Imput LOW i Input HIGH

Imput LOW i Input HIGH

Zasta sluzi na pojacalu Imput HIGH???
Imput LOW kolko znam na njega se kace cincevi a sta se kaci na high i sta dobijam
npr. http://images02.olx.com.ph/ui/15/74/32/1317195062_99837232_3-amplifier-for-car-audio-Quezon-City.jpg kako ovde nakaciti ako nemas džek?
 
ako nemas dzek, nikako, a ako imas ima oznaceno sta je + a sta -

ista stvar kao i low input, tj to je ulaz za pojacalo, za playere koji nemaju low izlaze, ili su ti iskoristeni za nesto drugo ako ima ;)
 
Član
Ljudi su ti objasnili odakle vodis kablove a sto se spajanja tice e tu ti ja mozda mogu pomoci. Kada ti tako nista nije oznaceno na Hi input koji pin je sta onda ides na 2 nacina.

Laksi: Trazi po netu ime pojacala i kakav Manual,Tutorial itd. odnosno gdje na papiru da pise koji je koji.

Tezi nacin: Otvori poklopac zadnji od pojacala i pogledaj da li se vide zice sto idu iz tih malih džekova, nama lijepo slikas sa sto vise strana da vidimo boje i mi ti kazemo za sta je koja.

Evo da vidis kako bi to izgledalo otprilike jer i ja imam pojacalo za koje nisam znao pinove pa sam otvorio i na kraju ovako je izgledalo:

Slika žica od hi inputa

P.S kod mene je situacija bila da je (-) masa bila samo 1 zica tj spojis oba (-) od zvucnika na tu zicu, a ostala po 2 si imao duplo npr Left imas 2 puta i Right. A sada se pitas pa sto po 2 puta??? e pa fora je da jedan izlaz pusta vise a drugi manje Wati u pojacalo jer iz playera ti saljes ko u zvucnik wate tako da odaberes onaj slabiji i sigurniji si :)

I ono jos teže kako to sada sve spojiti bez originalnog džeka???
To sam i ja mozgao duze vrijeme i pronasao sam rjesenje :) pa eto vise improvizacija ali moze i to da se uradi :)

Pazi sada naslov "DIY Džek :D"
Prvo nadjes neku pokvarenu napojnu od racunara i uzmes ono glavno kablo sto se ustekaje u maticnu i ono jedno sto ide u floppy. Po izgledu taj džek od struje za flopy ko i mogao bi da se usteka u taj Hi input ali moras ga sa svih strana zaokruziti da se moze ustekati i imao bi barem 4 pina koja bi mogao koristiti, a sada druga varijanta sto sam ja ucinio. Uzmes onaj džek sto ide u maticnu i isjeces 5 komada onih pinova ali da budu sa zicama. Fino svaki probas pase li u Hi input pin ako da to je sjajno :D ako ne prestani citati odavde heheh. Uzmes malo ih prepravis kljestima da budu uski da ono bas se ubadaju u Hi input pinove. Prelijepis izolir trakom preko hi inputa i pocnes ubadati pinove jedan po jedan kroz tu traku u pinove. Kada ih sve pobadas uzmes onaj pistolj za plastiku sto ljepis i onda sve to polako dok je zabodeno izljepis da bude ko džek i pustis da se ohladi. Potrudi se da izgleda ko džek :D na kraju samo osjeces skalperom onaj visak trake i imas džek za Hi input :D Jelde napati se dok to napravi heheh i samo sada stavis spajalice na zice sto izlaze i malo ih stavis na neko stabilno mjesto da ne bi iscupao džekove i kasnije pospajas sta gdje ide i muzika ima da dere :D

Nadam se da sam barem 1% bio od pomoci ;) Pozz
 
Član
I meni je palo na pamet kada sam izvadio kutiju od kompa sa tim kablovima i reko ajd mozda sta nadjem i tako i skontam da su dzekovi poprilicno identicni :) a drago mi je ako sta mognes iskombinovat pa nam javi ili sliku uradi ;) Pozz
 
Top