informacije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

normala

Član
13.09.2008
985
13
18
Sarajevo
Slespeed mjenjac DSG/Steptronic(moze se mjenjati i na volanu...3nacina mjenjanja brzina) znaci radi se o mjenjacu koji je na alfi 156 e zanima me kakav je ? jel kvarljiv ? jel pametno uzimat nesto s takvim mjenjacem i tako te stvari ?

edoze

Član
04.08.2008
13.589
1.387
113
Zenica, BiH
jedan momak je imao 156-icu s tim mjenjacem...nije se zalio,nit ja znam da se kvario...a kaze da je merak vozit...

Schumi

Član
12.01.2007
6.036
0
36
31
Sarajevo
Auto
VW Polo 6R
Samo znam da je popravak toga žara,a edis sa pg-a ima 147 sa tim mjenjačem pa možeš njega pitati za informacije iz prve ruke

Kenno

Član
19.05.2007
1.588
344
83
Zenica
Selespeed nema veze sa DSG-om i sličnim tipom mjenjača (sa duplim kvačilom).
Da li je pametno to ćeš morati sam skontati. Problemi sa selespeedom se javljaju prilikom kalibracije, koja se mora izvršiti nakon nekog vremena, zapravo je problem sa majstorima koji nemaju ni znanja ni odgovarajuće opreme.

normala

Član
13.09.2008
985
13
18
Sarajevo
Kenno je napisao(la):
Selespeed nema veze sa DSG-om i sličnim tipom mjenjača (sa duplim kvačilom).
Da li je pametno to ćeš morati sam skontati. Problemi sa selespeedom se javljaju prilikom kalibracije, koja se mora izvršiti nakon nekog vremena, zapravo je problem sa majstorima koji nemaju ni znanja ni odgovarajuće opreme.
apsolutno ne tvrdim da ima ja samo citiram sta je tamo napisano ... hvala na komentaru a o popravci i razmisljam ... ko ce to naraviti, koliko se kvari, kolika je cijena popravke i slicno ....hmmmmmm

stefanbg

Član
27.04.2009
10
0
0
ako mislis na tip tronik.... ja sam vozio m6 sa njim neko vreme i ekstra je nisam imao problema nikakvih cak sta vise uzivanje.....al manualni ja manualni barem po meni....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.