Iskustva sa ugradmjom SM chip tuninga u sarajevu

Iskustva sa ugradmjom SM chip tuninga u sarajevu

Član
mooamer je napisao(la):
ado-ado je napisao(la):
Taaky je napisao(la):
Ja sam radio sm optimum na golfu mk4 tdi pd 74 kw ,kod muhe u Sarajevu ,znaci auto je prije islo ,al nije to to bilo ,uradjen je cip kod muhe ,i auto sada slajdra u trecoj brzini ,krajnja je ostala ista ,potrsnja normalne voznje se smanjila za oko 0,5 l ,sve u svemu prezadovoljan ;);)

Drago mi je cuti da si zadovoljan to je Ono sto mi treba nista vise,,,,, a de mi reci jel ti torosi ulje ????
pa brate ako tvoje slajdra u trecoj nakon optimuma st onda rade ovi tipa rinaldo i td!?pusti te suplje,pa nisi nitro stavio pa da se otima!a ti ado kao sto je vecina rekla sve je isto samo nemas dine!pozz

Dyno mi nije tolko bitan kolko strucnost pri remapu tako da kolko vidim to Srdzan odeadio nape za serijske motore a Muha samo ukucava kolko Sam skonto nema nikakvog dodatnog mudrovanja
 
Nema, sve je tako kako si rekao, srdjan posalje po tvom broju motora i sasije ako se ne varam, i nema problema ;)
 
Član
Uradio prije godinu ipo SM Optimum na svom Toledu kod Muhe u Caraudiu. Od tada prešao 30 hiljada kilometara svakakve vožnje.

Auto i dalje radi besprijekorno, ide odlično. Razlika se osjeti itekako.

U osnovi to što Muha radi nije mudro slovo (uz svo dužno poštovanje Muha :icon_smile:),

Muha dobije gotovu mapu od Srđana i upiše je u procesor i to je to, jedina razlika su valjci da izmjeriš.

To je dakle iskustvo iz prve ruke ;)

Sretno
 
Član
Pazi ne slajdra konstanto ,i ti pravis od muhe slona , prva,druga,treca prokliziva ,ali ne konstantno, kad ubrzavas sa punim gasom i to nije ubrzavanje do 4500 obrtaja,sve do 3 , max 3,5 , ulje ne trosi ni kapi ,masina je presla 200 000 ,zvuk se ne mjenja nista ,i ja sam isto bio ugasio egr i zvuk se promjenio bio je nekako grublji ,meni ruzan zvuk ,pa sam vratio na fabriku
 
Član
Sve je isto i kod nas u Gradisci i kod svih SM distributera sa stranice.

Zasto neko misli da bih ja dao zastupnistvo bilo kome ko nema profi opremu i ko moze da pokvari auto sa nestrucnosti ???

SM zastupnik moze da bude samo onaj ko je prosao nasu obuku,ima profi opremu za tuning i ko radi sa nasim mapama i nasim uslovima.

Razlika kao sto su vec gore naveli je u dynu ali za obican svakodnevi auto i za SM optimum dyno i nije presudan,bitno je da auto ide dobro,da se ne kvari i da je sve ok.

Za neke ozbiljnije varijante i neki jaci tuning onda nije lose da se sve radi na dynu.

SM odgovara za kvalitet i posao svih SM zastupnika za stranice i nema nikakvog razloga da se to ne moze uraditi u Sarajevu ili na bilo kom drugom mjestu gdje ima SM.
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Sve je isto i kod nas u Gradisci i kod svih SM distributera sa stranice.

Zasto neko misli da bih ja dao zastupnistvo bilo kome ko nema profi opremu i ko moze da pokvari auto sa nestrucnosti ???

SM zastupnik moze da bude samo onaj ko je prosao nasu obuku,ima profi opremu za tuning i ko radi sa nasim mapama i nasim uslovima.

