Internet(ADSL) kod nas, i u regionu

Internet(ADSL) kod nas, i u regionu

Član
Izdvojio sam malo vremena da uporedim nas ADSL-BHTelekom sa onim u Srbiji, Hrvatskoj....
Kao primjer sam uzeo BHT paket ADSL od 5 GB
- ADSL 5G korištenje brzine prijenosa 2048/256 Kb/s (brzina download-a je 2048 Kb/s, a upload-a je 256 Kb/s);

- 1 korisnički račun;

- neograničen upload

- 5GB download saobraćaja

- 2 e-mail adrese kapaciteta 200 MB na bih.net.ba domeni

- G-hosting
Pretplata: 30 KM sa PDV


NO COMMENT.

Internet Telekom Srbija:

CLICK 2 paket je namenjen korisnicima koji koriste Internet za učenje, intenzivnu komunikaciju i zabavu. Ovaj paket pored zadovoljavanja osnovnih potreba, omogućava brz download velikih datoteka.

Brzina dolaznog saobraćaja je 2048 Kb/s
Brzina odlaznog saobraćaja je 192 Kb/s
Saobracaj: BEZ OGRANICENJA
Pretplata: 21,26 EUR sa PDV(sto izadje negdje oko 40-45 KM)

VeratNet Srbija:

U okviru svakog ADSL paketa dobijate:

* Neograničen protok
* Javnu dinamičku IP adresu
* E-mail
* Dial up Full nalog na ADSL priključku
* Prostor za ličnu prezentaciju – 10 MB
*
* Mailbox – 1 GB
* Greylisting (antispam metoda) - opciono
* Neograničen P2P (nema filtriranja portova)

2048/192 Kbit/s 21,12 EUR sa PDV-om.

T-Com Hrvatska:

promet:neograničen

brzina: do4Mbit/s

Za super surfere koji skidaju filmove, glazbu, i razne druge sadržaje te gledaju online filmove.
Svi MAXadsl paketi, neovisno o odabranoj brzini pristupa, uključuju: 5 e-mail adresa, 100 MB e-mail prostora, 25 MB web-prostora, dodatni dial-up pristup, antispam, antivirus i firewall zaštitu.

Pretplata: 42 KM sa PDV


Iskon Hrvatska
:

Iskon.ADSL

flat aDSL brzine do 3 Mbps

najam modema

5 e-mail adresa
s neograničenim aDSL promet (flate rate); brzina aDSL linije do do 3 Mbps/384 Kbps; uključen najam modema

Pretplata: 35 KM sa PDV


Amis Hrvatska:

Postanite korisnik novog Amis ADSL paketa FLAT 256* i uživajte u neograničenom prometu na internetu.

*Pristupna brzina Amis ADSL FLAT 256 paketa je 256/256 kbps.

Pretplata: 27 KM sa PDV

I evo vam isti paket kao kod BHT, isto kod Amis-a:

Paket Amis MAXI uključuje:

* 5 GB prometa
* 5 e-mail adresa (oblik: korisnik@net.amis.hr ili bilo koji oblik na vlastitoj domeni)
* 100 MB e-mail prostora
* 25 MB web prostora (oblik: www.net.amis.hr/korisnik/ ili bilo koji oblik na vlastitoj domeni)
* hosting 1 domene
* AMIS sigurnosni sustav
* pregled potrošnje ADSL prometa i administracija korisničkog računa

Pretplata: 9.50 KM.
 
Član
kablovski net
telekabel,zenica
TINK 30G
brzina DL/UL 2048 / 1024 kbps
promet (DL) 30 GB
E-mail 100 MB
cijena sa pdv 29,95 KM
:icon_smile:


guli vas bhtelecom nacisto:D
 
Član
To ti je ono mi se zalimo kako nam je u odnosu na hrvatsku, srbioju, oni se ipak zale kako im je sporo u odnosu na europu, a oni se dalje zale kako je sporo u odnosu na japan.... :lol:

