekih auta zvuk bude slab cak do 3000, dok kasnije ubija. Evo ti jos jedna jetta koja na leru radi ono trtrtrtrtrtr i bitno je da on ne trokira kad ga gasas i pustis gas de nema onog ruznog zvuka koji para usi...


Ja bi volio da se i moja čuje ovako kao i ova na leru..Ok je ovo, ali kod mene je to tvrdje..Kao da ima previše gasova na jednom mjestu i onda kao da zapinju za nešto, kad treba van iz lonca..Možda griješim, ali mislim da ovaj lonac nije original od nje i da je mali, pa da se veliki broj gasovi skupi tu i zato nastaje to tvrdo FRRRRRRRR..Ne znam opet..
 
Član
To i jest fazon kad auto lagano vozis da se bukvalno ne cuje, a kad ga slozis po gasu svakog oko tebe trnci obuzmu
Jest ono, al kod mene se to brujanje, frktanje,, ne znam više kako da ga nazovem, čuje se pri laganoj vožnji, baš se čuje, a kad ga složim onda ono nestaje i dolazi onaj zvuk da te trnci obuzmu
 
Član
ee narodee da ne otvaram novuu temu

vozim jettu godinu i kusur mjeseci i sve je ok
ali ovo deranje auspuha dojadilo pa sam riješio to skinuti
znači stavio bi obični neki lonac, ne sportski
e sad, može li to tek tako, skinuti ovaj sportski i staviti neki obični ? da li će uticati na motor, da li će izgubiti na snazi ?

ILI da ostane kako jeste sada, samo zadnji lonac bez KAT, a da stavim neki srednji lonac, da li bi ublažio zvuk, i čuo se samo pri većim obrtajima ?
 
Ja mislim da bi tebi bilo najbolje nac gdje maseratija na otpadu pa s njega skinut izduv i elektroniku jer on ima opciju da se cuje kad se upali prekidac i da se ne cuje nikako dok se vozi :D:D
 
Top