Iskustva sa blow off ili pop off ventilima

Iskustva sa blow off ili pop off ventilima

Član
Interesuje me da li se negdje u Tuzli ima da uzme iskustva ako neko vec ima ili je imao , koja je cijena .Poz:icon_smile:

1.9 TDI 77 kw :) sorry
 
Član
benzin,dizel,koji ti je motor,itdddddddddddddd??????????????????????????????????????????
 
Član
jesam davno,ima ga sad ervix na focusu,to je samo sminka na dizelu....cijena za dizela kreece od 200 do 350km, Z benzince od 100 do 400mislim(hks cak skuplji je)...
 
Član
ja imam AutoStyle blow off na autu vec 3-4 godine

moze li se kako na diesel blow off-u mjenjati zvuk ????
 
Član
samo oprugom,ili da nadjes drugi BOV i da stavis tvrdju oprugu....npr od benzinca na dizela
 
Član
bas sam nek dan stavljao podloske tanke i malo stimao (podbacio 2 podloske od 2mm ispod opruge da bude malo jaca) oprugu, ali jos uvjek mi je isti zvuk a samo kasnije otvara

nekako mi dugacak zvuk kada otvori blow


jel isti blow po dimenzijama kao kod diesela i benzina ???
mislim na onaj precnik i navoj gdje se kuciste navrce na crijevo od IC-a
 
Član
pa to ovisi o kojem je modelu,al svaki ima ulaz i vakum crijevo gdje se stavlja.........sto se tice postavljanja,ima dosta jebade....mislim da ima vec tema o tome,nekad je to pisano ;)
 
Član
jesi li ti ivice cackao oko zvuka na svom blow off-u, malo sam gledao sad na ebay-u ove benzinske blow off ventile pa kontam da bi oni sa trubicom sa strane davali drugaciji zvuk.

Kod mene je sada ovaj i daje mi nekako predug zvuk ( kao kamion :) )
8bfffc33f202717b3004a3b7164a6458.jpg



a zapelo mi je za oko ovaj HKS
456-BLOW_OFF_VALVE_SQV_III_silver_B.JPG


ili ovaj
$%28KGrHqRHJCYE7zBL6uH7BO-0Pywsbw~~60_12.JPG


$%28KGrHqF,!k0E67ynY32KBO8v4ST%28W!~~60_12.JPG


ovako na oko gledajuci mogao bi se staviti i blow off ventil od benzinca posto je princip rada isti ( ostaje elektronika od diesel ventila pa bi on otvara na pustanje papucice gasa )
 
Član
u benzinaca je meksa opruga jer kod nas u dizela imamo veci pritisak,mislim da je kod benzinaca ofrlje do 0.6bara dok je u dizela 1.5,zato trebas jacu oprugu.ja dok sam imo bov,imo sam kao neki lijevak sa zvizdom pa je se mogo zvuk mjenjat....i razmisljo sam o hks da ga prepravim,ali sam ga i prodo onda kad sam shvatio da sam gubio 0.2 bara zraka iz sistema zbog njega....


20fx188.jpg
 
Član
Ivice imas li negdje okacen klip kako se cuo blow off kod tebe na seatu ???

evo englez mi je na ebayu rekao da mogu kupiti samo ventil kao ovaj tvoj sa slike ( sa trubicom ) za 40 funti + dostava


Da vidim kakav je zvuk pa da skontam sta mi je ciniti,
ili ovaj diesel sa trubicom ili pakovati od benzinca blow ???
 
Top