imam bika :(

imam bika :(

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/19fV6QYbEfk&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/19fV6QYbEfk&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 

MTR

Član
hahaha , ziku Mirsade bog te hahahahaha hahahaha buahahahahah , tekst za evrovizije :lol::lol::lol::lol:

JAO DJIDJI MIDJI , j*EM TI SELO
 
:icon_question: Ljudi na raznorazne nacine dolaze do novca, a i ovo je jedan od nacina...Bolje i ovo nego prostitucija, iznudjivanje novca, rasturanje droge itd...Svi se kao nesto cude, kao nikad nisu culi za "izvornu muziku"...
 
Član
Šargija je žičani trzalački instrument. Zasigurno najstariji plesni instrument ovih područja su bile dvojnice. Danas je to skoro izumrli instrument u ovom kraju. Njihovu ulogu je u potpunosti preuzeo instrument nazvan šargija, ponegdje zvan i tambura-samica. Šargija pripada u skupinu žičanih, dugovratih instrumenata, a na naše područje je stigla još u vrijeme Osmanskog Carstva, kada je bila jedan od najomiljenijih instrumenata bosanskih janjičara koji su svirali na instrumentu sličnom tamburi kao solisti samci pa je narod dao naziv tambura-samica, no ipak je prevladao turski naziv šargija.

U modernijem obliku se svira uz violinu. Uz nju se pjevaju tzv. izvorne pjesme. U Bosni i Hercegovini, rasprostranjena je u sjevernoj Bosni, prije svega u Bosanskoj Posavini te u žepačkom, šeherskom i komušanskom kraju pa sve do Olova i Vareša

moj stric je do velike starosti pravio sargije. iako danas "vani" kulturu tudju zivim. u stanu imamo sargiju i volim kad stariji zasjednu i pocnu po izvornim pjesmama. to meni nije ni najmanje povod za sprdnju. rado sam sjedila sa bakom i komsijama u dvoristu, perusali kukuruz i babe pocnu pjevati. baka mi je ostavila svilasicu nosnju, koju sam - prije rata, istina - znala sa rodicama obuci i na misu. nisam se ni sekunde ponizno osjecala, a ni sada, kad volim zaigrati na nekom veselju uz maru i lole, kao senadu i ostale. nekad taj seljak... ima vecu kulturu
 
Početnik
sve je to u redu jedno je izvorna muzika a drugo opjevavanje bika... pa neznam ko je gori ona sto pjeva ili vi sto je "razumijete" daj ba...
 
Član
Hahaha, al spot je jaci od pjesme, oni bezze igraju, a gore cesta, auta prolaze, oni sisli u jarak :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top