iPhone (Kako uspješno poslovati) ..haha

iPhone (Kako uspješno poslovati) ..haha

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
TuLe je napisao(la):
evo ko zna njemacki i ovdje posatvili listu:lol:

http://www.bild.de/geld/wirtschaft/iphone4s/so-billig-ist-das-iphone-4s-wirklich-einzelteil-liste-20979546.bild.html

Ovaj text u prvom postu je ustvari prevod texta koji si ti postavio na linku :D

A njemački link predstavlja prevod izvornog texta objavljenog u američkim dnevnim novinama kao i novinskim portalima :D

Dakle nije neki 'hrvatski novinarčić' izmislio cijelu priču da bi blatio po tuđem imenu i nešto slično, priča potiče iz iste zemlje kao i proizvođač navedenog predmeta rasprave !
 
Član
imao sam dosta telefona malo su se razlikovali jedan od drugoga ali kada sam kupio 3GS eh to je vec druga prica sada imam osjecaj kao da nosim mali PC sa sobom i nemam namjeru kupovati druge telefone moj sljedeci mob ce biti Iphone 4:D
 
Član
ibizasa, sve to stoji. ali je glupost razmisljati o takvim stvarima. to je isto kao npr neko se nadje pametan pa kaze materijal za izradu DG jakne kosta 300KM a prodaje se za 1500-2000 KM, a isti taj materijal koristi neka "znjf" firma za proizvodnju svojih jakni i cijena im je 500KM. to se moze gledati, ali je totalno besmisleno, jer ti tu ustvari kupujes brand. zelis da neko vidi da ti imas ferrari, gucci, apple ili sta vec...
 
Član
imao i 3g i 3gs i x10 itd u glavnom ko zeli pouzdan fon i veoma intuitivan definitivno iPhone nema konkurencije i sve sto radi radi tecno savrseno i to je ono sto se naplacuje (ko nije probao i imao ajfon po meni nema sta ni pisati ovdje)
Mada sam licno android pristalica ali ajfon sve sto moze radi brutalno lako i tecno ali po cjenu ogranicenosti.


A vi kad budete klopali u gradu sledeci put izvagajte koliko mesa tezi pljeska koliko kosta vekna i pozalite se kako previse naplacuju jer u prodaji je to MNOOGO jeftinije ;)
 
Član
taj je bas prevodio od rijeci do rijeci :D nije u Hr 4G 4500kn nego 7399kn u slobodnoj prodaji, naravno samo idiot bi toliko iskesirao pa ima povoljnih cijena na pretplati, recimo uredjaj 9kn, i ugovor na 2god uz tarifu 500.
sto se tice uredjaja i ja sam mislila da je sminka samo, al stvarno je odlican u svakom pogledu, da ne kazem savrsen (bar cetvorka, trojke nisam imala), touch, ekran, aplikacije, gps, hd snimanje, sve sto treba skines s app store-a.
to sto se ne moze poslati slika na drugi mob i nije tak strasno jer je za sekundu uploadam na net i druga osoba skine, jbg ipak je mob pravljen u americi gdje na svakom cosku ima wi-fi, dok se kod nas broji svaki potroseni mb..
 
Član
Iphone je postao prenaduvan pomodarski brend pogotovo na ovim podrucijima,iskreno kad bi uzimao ovaj tip telefona uvijek bi prije uzeo HTC koji je da budem blag jedno 3x bolji od njega, Samsung ili SE Arc.
 
Član
Slažem se s Vladicom... Znači kao i sve kod nas, ako imaš bjesno auto, faca si, ako imaš skupu robu faca si, a tako je i s telefonom. Mislim da 10% ljudi ne koristi njegov pravi kapacitet i funkcije, nego je tu najviše zbog šminke. Jabuka je popularna i to je sve.Sve u svemu telefon nije loš, ali je malo precijenjen, HTC je puno bolji, ali to znalci već znaju.;)
 
Član
da, bolji je ljudima koji ne znaju ringtone promijeniti, kamoli nesto drugo :D

sta ste se uhvatili te price da se iphone uzima samo za sminku? po cemu je HTC 3x bolji, ajd daj mi sve te prednosti, ja ocigledno nisam znalac.... reci sta je sve bolje na HTC-u, a ja cu oba svoja iphona 4 tebi dati za taj tvoj HTC :icon_rolleyes:
jeste, ne kazem da neki debili ga nosaju samo sto im tata ima love, pa daj da budem i ja faca u drustvu, ali iphone kao telefon je odlicno tehnolosko dostignuce, pa sam retina display je kristalno jasan, uzmite nekad iphone 4 u ruku, prelistajte ga malo, koristite ga 5 dana, pa onda recite da je samo za sminku. Ne sudite ono o cemu veze nemate ;)

a sto se tice prvog posta, tj. ove teme Davor je sasvim lijepo objasnio usporedbom sa naplatom hrane ;)
 
