instrument tabla astra f

instrument tabla astra f

Ne radi mi osvjetljenje u tabli, lampice rade, i neradi ono melodicno i predivno zvono kad zaboravis ugasiti svijetla. zna li ko sta bi moglo biti?? ubacio sam led diode umjesto obicni oni sijalica u tabli, i radilo je lijepo neko vrijeme i stalo kad sam pokusao zamjeniti sijalice na prekidacima za ventilaciju.. hvala unaprijed
 
Član
jesil pratio polove na tim ledicama nemozes mijesat + i -na njima,mozda je povezana instalacija pa remeti rad i tih u tabli,sto se tice tog melodicnog zvona ima zujalica kao relej izgleda isto tu u tabli sa strane :D
 
edo_benz je napisao(la):
jesil pratio polove na tim ledicama nemozes mijesat + i -na njima,mozda je povezana instalacija pa remeti rad i tih u tabli,sto se tice tog melodicnog zvona ima zujalica kao relej izgleda isto tu u tabli sa strane :D

skinuo sam ove diode sa prekidaca za ventilaciju, ali opet nerade ove u tabli šta je moglo pregoriti,, ;)
 
Član
izvadi tablu okreni nazad pregledaj kontakte da nisi prilikom montaze ostetio,ako je radilo mora radit :D
 
edo_benz je napisao(la):
izvadi tablu okreni nazad pregledaj kontakte da nisi prilikom montaze ostetio,ako je radilo mora radit :D

posluso sam te sve sam to uradio ali nema nikakvi fizicki ostecenja,, jbg neznam sta bi vise moram dovuci odnekle dvi zice i zakaciti kakav fenjer da imam ikakvo osvjetljenje nevidim navece nista na tabli,, ;)
 
Član
mora postojat ostecenje na tabli.imas li gdje blizu da pusudis tablu na probu da vidis da je do tvoje,jesil vratio stare sijalice?
 
edo_benz je napisao(la):
mora postojat ostecenje na tabli.imas li gdje blizu da pusudis tablu na probu da vidis da je do tvoje,jesil vratio stare sijalice?

kako se vadi prekidac od svijetala msilim da je do njega, jer da je do sata nebi radile ni one lampice kad palis auto,, znašš ;)
 
Član
lampice za paljenje i lampice za osvjetljenje nemaju veze :D posebno idu za osvjetljenje posebno za sijalicu od akua i tako to,mda mislim da je kvar na ploci u table,a prekidas iscupas lagano,ustvari koliko znam imas iznutra sarafic cini mi se nisam 100%siguran jbg da nebi odvalio,kad podjes da skidas tablu imas plastiku okolo onu i vidjeces iznutra pogledaj prema prekidacu dal ima saraf mali zaboravio sam jbg,ako ne onda lagano povuci :cool:

nepitah te jesil doobro pregledao osigurace sve?
skidanje prekidaca link ;)
http://www.blauertacho.de/doc/opel/cal/schalter/aus_und_umbau_fuer_opel_calibra_vectra_a_corsa_b_tigra_astra_f_lichtschalter.htm
 
edo_benz je napisao(la):
lampice za paljenje i lampice za osvjetljenje nemaju veze :D posebno idu za osvjetljenje posebno za sijalicu od akua i tako to,mda mislim da je kvar na ploci u table,a prekidas iscupas lagano,ustvari koliko znam imas iznutra sarafic cini mi se nisam 100%siguran jbg da nebi odvalio,kad podjes da skidas tablu imas plastiku okolo onu i vidjeces iznutra pogledaj prema prekidacu dal ima saraf mali zaboravio sam jbg,ako ne onda lagano povuci :cool:

nepitah te jesil doobro pregledao osigurace sve?
svi osiguraci ispravni moracu naci drugu tablu i probati to ako nebude do prekidaca, ;)
 
edo_benz je napisao(la):
eto gore link za skidanje prekidaca,gdje zapne javi

sto sebi belaja nadje, jedva sam ga sastavio, oni limici zaebani za vratiti,, nije ni do saltera, kupio sam druge sijalice i vratio u tablu i opet neradi, nece da mi prebaci instrument tablu i onaj sat iznad radia na nocno kad upalim svijetla to je jest da upali lampice.. jbs ga, nemam zivaca vise rastavljati sve..
hvala ti na pomoci kolega,, pozdrav
 
Top