Ispravljanje ALU felgi ...??

Ispravljanje ALU felgi ...??

Član
Poslije Vraca prema lukavici kad ides imas praonu i vulkanizer poslije Petrol pumpe momak se Goran zove cini mi se radi dobro a nije skup
 
Član
Ovaj u grudama čuda radi, popravi i felgu koju većina nebi ni uzela za raditi, poslje na balansirki felga ko nova.
 
Član
hajde kad zavrsis sarni nam kod koga si radio i koliko para ;)
niko cifre ne pominje :icon_rolleyes:
 
Član
Kod breće sam ja ispravljajo u rajlovcu i jedna felga me došla 50 km, i bila je dosta kriva......inaće manja oštećenja su 20-30km...pozzz:cool:
 
Član
Za ispravljanje felgi u grudama lik cuda cini,drug polomio felgu gotov citavu i ovaj mu je napravio extra nevidi se ni najmanje da je lomljena ;)
 
Član
Pozdrav ljudi,

Evo da ne otvaram novu temu... Od kako sam nabavio nove (polovne) flege sa gumama, auto nenormalno trese pri brzinama većim od 100KM/h. Volan ne trese, pa smatram ili su gume ili felge. Prvo, kako otkriti koje od ovoga? Kad sam balansirao, vulkanizer mi je rekao da mi dvije felge nisu baš najbolje, pa sam ih stavio nazad. Da li je moguće da to prenosi na čitavo auto i da se trese? Drugo, ako je do felgi, nesto mi se ne da ići ni u Visoko, ni Kiseljak, ali sam vidio da ima neki na Neđarićima u Sarajevu, kod Autopraonice 3D da ispravlja aluminijske felge. Da li je neko bio tu, i zna li kakvi su što se tiče kvaliteta rada? Unaprijed zahvalan na informacijama.
 
Član
mara- je napisao(la):
Pozdrav ljudi,

Evo da ne otvaram novu temu... Od kako sam nabavio nove (polovne) flege sa gumama, auto nenormalno trese pri brzinama većim od 100KM/h. Volan ne trese, pa smatram ili su gume ili felge. Prvo, kako otkriti koje od ovoga? Kad sam balansirao, vulkanizer mi je rekao da mi dvije felge nisu baš najbolje, pa sam ih stavio nazad. Da li je moguće da to prenosi na čitavo auto i da se trese? Drugo, ako je do felgi, nesto mi se ne da ići ni u Visoko, ni Kiseljak, ali sam vidio da ima neki na Neđarićima u Sarajevu, kod Autopraonice 3D da ispravlja aluminijske felge. Da li je neko bio tu, i zna li kakvi su što se tiče kvaliteta rada? Unaprijed zahvalan na informacijama.

ja sam nosio kod tog lika u nedjaricima jer sam cuo da dobro radi, ali bio mi je skup za jednu felgu je trazio 50KM a samo ju je pogledao..pa sam odnio kod ovog u lukavici
(Poslije Vraca prema lukavici kad ides imas praonu i vulkanizer poslije Petrol pumpe momak se Goran zove cini mi se radi dobro a nije skup) ispalo je 25 KM ravno i predobro uradjeno!!
 
Član
Hvala na informaciji. Reci mi samo na koji način ispravlja, ima li mašinu koja to radi? Onda je to super, jer mi je još bliže pošto sam iz Lukavice.
 
Član
ne znam tacno na koji nacin, jer sam ja ostavio felgu i dosao sutra dan po nju i bila je u perfektnom stanju, cak je prije imala i malu izbocinu i to je sredio i balansirao je...odes tamo najbolje ti je i pitas kako radi i dogovoris se sve..pozz
 
koronja ispravlja masinski, ali samo ako je felga u rubu kriva, ako je u srcu kriva ne moze joj nista....

tebi ne mora znaciti da trese samo zbog felgi, provjeri da li imas srednje prstenove u felgama, jer moguce da njih nemas pa da iako su felge prave koliko toliko trese jer nisu dobro nalegle na dobos, jer sarafima se nikada ne mogu dobro centrirati kao centralnim prstenom,,,,, prvo to provjeri, pa ako nemas pravac tokaru i napravi, a ako imas onda na ispravljanje felgi.....

takodje provjeri i gume kakve su ti, ako su balonjare moze do njih biti....;)
 
Član
Čekaj, kazes prsten, šta je to tačno? Misliš na one poklopce što dođu na sredini točka (vjerovatno sam se provalio, ali ne znam šta drugo)? To obično bude od plastike (bar su prethodni bili), pa kako to može uticati? A inače mi hvale ti poklopci na sredini. A pored toga, u pitanju je peugeot 206 i ovo su fabričke 15'' felge, gume marke Pneumant, made in Germany, na oko dobro izgledaju, šara fina, bar 5mm (nikad čuo za marku, ali moraju imati određeni kvalitet, ipak je to Njemac :D). I reci mi može li koronja bar utvrditi da li je u srcu kriva? I rade li ovi preporučeni u Viskom i Kiseljaku ispravljanje ako je u srcu kriva?
 
Top