Insignia

Insignia

Član
Ne znam gdje je moja tema nestala, od auta pa ako neko nađe može lock ovu a da tamo link, ne mogu naći i gotovo. Vidim dosta se temi izgubilo :/

Većina koja je bila prije zna o autu ali evo malo sitnih detalja i slika..

Ništa posebno nisam radio na njoj, zatamnio stakla, redovno održavanje i to je to.. dosta opreme već ima, jedino na proljeće idem je malo spustiti i to je to :) 17ke će ići na zimsku opremu, ljetne su 20tke. Kupio sam je sa 57000 kilometra, sad ima 75 000. Zadovoljan sam sa ovih 18 predjenih hiljada.

Motor je 2.0 CDTI 160 konja
Evo kratak prevod opcija one Insignie:

- Reflektirajuca sofersajba (ultraljubicasta)

- AGR sjedista (Aktion Gesunder Rücken)

- Soferovo sjediste sa memoriom i elektricno podesavanje

- Airbag za glavu i stranice

- Sensor za kisu, senzor za duga kratka svjetla, senzori u krivinama itd

- Klimaautomatik

- Retrovizori elektricno sklapajuci

- Vanjski i unutarnji retrovizori fotoosjetljivi na svijetla

- FlexRide opruge itd.

- Grijanje na daljinu / Standheizung sa daljinskim

- Koza „siena beige“ s rupicama

- Tempomat

- Grijanje u sjedistima naprijed

- Pomagalo za startanje u strani

- Klima u sjedistima („puhalo“)

- 20“ Felge

- Bi-Xenon svjetla sa funkciom za krivine i za skretanje sa 9 metodi osvjetljenja

- Parkpilot naprijed i nazad

- Infodisplay u Boji

- Pokazivanje pritiska preko senzora

- DVD 800 Navi sa kartama za Evropu obbnovio sam 2015.












 
Poslednja izmena:
Fino auto, mozda malo previse nabudzen enterijer za moj ukus.
Ne znam gdje sam procitao da je to zamjena za Vectre,
kao novo ime, nove ambicije.
"Insignia će s bogatom opremom, trima karoserijskim izvedbama,
sedam motora i brojnim tehničkim novostima pokušati uspjeti
tamo gdje vectra nije - Opel vratiti u sam vrh"
Ako se ne varam? Nema vise poslije Vectre C proizvodnji u to ime?
 
Član
Meni se nova Insignia ne sviđa baš što je većinu stvari zamjenio display :/ ne znam što, ovako mi je nešto moćnija na izgledu.. Nema više Vectre, ovo je kao zamjena Vectre, Omege i Signuma. Što se tiče opreme, mislim da dosta stvari ima što ima svako auto bolje klase. Fali tu šiber, možda Infinitiy zvučnici iako sam ja sa ovim prezadovoljan, možda da su poradili malo na jačoj plastici unutra, čuo sam da nakon određenog vremena počne se malo čuti na dodir, kod mene je još ok. Mislim da je sa Insigniom i Astrom od 2009. godine dosta se Opel digao kako je prije bio. Ova će čim krene snijeg u garažu i povremeno će se koristiti, za zime će služiti Astra G, prešla 300 000 ide pravo :)

Evo još koja slikica




[URL=http://www.igreklik.com/slike/]

iGJPuCX.jpg

jZ7zx0Q.jpg
[/URL]
 
Poslednja izmena:
Član
Update mali,,, danas stavljene gume zimske Dunlop 17ke.. Auto je malo niže za par centimetara, i ružnije kad se skinu 20tke haha :( čekati proljeće :)

I na astri sam zamjenio isto, sa 16ki na 15tke, nju cu najvise trati kad snijeg krene :)



 
Član
Maa opet je ovo avion..samo bi joj godilo bar malo spuštanja.
Imam to u planu ali na proljeće, zimske sam stavio više da stoje ako budem nekad izašao provozao se i to je to. Na proljeće kad vratim 20tke onda sam mislio i spusiti je malo, i vidjeti par detalja dodati, iako ni sam ne znam sta bi jos joj nabacio hehe
 
Top