Član
ta usporedba sa hranom je smijesna skroz i nema nikakve veze :icon_biggrin: tu je u pitanju "obicna marza", a ovdje je u pitanju kupovina branda tj. kod nas "statusnog simbola" zato marza nije "normalna" nego astronomska. i to je ono sto sam pomenuo "skidanje kajmaka" kad tek izadje mob bez obzira sto postave astronomske cijene raja poleti da kupi zato sto je to frisko izaslo, nece sigurno cekat 4-5mj da mu padne cjena. tad ga vec vise raje ima i vec nisi toliko COOL :D
 
Član
Yellow je napisao(la):
Slažem se s Vladicom... Znači kao i sve kod nas, ako imaš bjesno auto, faca si, ako imaš skupu robu faca si, a tako je i s telefonom. Mislim da 10% ljudi ne koristi njegov pravi kapacitet i funkcije, nego je tu najviše zbog šminke. Jabuka je popularna i to je sve.Sve u svemu telefon nije loš, ali je malo precijenjen, HTC je puno bolji, ali to znalci već znaju.;)

po cemu je bolji HTC molim te samo to reci kada HTC i SAMSUNG nemaju svoj operativni sistem nego Android je nastao od Google-a aa iphone koristi svoj licni operativni sistem
 
Član
Ja se bavim računalim( čitaj tehnološkim zajebancijama sve vrste ) 18god, i samo ću vam ovo reći IPhone u odnosu na konkurenciju iz HTC-a je presmiješan telefon uloženo/dobiveno. IPhone je vrhunsnki telefon, daleko od toga, ali da vrijedi 7000+ tisuća kuna ne vrijedi ni blizu, e sada će ovi reći plaćaš BREND i da u pravu ste. zato se ovoliko i prodaje jer danas treba biti IN( retardi). Postoji x HTC modela koji su jeftiniji od 500 do par tisuća kuna, a bolji su u svemu( po čemu bolji) brži procesori, inovativniji ekrani, lakši a čvršći, ??? Treba više razloga, kamere i slikanje??? Nema potrebe nabrajati. Prvi i zadnji post vezan za ovu temu. Ovo je komentar koji ne uključuje 4S I Phone.
 
Član
poslije tog telofona kad uzmem samsung, htc i ostale izgledaju mi ko 'igracke'...
ko nije imao iphone, ne zna sta je iphone...nesto kao kad vozis novu s klasu, pa predjes na skodu, ili fau ve..koji ne nude nista manje, ali razlika se osjeti :)
nisam ja sad neki snob pa pricam radi neke furke (i ostali imaju mobitele koji su u tom cjenovnom rangu, nije apple jedini)
ali treba biti realan nije ugled iphone pao s neba, i da je cijena i brand furka vjerovatno da bi i ostali veliki brendovi zakucali cijene u oblake pa zgrtali lovu, ali nije to to, iphone je po mnogo cemu poseban, kao recimo mercedes u auto industrijji...ono stoji da je furka, ali kod nas, cobana i seljaka, koji mobitel i koriste samo za poziv i poruku, pa i 3310 je odlican, doduse ni tehnologija nam ne dozvoljava nesto mnogo vise...u normalnom svijetu imati iphone je normalna stvar, nista posebno ....
 
N

nenad

Ljudi tema je smijesna, ako cete tako gledati za sve zivo vas pljackaju, od odjece (koliko kosta izrada nekih patika a koja im je cijena u prodaji, markirana odjeca...) tehike (racunara, TV, mobiteli), svakodnevnih namirnica, do auta... Ja imam iPhone 3G od oktobra 2008., placen 940$ u Dubaiju i nisam se ni jedne sekunde pokajo (moram malo potraziti postove koje su tada likovi postavljali kada sam na ovom forumu pitao za navigaciju za iPhone, presmijesno koliko su ljudi tupi kada je nesto novo, i nesvakodnevno u pitanju, i koliko su pricali da je to bezveze telefon, kako se kod nas ne moze iskoristiti ni "pola funkcija") Telefon je u odnosu na konkurenciju 3 klase iznad.

Proud owner of 3G since 2008 :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top