imam bika :(

imam bika :(

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Default je napisao(la):
sve je to u redu jedno je izvorna muzika a drugo opjevavanje bika... pa neznam ko je gori ona sto pjeva ili vi sto je "razumijete" daj ba...

Sve zavisi od osobe i koliko se moze postavit u ulogu da tako kazem " Seljaka" tj ljudi sa sela. Tebi je mozda to bezze i ja licno kad sam u prilici da slusam izvornu muziku (iako je nebi nikad sam od sebe slusao) trazim pricu u tim pjesmama da bude intersantno ali je covjeku sa sela ta pjesma mozda smjesna i tako hit na svirkama jer donosi radost.

Ja vjerujem da je nas 90% pjevusilo onu pjesmu " Cupas armaturu iz temelja srece" neznam ko je pjevao ali je bila zezancija.
 
Član
E svasta, Boze ti mene sacuvaj, e ova sto zaradi i marku na ovome zaradicu i ja sa njom :lol::lol::lol:
 
Član
jaba78 je napisao(la):
Default je napisao(la):
sve je to u redu jedno je izvorna muzika a drugo opjevavanje bika... pa neznam ko je gori ona sto pjeva ili vi sto je "razumijete" daj ba...

Sve zavisi od osobe i koliko se moze postavit u ulogu da tako kazem " Seljaka" tj ljudi sa sela. Tebi je mozda to bezze i ja licno kad sam u prilici da slusam izvornu muziku (iako je nebi nikad sam od sebe slusao) trazim pricu u tim pjesmama da bude intersantno ali je covjeku sa sela ta pjesma mozda smjesna i tako hit na svirkama jer donosi radost.

Ja vjerujem da je nas 90% pjevusilo onu pjesmu " Cupas armaturu iz temelja srece" neznam ko je pjevao ali je bila zezancija.

manje bi rekla "oni sa sela", vec prije podrucje i generacija. korida nije neka novina, i na koridama se jednostavno ovaj tip muzike slusa. slavonski brod, bosanski brod, ne ubrajam u sela, a ovdje se ta muzika slusa na svakom veselju.

legionar je napisao(la):
E svasta, Boze ti mene sacuvaj, e ova sto zaradi i marku na ovome zaradicu i ja sa njom :lol::lol::lol:

oni pjevaju dok se vi smijete i kuce zidaju xD
Mara i Lole digli kucu do nebesa, i vode restoran
 
Normalno da prave kuce, restorane, hotele, motele i sta ti ja znam sta ne, kada znaju sta seljake privlaci i sta im mogu prodati. Ali ne osudjujem ja nikoga, za mene ovo jeste primitivizam i seljakluk, ali svako ima pravo da to slusa...
 
Član
RCat je napisao(la):
jaba78 je napisao(la):
Default je napisao(la):
sve je to u redu jedno je izvorna muzika a drugo opjevavanje bika... pa neznam ko je gori ona sto pjeva ili vi sto je "razumijete" daj ba...

Sve zavisi od osobe i koliko se moze postavit u ulogu da tako kazem " Seljaka" tj ljudi sa sela. Tebi je mozda to bezze i ja licno kad sam u prilici da slusam izvornu muziku (iako je nebi nikad sam od sebe slusao) trazim pricu u tim pjesmama da bude intersantno ali je covjeku sa sela ta pjesma mozda smjesna i tako hit na svirkama jer donosi radost.

Ja vjerujem da je nas 90% pjevusilo onu pjesmu " Cupas armaturu iz temelja srece" neznam ko je pjevao ali je bila zezancija.

manje bi rekla "oni sa sela", vec prije podrucje i generacija. korida nije neka novina, i na koridama se jednostavno ovaj tip muzike slusa. slavonski brod, bosanski brod, ne ubrajam u sela, a ovdje se ta muzika slusa na svakom veselju


I u Odzaku se slusa izvorna muzika kad je slavlje npr. Velika gospa pa bude vasar tad se postavi puno satora za slavlje i u nekim se svira izvorna muzika a u nekim narodna. Tako da bude sve za svaki ukus.
 
Član
Evo znam i ja jednu, isi ritam smo tekst ide MOJA MALA KLEMPAVOGA UHA, KISA PADA RAMENA JOJ SUHA :lol::lol::lol:

Moze ona zidati sta hoce, meni da je u familiji ja bih je se odrekao preko DNEVNOG AVAZA :lol:
 
Početnik
opet kazem svaka cast izvornoj muzici (mozda se nerazumijemo) ali ovo apsolutno NIKAKVE veze nema sa tom vrstom muzike... a seljak ni za koga nisam rekao, a definitivno seljakom nesmatram nekoga sa sela ko nosi opanke, nego onoga ko ima opanak u glavi. e jbg hajd pokusajte me pravilno shvatiti jednom jer nemam zivaca za piskaranje :lol:
 
Default je napisao(la):
opet kazem svaka cast izvornoj muzici (mozda se nerazumijemo) ali ovo apsolutno NIKAKVE veze nema sa tom vrstom muzike... a seljak ni za koga nisam rekao, a definitivno seljakom nesmatram nekoga sa sela ko nosi opanke, nego onoga ko ima opanak u glavi. e jbg hajd pokusajte me pravilno shvatiti jednom jer nemam zivaca za piskaranje :lol:

ma razumim te skroz! razumiš?:D
 
OOOHOOOOOOOOJ,UUUUUDRI MEEEEEEHOOOOO..,..
Kazu da su svemirci koristili sargiju da salju signale putem visokofrekventnih tonova u svemir...
MORE BIT,MORE NEBIT...
:lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top