Nista nam nece biti bolje dok ne dodje neki strani operater, jer ovi nasi drze monopol, i bas ih briga jer jedni drugima nisu konkurencija... a mi se mozemo zaliti jp vodovoda i kanalizacija. :icon_smile:
 
Član
Pa razlika nije toliko drasticna samo ko god kosristi ogranicen internet je po meni okovan (jer bar ja nemam kontrole i dok mi je bio 1gb protok imao sam po 100km racuna)
A sada za 29+km dobijam 1mb D i 128 U ako se ne varam
 
kakav crni adsl,
uzmes full 3 paket na kablovskoj HS...FLAT - nista fair use..
3Mb/384kb

ovaj mjesec sam skinuo oko 400Gb :D
 
Član
Logosoft xDSL
Maksimalna moguća brzina pristupa:
do 4096/384 kbps
Limit saobraćaja: nema - Flat (*)
Free zona: da
Mail adrese: 1 (150 MB mailbox)
Web hosting (MB): 10
Dnevno trajanje usluge LOL.free:
od 01 do 07 sati
Maksimalna brzina pri korištenju LOL.free
usluge: 4096 kbps
Maksimalan saobraćaj pri korištenju
LOL.free usluge na mjesečnom nivou: nema
Cijena: 25,00 KM
Najam opreme: 5,00 KM

Imal' ko jaciiiiii hahahah :D
 
Član
Ma ADSL je oduvjek jako skup, al je bio i jako brz i pouzdan, sto mu je bila prednost. Al negdje od nove godine je i ADSL postao jako spor a i prekine se veza ponekad il "zaspe" pa nista ne skida. I ja kontam da mozda predjem na nesto drugo, al jos ne znam na sta :icon_biggrin:
 
Član
edoze je napisao(la):
kablovski net
telekabel,zenica
TINK 30G
brzina DL/UL 2048 / 1024 kbps
promet (DL) 30 GB
E-mail 100 MB
cijena sa pdv 29,95 KM
:icon_smile:


guli vas bhtelecom nacisto:D

ma Telekabel zakon,

TINKmax 90GB download, 48,90 KM... poslije par mjeseci više nemaš šta skidati ;)
 
Član
TV Full,

neogranicen download, brzina nesto preko 100kb/s to je najsporije sa rapidshare kada skidam ,

60 kanala na tv ( to moji gledaju inace nisu nesto )
neograniceni fiksni telefon
kada zovem na mobitel bude oko 0,17 KM /min.

paket 65 KM

imao sam 15G sa vecom brzinom pa premasim , kao sto Davor rece okovan si ako si ogranicen
 
MojaTV Net paket

Sljaka iznad 200 kb/s, po rapidu je to minimum, torrent ako je dobar, 400 kb/s bez prestanka, stabilno, za 60 maraka je taman ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
MojaTV Net paket

Sljaka iznad 200 kb/s, po rapidu je to minimum, torrent ako je dobar, 400 kb/s bez prestanka, stabilno, za 60 maraka je taman ;)

Koliko znam da paket MojaTv ima brzinu 1024 Mb/s tako da od te brzine 400 kb/s nema nista!
 
addo je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
MojaTV Net paket

Sljaka iznad 200 kb/s, po rapidu je to minimum, torrent ako je dobar, 400 kb/s bez prestanka, stabilno, za 60 maraka je taman ;)

Koliko znam da paket MojaTv ima brzinu 1024 Mb/s tako da od te brzine 400 kb/s nema nista!

Znam i ja kakvu ima, ali isto tako znam sta mi mjerenja pokazuju i s kojom brzinom konstantno skidam.
 
Član
kazu da je u HR ovaj Iskon predobar ;)

kod nas u BiH : Logosoft XDSL je najjaci ubjedljivo, ali dostupan samo u 3 naselja u Sarajevu :icon_biggrin:

evo i mog interneta

HS 1
25 KM/ mjesecno ; 12Gb limit down; upload neogranicen a brzina jadna da jadnija ne moze


i volio bih da dodje neka strana firma sto daje brz povoljan internet, a ne ovi papci sto su kod nas.....:icon_mad:
 
Top