IMA PROBLEM

IMA PROBLEM

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdravi svima,molim vas da pomozite mene zbog auto!
ovako je ja promjenio je ulje,filter itdd..
ali ja stavio je novi grijaci pa samo tesko upalim samo ujutro samo dva ili tri put upali motor pa pusi dim sivo boja samo 5sek.nema pusi super je!ne kontam!trebao je jedan put upali ali nece upali!plus zasto je potorsi gorivo 1litar samo 10kilometar!nesto je ne uredu je audi pa ja brinem se audi!super je MOTOR!Molim vas da pomozi mene!

javi se :icon_sad:
 
de smireno polako uradi edit posta nekontam te kao da places dok pises ili se se toliko zadihao polako popij vode i secera i lagano nam opisi u cemu je problem
 
Član
BAR-AUDI je napisao(la):
Pozdravi svima,molim vas da pomozite mene zbog auto!
ovako je ja promjenio je ulje,filter itdd..
ali ja stavio je novi grijaci pa samo tesko upalim samo ujutro samo dva ili tri put upali motor pa pusi dim sivo boja samo 5sek.nema pusi super je!ne kontam!trebao je jedan put upali ali nece upali!plus zasto je potorsi gorivo 1litar samo 10kilometar!nesto je ne uredu je audi pa ja brinem se audi!super je MOTOR!Molim vas da pomozi mene!

javi se :icon_sad:

momak je crnogorac
promijenio ulje,filter...
stavio nove grijace,tesko pali ujutro,svaki 2-3 put,i pusi siv dim 5sek,(valjda kasnije) ne pusi,samo prvih 5 sek,kad tek upali
trebao bi da pali iz prve
trosi 1l goriva na 10km...motor je super,nesto nije uredu s audijem pa se brinem...molim vas da pomognete
valjda sam dobro skuzio:icon_rolleyes:
 
Član
koji je motor u autu vidim da je dizel i jel se to desavalo prije nego sto si to diro ili je to ucestli kvar prije te zamjene
 
Član
zerr-motor 1,9tdi!ja kupio je auto pa tesko paljene i zasto potorsio je gorivo!pa tako servis promjeni uljr.grijaci itdd.... pa opet isto je!ne kontam!ali najbolje je idem na autodijagnostika pa da vidimo sta trajne!pozzzzz

enesss-i ja tako mislim dizne,pa idem da vidimo autodijagnostika!onda javi sve!pozzz
 
Član
Zerr je napisao(la):
ako je tako more biti luftmasemeser al to mu nece pokazati na dijagnostici

Ko kaze da mu nece pokazat na dijagnostici? Mjerac kolicine zraka je glavni senzor sa kojeg racunar uzma podatke kolicine usisanog zraka i na osnovu tih podataka dozira gorivo. Nije to Skoda oktavija prve generacije pa da nece pokazat na dijagnostici. Uostalom da je otisao taj dio primjetio bi na snazi a ne po dimu. Ja ipak mislim da su dizne jer sigurno koja dizna propusta pritisak (nasi kazu pisa) pa mu se nakupi dizela u cilindru i ujutro mora 2-3 puta verglat da bi izbacio to gorivo i usput nabio pritisak na dizne a to sto mu dimi je gorivo koje se nakupilo u cilindru.
 
Član
jaba78 je napisao(la):
Zerr je napisao(la):
ako je tako more biti luftmasemeser al to mu nece pokazati na dijagnostici

Ko kaze da mu nece pokazat na dijagnostici? Mjerac kolicine zraka je glavni senzor sa kojeg racunar uzma podatke kolicine usisanog zraka i na osnovu tih podataka dozira gorivo. Nije to Skoda oktavija prve generacije pa da nece pokazat na dijagnostici. Uostalom da je otisao taj dio primjetio bi na snazi a ne po dimu. Ja ipak mislim da su dizne jer sigurno koja dizna propusta pritisak (nasi kazu pisa) pa mu se nakupi dizela u cilindru i ujutro mora 2-3 puta verglat da bi izbacio to gorivo i usput nabio pritisak na dizne a to sto mu dimi je gorivo koje se nakupilo u cilindru.
moze biti do trece dizne al ovo sto ti ja govorim negovorim iz svog cejfa nego iz iskustva koje sam steko kod fadila colica a radim vec 6 godina
koji inace radi u asi kao ucitelj svim majstorima iz bih
neznam sta ti radis al vazno je napraviti auto kad na dijagnostici kaze nema gresaka e tad si pravi majstor
lako je kad napise zamijeniti dio to svak zna pozz
 
Član
Zerr je napisao(la):
jaba78 je napisao(la):
Zerr je napisao(la):
ako je tako more biti luftmasemeser al to mu nece pokazati na dijagnostici

Ko kaze da mu nece pokazat na dijagnostici? Mjerac kolicine zraka je glavni senzor sa kojeg racunar uzma podatke kolicine usisanog zraka i na osnovu tih podataka dozira gorivo. Nije to Skoda oktavija prve generacije pa da nece pokazat na dijagnostici. Uostalom da je otisao taj dio primjetio bi na snazi a ne po dimu. Ja ipak mislim da su dizne jer sigurno koja dizna propusta pritisak (nasi kazu pisa) pa mu se nakupi dizela u cilindru i ujutro mora 2-3 puta verglat da bi izbacio to gorivo i usput nabio pritisak na dizne a to sto mu dimi je gorivo koje se nakupilo u cilindru.
moze biti do trece dizne al ovo sto ti ja govorim negovorim iz svog cejfa nego iz iskustva koje sam steko kod fadila colica a radim vec 6 godina
koji inace radi u asi kao ucitelj svim majstorima iz bih
neznam sta ti radis al vazno je napraviti auto kad na dijagnostici kaze nema gresaka e tad si pravi majstor
lako je kad napise zamijeniti dio to svak zna pozz

Ja vise mehaniku neradim zbog alergije na ulje ali sam 94. godine ucestovao u Audi ATP Cup ispred svoje firme gdje sam ucio i bio na 4. mjestu u Njemackoj sto se tice poznavanja Dijagnostike, Mehanike i Elektronike. Mozda se i varam jer sam potisnuo svo to znanje i sad se koncentrisem na Informatiku ali mi nekako to logicno zvuci da su Injektori. Ali dok ne pogledas sta je na samom Autu mozes danima diskutovat. Joj nesto mi poznat Fadil mozda sam ga i upoznao jer sam radio u Auto Servisu Senkovic u Odzaku i bio sam na par seminara. Jedan seminar koji mi sad pade na pamet je kad su uveli u Fabiju Elektronsko Servo upravljanje.
 
Član
helo svimaaa ovaj uspio je popravio dijagnostici!super je upaljenje motor a to je pumpa gorivo!odmah upaljeni super!a gorivo u grad 9lit. 100km!a van 5lit.100km!ali fali smanji gorivo u grad!SAMO TO!pozzzz svimaaa
 
Član
pa 9 litara po gradu i nije puno:icon_rolleyes:
ako se radi o guzvi,vecina tdi-jeva ce progutat toliko ako je voznja prva-druga brzina:icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top