informacije

informacije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Slespeed mjenjac DSG/Steptronic(moze se mjenjati i na volanu...3nacina mjenjanja brzina) znaci radi se o mjenjacu koji je na alfi 156 e zanima me kakav je ? jel kvarljiv ? jel pametno uzimat nesto s takvim mjenjacem i tako te stvari ?
 
Član
jedan momak je imao 156-icu s tim mjenjacem...nije se zalio,nit ja znam da se kvario...a kaze da je merak vozit...
 
Član
Samo znam da je popravak toga žara,a edis sa pg-a ima 147 sa tim mjenjačem pa možeš njega pitati za informacije iz prve ruke
 
Član
Selespeed nema veze sa DSG-om i sličnim tipom mjenjača (sa duplim kvačilom).
Da li je pametno to ćeš morati sam skontati. Problemi sa selespeedom se javljaju prilikom kalibracije, koja se mora izvršiti nakon nekog vremena, zapravo je problem sa majstorima koji nemaju ni znanja ni odgovarajuće opreme.
 
Član
Kenno je napisao(la):
Selespeed nema veze sa DSG-om i sličnim tipom mjenjača (sa duplim kvačilom).
Da li je pametno to ćeš morati sam skontati. Problemi sa selespeedom se javljaju prilikom kalibracije, koja se mora izvršiti nakon nekog vremena, zapravo je problem sa majstorima koji nemaju ni znanja ni odgovarajuće opreme.

apsolutno ne tvrdim da ima ja samo citiram sta je tamo napisano ... hvala na komentaru a o popravci i razmisljam ... ko ce to naraviti, koliko se kvari, kolika je cijena popravke i slicno ....hmmmmmm
 

IGY

Član
znam da je uzitak voziti to, jaran mi je nedavno kupio alfu, i bas je blentavo, stalno ruka leti ka mjenjacu a nema potrebe za tim :123:
 
ako mislis na tip tronik.... ja sam vozio m6 sa njim neko vreme i ekstra je nisam imao problema nikakvih cak sta vise uzivanje.....al manualni ja manualni barem po meni....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top