Iphone problem

Iphone problem

Član
Dobio sam neki iphone iz usa, bilo na njemu nekih slika, i ja odem tamo na reset. Međutim sada kad upalim stoji onaj apple logo. rekli su mi da je mob u restore stanju ili dfu i da ne radim nipošto restore preko itunes.
Pomoć dobro došla.
 
Član
www.redmondpie.com imas tu sva uputstva sta i kako da ne placas dzaba
skini redn0w ugasi telefon, drzis 5 sekudi power dugme onda pritisnes i home dugme 15 sekundi ne pustajuci power i onda pustis power i drzis home jos 10-ak sekundi, tako bi ti trebao redsn0w repoznati telefon i bootat ga tethered

predpostavljam da ti je untethered jailbreak na iphonu pa zato ne mozes da upalis telefon
 
Član
Pitaj toga sto ti je donio iPhone, da li ga je kupiona ugovor u prodajnom mjestu neke mreze, ili je kupio u apple shopu otkljucanog za sve mreze, razlika u cijeni je velika cak i po 100-200 dolara.

Ako je u apple shopu i otkljucan na sve mreze, sve sto treba da uradis je skines iTunes sa neta, instaliras ga na racunar i prikljucis iPhone, time ce se on aktivirati odnosno pitace te, to se zove aktivacija.

Ako je zakljucan prvo iskljuci internet i nemoj slucajno da ga update-ujes, a aktivirat ga vjerovatno neces moci ili mozda i hoces ali svejedno nece raditi na nasoj mrezi ako je zakljucan.

Nego prvo potrazi po netu, recimo u google kucaj "iPhone hactivation" to je aktivacija bez apple servera i ne mjenja nista samo ti omoguci da ga koristis, bez mreze ako je zakljucan. Ako je otkljucan zavrsio si sav posao.

Ako je zakljucan i HAKtivirao si ga, onda idi u settings i vidi koje su verzije software i radio, pa onda trazi po netu ali pazi sta radis i dobro citaj sve pod detaljno. Znaci trazis UNLOCK za tacno te verzije softvera i radia koje pisu u settings.

To ti je da se malo namucis a uradis sam, a ako neces da se mucis cijene su od 30 do 50 i vise maraka da ti neko drugi uradi to sve recimo u servisu. Ja ti predlazem da prvo procackas sam malo da vidis i raspitas se dal je otkljucan i to, samo nemoj update software kliknuti i sve ce biti OK. E ako tako ne uspijes onda tek nosi nekome i plati.
 
Top