Razlika kao sto su vec gore naveli je u dynu ali za obican svakodnevi auto i za SM optimum dyno i nije presudan,bitno je da auto ide dobro,da se ne kvari i da je sve ok.

Za neke ozbiljnije varijante i neki jaci tuning onda nije lose da se sve radi na dynu.

SM odgovara za kvalitet i posao svih SM zastupnika za stranice i nema nikakvog razloga da se to ne moze uraditi u Sarajevu ili na bilo kom drugom mjestu gdje ima SM.

Ok Srdzane vjerujem da je tako kosto kazes jer ko se imalo bolje informise o tebi vidi da si profesionalan i ozbiljan kad je u pitanju ovaj posao!!!
Tako da cu to i tako navjerovatnije napraviti a reci mi samo postoji li mogucnost da ja tebi posaljem generalije o vozilu pa da na osnovu toga napravis mapu ili vec ima standardna mapa kod muhe za moj tip vozila i motora??=SM OPTIMUM??

Hvala jos jednom svima na debati na dam se da cemo i u buducnosti saradzivati na obostrano zadovoljstvo jer imam jos uvijek dosta momaka u Sa.kojim treba ovakav profi pristup kao stro je tvoj i glede toga nesumnjam u tvoje distributere;););)!!
 
Početnik
elmo je napisao(la):
Uradio prije godinu ipo SM Optimum na svom Toledu kod Muhe u Caraudiu. Od tada prešao 30 hiljada kilometara svakakve vožnje.

Auto i dalje radi besprijekorno, ide odlično. Razlika se osjeti itekako.

U osnovi to što Muha radi nije mudro slovo (uz svo dužno poštovanje Muha :icon_smile:),

Muha dobije gotovu mapu od Srđana i upiše je u procesor i to je to, jedina razlika su valjci da izmjeriš.

To je dakle iskustvo iz prve ruke ;)

Sretno

Nista nije pamet kad drugi radi :) hahahahahhaha, bitno je da Sejo ide ...

Srdjan je mozak operacije zvane SMchiptuning, ja pomocu te neke opreme famozne koja ne kosta ni xx xxx.xx EUR ocitam sadrzaj ECU koji se odnosi na MAPE, posaljem Srdjanu, ON te ist mape modifikuje , znaci mape se ne skidaju sa Interneta , ili od neznam kuda dolaze nego se modifikuju i opet pomocu one opreme upisu u ECU nazad, tako da vi imate ORIGINALNI modifikovani software koji Vasem automobilu daje snagu.

Kad su u pitanju 1.9 TDI motor od 77KW SM optimum na taj auto je prijeka potreba, puno se dobije a minimalno se izgubi , tih motora smo uradili 4 cifreni broj i svi hvala Bogu nisu imali nikad problema, cak koliko znam ima i par auta s tim motorom koji se vozaju okolo sa 17xKS i presli su po 50 000km bez ikakvog problema na stock motorima...


U sarajevu nema Dyno i kako stvari stoje u skorije vrijeme nece ni biti, na VW ti mogu izbaciti parametre s laptopa a koje se odnose na ubrzanje, NM i ostalo da vidis koji je dobitak .

Kako rece Srdjan na SM optimum mapama ako je sve OK sa motorom najbitnije je da je uzitak u Voznji poslije tuninga veliki i kvarovi minimalni..

sad jel imas 137,2 ili 139,9KS nije ni bitno, jer ko ti na kraju garantuje da imas i tih 105KS prije tuninga.

A za upisivanje non SM mapa , upravo gore pomenuta oprema se brine da niko ko je SM distributer ne moze upisati mapu koju Srdjan nije odobrio pa makar to bila i originalna fabricka mapa , jer opet ponavljam ne koristimo opremu od 100 EUR nego puno profersionalniju i skuplju koja i ovakve stvari odobrava...


Kod distributera ili ne ?, pa recimo hocete da kupite novi VW Golf VI, znaci morate ici u Wolfsburg da kupite taj Golf jer je samo tamo originalni a u ASA Auto i slicnima nije jer.....

