Iveco Daily Totalna prerada

Iveco Daily Totalna prerada

Član
Evo nadam se da modovima nece smetati ako ovaj nas projekat postavim.
Osnova je Iveco daily.Zatvoreni kombi,produzeni,3500kg ukupne nosivost i 110KS.
Kad je dosao izgledao je ovako.







Prvo je odluka pala na renoviranje sto bi se reklo.Kum se patio cijeli dan da odlijepi naljepnice,koje su bile tanke i jako jako tesko se gule.Kad sam zavirili malo dublje,hmmm,ovo je isplativije u staro zeljezo sasjec,motor,mjenjac za dijelove...
Pa nam je onda bilo zao bacat ga jer je motor radjen generalno(novi klipovi,stubline,karkike,radilica,svi lezajevi,turbina reparirana)Pali na prvi zub.Znaci motor je kao nov.Mjenjac je kompletan u odlicnom stanju.Kocnice nove,gume sve nove.
Onda je pala odluka.Praviti Vučnu sluzbu od njega da mozemo vuci s njim kakvo manje auto a i dobar je za valjak vuci nekad da ne vucem atega...
Pocelo je ovako:



Pa smo planirali krov sami praviti kakav bilo samo da ne prokisnjava.Ali smo onda nasli kabinu kompletnu(unutrasnjost,limarija,stakla)Planirali smo tu kabinu raditi nanovo jer ima krov original od niske kabine,a i novija je.No kad smo skinuli sjedista,i gumu s poda imali smo sta vidjeti.Nasa kabina je zlato.


Onda su stari i njegov drug poceli sjeci crvenu kabinu,a ja sam za to vrijeme rastavljao bijelu kabinu.Posto od 93 eto racunajmo nitko nije te sarafe pipnuo,bilo ih je mucno za odvrnut.Poludio sam.
Pa je doslo do ovog.
I kao sto vidite na ovoj slici ima sporcku masku bez znaka:icon_biggrin:




Onda je odvezen u drugu garazu gdje se stalalo sve skoro dva dana tako da se sve i jedan zazor poklapa kako je i na originalnom ivecu,i kabina varena,tj spajana ova dva dijela.
Onda se kabina skinula skroz da se moze odraditi.
Zatim se cijeli pod vecinom sasjekao i stavljen je novi lim komplet.Odole stavljen plastobit,pa se onda preslo na ostatak da se sve dovede u red od a do z.
Kad se sve povarilo ,pocelo se s brusenjem,gitanjem,slajfanjem grubo,pa spricgit cijelom povrsinom,pa onda kombi git sve od a do z predjeno.Pa zatim smirglanje i onda farbanje.
U to vrijeme dok je jedna ekipa radila na kabini drugi su slajfali sasiju,gitali,stavljali spricgit i onda ostale pripreme vrsili.
Nasao sam nov branik,masku sa znakom,retrovizore,obrve na blatobrane i jos par sitnica plasticnih tako da i to bude cakum pakum.
Unutrasnjost je otisla na presvlacenje,od a do z.Ali me na kraju zovu i nemaju dovoljno materijala vec samo za sjedista.Ajd ok ovo cu ostalo ocistit.
Zatim smo svu mogucu elektronsku instalaciju stavili novu posto smo jednom imali problema pa nam je izgorio kompresor,sad sto se tice tog nema sale.
Kad se sve sastavilo izgledao je ovako

Zatim je skoro 15 dana lezao u dvoristu.Trazili smo kason koji je original na njegove srzace i da je sve od aluminija.Vecinom su to bili kasoni s drvenim podom,pomocna sasija nije alu...Onda smo nasli iveca daily 2000.godiste od kojeg je covjek htio praviti vucnu sluzbu.Ima alu kason onakav kakav mi trazimo.Kason bi prodao ali 750e.E jesi ti normalan,ja platio cijeli kombi 750e,jos dobio 12 kartona jastuka hahaha.Kaze ajd ok,koliko bude na vagu,toliko po dvije marke ces mi dati.Ok.Mi na vagu.345 kg tezak.700KM.Izvoli.Na kraju kad se sve sastavilo to izgleda ovako.








Jos naravno nije gotovo.Nisam ga cijelog ni smontirao.
Cekam nove plasticne blatobrane zadnje,nove brisace s metlicama,moram naci jos ovu kuku za stranicu lijevu jednu,imam polirati kason.Ali to cu kad uhvatim dan vremena pa sve urediti.
Ulozeno je dosta dosta para dok se sve dovelo u red,truda,vremena,a i zivaca.
Prodao bih ga po cijeni od 7500KM,ali u toj cijeni racunam registraciju godinu dana od dana kupovine,i naravno do kraja bi ga zavrsio,msm imam jos brisace samo stavit i blatobrane jer mi to treba stici ujutro.Kason je sat vremena ispoliran.
Mislim da nije skupo jer je sve sad kao novo,motor kao nov,mjenjac,registrovan godinu dana,zastita stavljena...I jos bih u toj cijeni dao letvu volana i volan sa rucicama zmigavca,svjetala....Oba bocna stakla,glavni kocioni cil.....
 
Član
elektricar je napisao(la):
treba li ti dijelova hehehehe ;)

Druze,kao sto vidis sve sam sredio.Jedino mi fali plastika ispod volana sto ide,nju sam takodje nasao i ceka me u puli kad odem u toku ovog mjeseca.Sve sto se moglo uredit vecinom je uredjeno i sve je stavljano original.U nedjelju cu stavit blatobrane,brisace i polirat mu kason i to bi trebalo biti to.
 
aldinbih je napisao(la):
elektricar je napisao(la):
treba li ti dijelova hehehehe ;)

Druze,kao sto vidis sve sam sredio.Jedino mi fali plastika ispod volana sto ide,nju sam takodje nasao i ceka me u puli kad odem u toku ovog mjeseca.Sve sto se moglo uredit vecinom je uredjeno i sve je stavljano original.U nedjelju cu stavit blatobrane,brisace i polirat mu kason i to bi trebalo biti to.

super svaka cast, extra je ispalo :cool:
 
Član
Evo samo da se pohvalim.
Montirao sam nove brisace s novim metlicama.
Montirao nove blatobrane.
Stavio nazad reflektirajuce zabre limene.
Zadnju sipku ispod stranice sto je bila kriva skinuo,sutra ce biti gotova nova od aluminija.
Kason malo oprao daxom i tim sredstvima,nema ga potrebe polirat,samo se bilo previse prljavstine nakupilo.

Danas bio na atestu i tehnickom.Sve proslo u najboljem redu.Kocnice odlicne,sve radi.
U ovo koji dan predajem papire za registraciju pa na cestu.

Sutra cu ga poslikati cistog.

I da najavim.Uskoro projekat jedan malo poveci.Restauracija kipera:D.I Labudice ako kupim.Vjerovatno i kombi t4 slijedi.
 
Top