Iskustva sa Opel Zafira 2.0 DTI

Iskustva sa Opel Zafira 2.0 DTI

Član
Molio bih sve clanove foruma koji su poznavaoci opel vozila i koji su imali neka iskustva sa ovim autom i motorom da mi kazu sve probleme i prednosti vozila.
Motor je 2.0 DTI, 2003 godina, 74 KW.
Vjerovatno cu uzimati ovaj auto, pa zelio da iz prve ruke znam sta me eventualno ceka.

Hvala svima.
 
Član
dobar motor pravo,,lancani prenos ,nema zupcastog remena,,imao taj motor u vektri sluzio odlicno;)
 
Berza je napisao(la):
Molio bih sve clanove foruma koji su poznavaoci opel vozila i koji su imali neka iskustva sa ovim autom i motorom da mi kazu sve probleme i prednosti vozila.
Motor je 2.0 DTI, 2003 godina, 74 KW.
Vjerovatno cu uzimati ovaj auto, pa zelio da iz prve ruke znam sta me eventualno ceka.

Hvala svima.


hmm imam jednu vec nekih 6 ili 7 god znaci motor je 2.0 di nije dti prva u ze - do kantonu sto je registrovana dosta problema oko toga bilo papci u sluzbi za registraciju susreli prvi monovolumen koji broji 6+1 sjediste pa posjeta vandrednom tehnickom do se utvrdi da je to orginal stanje auta da nisu ubacivana sjedista i na kraju rjesenje dosao katalog iz zagreba da je ok auta toliko oko toga :lol::lol::lol:

e sad sto se tice odrzavanja presao 200 hilj sa njom kvar jedini bosch pumpa vp 44 problem poznati za opela i to je to jednom zamjenjen kugle u tih 200 hilj i nista vise potorsnja se krece oko 5.5 l dizela na 100 kmh preko nece preci cak ni zimi kako je reparirana pumpa potrosnja ide ispod 5 l prema moru mi prosjek bio 4.7 l sto je fenomenalno za dosta tesko auto

manu ima na hladnjaku klime jer dosta oni stradavaju struhnu slab kvalitet i slab je auspuh on protruhne ostale korozije nema nidje

pripaziti jos na ishabanost volana on je prvi znak da nesto nestima sa kilometrazom tipke za sirenu moraju biti ko suza ciste jer ako ima imalo pukotina to je auto 250 hilj minimum preslo

dosta je jeftina za odrzavanje u svakom slucaju topla preporuka za kupovinu i dosta su im cijene spale ( kojem autu nisu :icon_rolleyes: )


sta ti bude sumljivo pitaj slobodno
 
G

GoPlay

jarane tesko auto ti mal nije to za tebe... nije valjda da lijecis komplekse mislim preci sa pezo na munju jest velika razlika ipak munja je munja. zupcasti remen. porodicno auto. ne kvari se. STa da ti kazem. Vrh.
 
Član
GoPlay je napisao(la):
jarane tesko auto ti mal nije to za tebe... nije valjda da lijecis komplekse mislim preci sa pezo na munju jest velika razlika ipak munja je munja. zupcasti remen. porodicno auto. ne kvari se. STa da ti kazem. Vrh.

Covjek gore napisa da nema remena a ti pises da ima.Ko ce ga sad znati, jel lanac ili remen.
 
Član
Bravo, mirza_mali, odlično objašnjenje. Samo da dodam da mi jedan bliži član familije vozi Vectru sa ovim motorom, uzeo novu i do sad za 9 god. pregazio 160k bez ijednog kvara. Sipaj i vozi, ako nađeš u dobrom stanju. Obavezno volan dobro pregledaj i enterijer, tu se kilometraža provjerava.;)
 
Član
Jel mi treba kakva dozvola za voznju ovih 6 ljudi ili mogu samo sa B kategorijom.
Placa li se to sta pri registraciji vise, ili je normala kao i kod drugih vozila.
 
G

GoPlay

Berza je napisao(la):
GoPlay je napisao(la):
jarane tesko auto ti mal nije to za tebe... nije valjda da lijecis komplekse mislim preci sa pezo na munju jest velika razlika ipak munja je munja. zupcasti remen. porodicno auto. ne kvari se. STa da ti kazem. Vrh.

Covjek gore napisa da nema remena a ti pises da ima.Ko ce ga sad znati, jel lanac ili remen.

ima lancani remen. kontas. ono ko u bicikla a ne kao kais ono sto ide oko stomaka :)

Neces se pokajati ako uzmes.
Ako hoces mozemo je skupa otici pogledati.
 
Član
Za preko 9 ti treba D, a sa ovim samo ćeraj.:cool:

Sklopi ona 2 nazad, pa po potrebi otvaraj.:icon_twisted:
 
Član
2.0 dti su dobri motori, 1.7 od isuzua još bolji.

Godišta od 2002 do 2004 su imala probleme s mjenjačima. Obrati pažnju na to, ne smije ništa grebati ni strugati. Traži da auto oprobaš na "hladno".
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
2.0 dti su dobri motori, 1.7 od isuzua još bolji.

Godišta od 2002 do 2004 su imala probleme s mjenjačima. Obrati pažnju na to, ne smije ništa grebati ni strugati. Traži da auto oprobaš na "hladno".

Hvala puno.
 
Član
Ma prijatelju šta da ti kažem... sipaj, redovno održavaj i nećeš imati ni jednog jedinog problema...

naravno, zna se mana... čekaj dok ti vrisne bosch pumpa :D i onda si opet rahat 150 hiljada bez ikakvih ulaganja :) to je jedini problem na tim motorima, tj. nema onog ko je prešao preko 200 hiljada a da nije promijenuo boshpumpu :)

uglavnom, auto k'o auto odlično, za motor od 100 konja ide predobro, potrošnja sitnica... i td...

sve preporuke ;)

pozz.
 
G

GoPlay

uzmes zafiru platis gorivo do Zenice pokucas Aidu na vrata i nek pregleda brm brm. to ti nije problem :) taman i utvrdis voznju na autoputu i po gradu.
 
Član
Auto bombona imao taj motor u astri samo sto je bilo automatik nikad nikakav problem a i sad imam zafiru samo je 2.2DTI motor i na tom motoru je lancani prenos nema zubcastog i auto za 100 konjica ide ko avion samo redovan servis i nemas problema
 
Top