Ali recimo hocete da kupite Golf VI Nurburging edition , e za to morate otici u WOlfsburg jer to nije ono sto je svakodnevnica....
 
Član
neki ljudi me svaki put nanovo sje.. svojim komentarima ovde i ocaraju me svojom sigurnoscu u svoje iskaze koje nisu ni na Google-u provjerili a dalje ne treba polemisat;)
On topic
Druze ista stvar ako neces placati dyno i mjeriti, onda ti je odlazak u Gradisku samo nepotreban trosak, kad sve ostalo mozes dobiti i ovde;)
 
Član
muha je napisao(la):
elmo je napisao(la):
Uradio prije godinu ipo SM Optimum na svom Toledu kod Muhe u Caraudiu. Od tada prešao 30 hiljada kilometara svakakve vožnje.

Auto i dalje radi besprijekorno, ide odlično. Razlika se osjeti itekako.

U osnovi to što Muha radi nije mudro slovo (uz svo dužno poštovanje Muha :icon_smile:),

Muha dobije gotovu mapu od Srđana i upiše je u procesor i to je to, jedina razlika su valjci da izmjeriš.

To je dakle iskustvo iz prve ruke ;)

Sretno

Nista nije pamet kad drugi radi :) hahahahahhaha, bitno je da Sejo ide ...

Srdjan je mozak operacije zvane SMchiptuning, ja pomocu te neke opreme famozne koja ne kosta ni xx xxx.xx EUR ocitam sadrzaj ECU koji se odnosi na MAPE, posaljem Srdjanu, ON te ist mape modifikuje , znaci mape se ne skidaju sa Interneta , ili od neznam kuda dolaze nego se modifikuju i opet pomocu one opreme upisu u ECU nazad, tako da vi imate ORIGINALNI modifikovani software koji Vasem automobilu daje snagu.

Kad su u pitanju 1.9 TDI motor od 77KW SM optimum na taj auto je prijeka potreba, puno se dobije a minimalno se izgubi , tih motora smo uradili 4 cifreni broj i svi hvala Bogu nisu imali nikad problema, cak koliko znam ima i par auta s tim motorom koji se vozaju okolo sa 17xKS i presli su po 50 000km bez ikakvog problema na stock motorima...


U sarajevu nema Dyno i kako stvari stoje u skorije vrijeme nece ni biti, na VW ti mogu izbaciti parametre s laptopa a koje se odnose na ubrzanje, NM i ostalo da vidis koji je dobitak .

Kako rece Srdjan na SM optimum mapama ako je sve OK sa motorom najbitnije je da je uzitak u Voznji poslije tuninga veliki i kvarovi minimalni..

sad jel imas 137,2 ili 139,9KS nije ni bitno, jer ko ti na kraju garantuje da imas i tih 105KS prije tuninga.

A za upisivanje non SM mapa , upravo gore pomenuta oprema se brine da niko ko je SM distributer ne moze upisati mapu koju Srdjan nije odobrio pa makar to bila i originalna fabricka mapa , jer opet ponavljam ne koristimo opremu od 100 EUR nego puno profersionalniju i skuplju koja i ovakve stvari odobrava...


Kod distributera ili ne ?, pa recimo hocete da kupite novi VW Golf VI, znaci morate ici u Wolfsburg da kupite taj Golf jer je samo tamo originalni a u ASA Auto i slicnima nije jer.....

Ali recimo hocete da kupite Golf VI Nurburging edition , e za to morate otici u WOlfsburg jer to nije ono sto je svakodnevnica....



Hvala na objasnjenju i sa tvoje Muha i Srdzanove strane nema potrebe vise da polemisemo shvatio sam ono osnovno sto me interesovalo a za detalje naravno cemo popricati kad se vidimo odnosno odlucim za remap!!!:123:
 
Top