Iskustva audi a6, 2.4 benz, 2001. g ?

Iskustva audi a6, 2.4 benz, 2001. g ?

Član
ovo je lampica radila prije brusilice :D :D Brusilica je sve ponistila!

A da se vratim na temu, ja jos nisam vidio benzinca 6-aka da ne valja!
 
Član
Ja znam samo da je taj motor peri deri sto kazu haha naravno ako je pravilno odrzavan tad ni kilometraza neigra veliku ulogu.
 
Super Moderator
Taj u touaregu je 5 cilindara samo sto se potrefilo da imaju slicnu snagu i onda ih svi mjesaju
A na svakom 2.5 odu bregaste to im i jest najveca boljka :) i na 1.9 je to boljka pa sta bi sad
 
Član
To su dobri motori i auta al pazi se kilometraže. Rijetki su oni sa manje od 500 tisuća kilometara.

Allroad: Kakve probleme su imali 1.9 sa bregastim? Prvi put čujem
 
Super Moderator
Pa inace je 1.9 najbolji motor nikad se ne kvari, al niko nece da prica kad im auto stane nego ga sakriju u garazu dok ne poprave. Ja znam puno slucajeva jer je kod nas mal grad pa znas sve majstore i bilo je puno ovih 1.9 tdi sto im je bregasta otisla. Mom kolegi je na 1.9 tdi 110kW na 200000 otisla bregasta, a taj golf bio druga ruka i kilometri tacni. I jos jednom poznaniku na passatu 1.9 96kW je otisla bregasta
Ne mora znacit da ce otici na 200 na 100k km al uglavnom cesta im je pojava pogotovo jer su na ulje osjetljivi
Ne riknu bregaste ni na 2.5 na 100-200 000 uvijek, znaju tek na 400 al ih je puno s tim problemom
 
Član
Nikad čuo za te probleme, a čuo sam za mnogo sitnije mušice. Al s obzirom kakve cicije voze takve motore, siguran sam da je bilo do lošeg održavanja i upotrebe motora. Puno je para dati 23, 24 km za kilo predviđenog ulja.

Bez obzira na tvoja iskustva ne bih baš rekao da 1.9 tdi imaju problema sa bregastim. To su stvarno odlični motori. Robusni i izdržljivi.
 
Super Moderator
Ja ne kazem da oni nisu izdrzljivi, al meni ni 2.5 nije problematican ako mu je nesto crklo na 400 000... Taj auto je bio predobar kad je bio nov i jebi ga na tim kilometrazama pocnu otkazivati razne stvari
110kW je imao problem izmedju 150-170k km da mu crkne elektronika na bosh pumpi i onda je to bio kvar od 1000KM, a ovi ostali, odu bregaste na pola miliona i ljudi kazu ne valja.. on je odlican cim je toliko izdrzao
1.9 jest bolji al i on kako ima svoje prednosti tako ima i mane samo niko o manama ne prica. I moze biti do odrzavanja jer je osjetljiv na ulje, jednom naspi koje ne treba mozes havariju napraviti
 
Član
sto se tice udobnosti noke ti je sve objasnio, auto je predobar u tom pogledu, ali sto se tice odrzavanja po meni katastrofa, govorim o 2.5tdi 180ks, djevojka mi ima taj model i vjeruj za manje od dvije godine je dala u popravke oko 5000KM, evo prije mjesec je promjenila te bregaste i svi kazu da im je to boljka, zato moj savjet dobro to sve provjeri prije kupovine
 
heheh ma svako iskustvo je dobrodoslo, mozda pomogne nekome ko bude htio dizela, hvala svima :)...
uglavnom ja koliko sam shvatio iz komentara i onako sto sam se raspitivao i guglao, ovaj motor i auto nema nekih velikih mana...naravno najveci problem je kilometraza, i koliko sam shvatio bolje je da je facelift, ali hajd sto je mala ponuda i ovako, ali faceliftova je jos manja :)...uglavnom ako nadjem neki dobar primjerak i ako ne bude facelift, ako bude dobar i ocuvan nadam se da necu pogrijesiti :cool:...
 
Super Moderator
A neces u biti je isto auto samo je onaj malo ljepsi.. Onda ganjaj 2000 godinu jer ima tablu ljepsu nije crvena nego bijela :)
 
Legend
Seljacka politika i nas mentalitet je takav da blati sve ono sto ga prvi put iznevjeri bez obzira koliko ga je to auto prije slusalo..
Ja sam cuo da su bregaste problem kod TDI motora od 110kW (motor je opterecen pa na neki nacin i razumijem) ali opet sa druge strane, najveci problem je odrzavanje, ljudi sipaju neka sklj ulja logicno da ce xxx stvari otic..
Ista prica je i sa 2.5, prevali 400-500 hiljada vani, vrati ga bosnjo na 200 proda ga i onda kod nas ljudi pricaju da je 2.5 problematican, da trosi, da ovo , da ono..
Navikli na dvicu da im trosi 6, a kad trosi 9 audi a6 u kog dvica moze dva puta stati onda je problem..
Ne shvataju da luksuzna auta ne mogu trosit 6litara i da im krajnica ne moze biti 18 maraka.. disk plocice 12 itd itd..

Opet kazem, svaki motor ce imati problem kad prodje 500 000, zat sam ti odmah rekao provjeri dobro kilometrazu i je li udaren, sve ostalo kod tih auta se da napravit..
Roman ti je isto rekao za mjenjac, ako bude automatik, probaj ga dobro u svakoj brzini, ubaci u rikverc i malo jace kreni pogledaj hoce li trzati (moze bit da je i nosac neki al cut ce se lupkanje u mjenjacu) onda ako je tiptronic isaltaj ga, vrati ga par puta u duplu nizu pa pogledaj kojom brzinom salta, ako bude radio kako treba, saltao nemas problma, samo zamjeni odmah ulje i rahat si..
 
ljudi imam jos jedno pitanje, kakav je 1.8 T u ovom autu...ne odustajem od 2.4 zamalo sam kupio juce jednog ali se nismo oko cijene dogovorili...
pa posto je ogranicen izbor ovih auta, reko da pitam da li da ubacim i 1.8 T u opticaj...kakvi su ti motori, naravno i u njega bi plin stavio :)...
eto pucajte ;)
 
BHT Ovisnik
ja bih od svih benzinaca najrpije taj 1.8T, provjeren motor, najekonomicniji,najmanja registracija,najmanja potrosnja, fino ide, lako se dize snaga,nema nekih problema, netko je samo spominjao bobine koje su svejedno jako jeftine,imas temu od prije par dana, to bi bio moj izbor ili 1.8T ili 3.0 benz, ja sam sebi gledao isto ovaj 2.4 ali omjer snage i potrosnje me nimalo nije dojmio, za te performanse prilicno hoce potrositi,a ovako 1.8T em ti je jeftiniji plin, em za vrlo sitne novce mu dignes snagu;)
 
Top