informacije (hitno)

informacije (hitno)

Samo da ti kazem to registrirano auto nek okace macku na rep,vise nemozes kupit auto da je registrirano,moras ga nanovo reg. Na sebe
 
Za registraciju samo polisu sa vlasnikovog imea prebace na tvoje do vazenja registracije i ides dalje plaćaš taksu oko 35km i to je to nova saobraćajna i u vlasnicku tvoje ime i tjt. Radio ja pre par dana pa pričam iz iskustva

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Da al polica osiguranja nije vise prenosiva,neznam kako si to uspio al jos ti bolje :) meni su rekli u osiguranju da policu mozes prenjet ili dobit na poklon od osoba u krvnom srodstvu ili bracnog druga,jer ako ti I dadne policu bilo tko gubi svoj bonus od 50 posto I ide opet na 100%
 
Član
Procedura se razlikuje ako se kupuje auto u RS-u i FBiH . U FBiH ako je registrovano novi vlasnik mora platiti polisu osiguranja na svoje ime do datuma dokad je auto registrovano ili odma punu godinu registrovati . Plaća još novu saobraćajnu i tablice ako su stare , ako su nove one ostaju . Vlasnička se ne vadi nova nego se samo u postojeću upisuje novi vlasnik . Jedini način da se vozi do isteka registracije , a ne plati ništa je na "povjerenje" (da vlasnik da punomoć kupcu) . Vlasnik dobije povrat osiguranja za period koliko je auto bilo jos registrovano , može uzeti pare , a ako ima drugo auto moze ostavit pa kad bude registracija tom drugom autu da mu se umanji osiguranje za taj iznos .
 
Ja sam otisao bio u osiguranje i ista prica mi je bila auto se mora skinuti s te polise i platit ponovo 280km na moje ime. Medjutim stari je bio tu i kao.mi smo drugačije obavešteni nama jr receno da se.moze upisati samo ime novog vlasnika u ovom slucaju mog i ostavio im sta za kafu i oni sve uradili. Evo auto sad na meni polisa na meni platio sve 50ak km i tjt.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Pa dobro ako su uveli te procente onda je i logicno da se registracija ne prenosi na novog vlasnika.
Npr. Auto je vozio neko ko ima 30% procenat znaci da je prilicno iskusan i nije pravio udes,hajmo reci "siguran vozac",ja kupim od njega auto ali imam 120% procenat polise i vec 2 udesa iza sebe.
Zasto bi neko i meni i njemu bio garant za iste pare?
 
Top