Info o A4 2.5 TDI QUATTRO

Info o A4 2.5 TDI QUATTRO

Član
Jah a vi pricate o polovnim autima kod kojih je izglednije da su smece nego uredni.
Smanjite tu ribu...
Pametnom je i isaret dovoljan, ako je isti auto sa slabijim, manjim motorom i manje opreme skuplji o cemu polemisati.
Ja prvi ne bih kupio nikad 2,5 v6 jer nisam spreman eksperimentisati
Kod nas su sva auta sa vecom snagom motora dosta jeftinija od običnih sa slabijim motorom. Pa ajde objasni kako to? Zasto je audi a6 2.8 ili 4.2 dosta jeftiniji od 1.8 motora. Itd itd....jesu i to eksperimenti? Ili sta? Mozes kupiti juga od 500km pa ako je budala vozila i odrzavala nema auta. Dzaba sto je 500km, a isto tako mozes uzeti f10 koji je isto tako neka luda vozila i rijetko posjetila neki od servisa!

Nisu to vise motori cvaja, jumbo, kocka, kecina i ostala raja....nazalost industrija auta je pala devedesetih jer je imala auta poput mercedesa 123 124 jer je imala golfa 1 i golfa 2...bube...jer je imala audi 80...jer je imala pasata lubenicara...jer je imala more nekih auta koja se nisu kvarila i nisi ih mogao zgaziti kako god vozio...
 
Član
Nije to bas tako, kod dizelasa nije, jeste u tdi motora,kada sam kupovao ocu touarega raspitao se, bas kao u slucaju ovog motora tako za touarega kazu niposto zracni ovjes i ja kupim bez istog na federima, ako je 9 od 10 ljudi imalo problem sa istim sto da ja budem dio statistike....
Nadji jednog bmw 535d da je jeftiniji od 520d
 
Ma kod 2.5 tdi 180 ks ti je kako se zalomi,prijatelj je imao jednog koji se nikad nije pokvario,tj motor se nije pokvario,a znam ljude koji su se namijenjali svega,tako da mozes kupiti dobrog a mozes i trulju,jedino sto ne idu nesto posebno,uvjerio se vise puta.Vjerovatno zbog slabog ubrizgavanja.I vecina ih radi kao traktor :D .
 
Član
Ma kod 2.5 tdi 180 ks ti je kako se zalomi,prijatelj je imao jednog koji se nikad nije pokvario,tj motor se nije pokvario,a znam ljude koji su se namijenjali svega,tako da mozes kupiti dobrog a mozes i trulju,jedino sto ne idu nesto posebno,uvjerio se vise puta.Vjerovatno zbog slabog ubrizgavanja.I vecina ih radi kao traktor :D .
Kako ce dizelas raditi, nego kao traktor?
 
Član
Drugar nisi upravu jbg. Rodjak imao 2.5 prva ruka posle svice i nikad nije imao nijedan problem. Odrzavan kvalitetno automatik bio. Imao opreme kao i ovaj. Prodao ga jer nije mogao registrovat kod nas u RS reg ubija preko 2.0.....ulje je mjenjao na 10000 uzimao castrol a filtere i ostale gluposti u Audi servisu. 4 godine bez problema ni mjenjac ni motor a ni bregaste. Zamjenio akumulator diskove i pločice. I jedna zamjena ulja u mjenjacu.
Stari tip automatika je izdrziv na sve. Ja ga imam u autu i nemam problema nijakvih. Kad pocne slabije saltati zamjeni ulje i filter i vozi dalje. Kod Nuica izadje Mahn filter i ulje oko 250km sa rukama. Ovaj motor od 180 konja jede djecu ako je sve uredu. Ti si mozda vozio les nekakav al auto leti nisko. U svakom pogledu je auto za doticni Bmw


Auto se proba odveze u servis da se premjere neki parametri pregleda se mjenjac i slicno.

Ova cijena je sasvim ok nije niska s obzirom da je registracija ne punih 800km i da je potrosac...automatik uzima i do 13 litara.

Sto je audi a6 2.5 tdi sa brdom opreme generalno jeftiniji od a6 1.9 tdi sa prosjecnom opremom?
Samo mi to reci pa da zavrsimo raspravu
 
Član
Kod nas su sva auta sa vecom snagom motora dosta jeftinija od običnih sa slabijim motorom. Pa ajde objasni kako to? Zasto je audi a6 2.8 ili 4.2 dosta jeftiniji od 1.8 motora. Itd itd....jesu i to eksperimenti? Ili sta? Mozes kupiti juga od 500km pa ako je budala vozila i odrzavala nema auta. Dzaba sto je 500km, a isto tako mozes uzeti f10 koji je isto tako neka luda vozila i rijetko posjetila neki od servisa!

Nisu to vise motori cvaja, jumbo, kocka, kecina i ostala raja....nazalost industrija auta je pala devedesetih jer je imala auta poput mercedesa 123 124 jer je imala golfa 1 i golfa 2...bube...jer je imala audi 80...jer je imala pasata lubenicara...jer je imala more nekih auta koja se nisu kvarila i nisi ih mogao zgaziti kako god vozio...

Bmw 330d je skuplji od 320d
isto je i sa peticom 3.0 i s nekim manjim motorom
ne pije ti ta prica vode
 
Član
Ma jok :) neda mi se....znas i sam da autu je sve odrzavanje....i ako nije po JUSu onda nemoze to da bude ok!
 
Član
Ma znam...al opet taj motor trpi manje zanemarivanja...i onda proklinjes i svabu i prstenove i v6 i sve :D
 
Top