Hyundai Elantra problem....

Hyundai Elantra problem....

Član
Pozdrav, sta ima kako ste... nisam dugo bio na forunu, ali evo me vratio sam se i to sa ozbiljnim problemom....

Automobil koji koristim je Hyundai Elantra 2.0 CRDi 2001 godina, i sve je bilo super do neki dan.... Odjednom bez upozorenja, automobil se nije mogao upaliti.... Uspjeli smo da ga upalimo na guranje par puta.... (maximalna duzina guranja je bila 5 metara)...

Naime isli smo na "pretrage" automobila da ustanovimo u cemu je kvaka, prva prognoza je bila da je otisla pumpa za gorivo... medutim nakon skidanja i provjere pumpe utvrdili smo da nije u tome problem...
Ustanovili smo da svu svi grijaci uredu....
Auto je proslo svu dijagnostiku, i nema niti jednu jedinu prijavljenu gresku....

Pitanje je vrlo jednostavnom, zanima me vase misljenje u cemu bi mogao biti problem s vozilom????
 
Član
Imao sam sličan problem na sličnom motoru na KIA CARNIVAL(2.9 CRDI) sve sam provjeravo i mjenjao sve filtere i opet isto.
U ovlaštenom servisu kod stuhlija(MAGENTIS) dijagnostika je govorila da nesto nije u redu sa ubrizgavanjem goriva i oni kazu da treba promjenit filtere. Tek oslije mjesec dana otkrio sam kvar, elektrodizne(ili injektori) su bili u kvaru, u autoservisu DžEKSPROM u kalesiji električar "STRUJA" poslije dijagnostike sa mehaničarima utvrdi kvar. Majstori skinu dizne i odnesem ih na remont u BOSCH SERVIS JUKIĆ kod NIPEX-a u Tuzli i ljudi urade injektore za 3-4 dana i sve to me kostalo oko 900KM(slepanje-50, skidanje-postavljanje-50 i remont-800KM)
 
Član
Nemam pojma sta su ima uradili, al su ih uradili:lol: Ako budes skidao dizne obavezno zabiljezi gdje je koja bila!!
 
Član
za te pare su ti mogli stavit nove:icon_confused:

Ultrazvučno čišćenje košta 10-15 km po dizni,ako ćeš čistit i filtere od dizni cijena je oko 25 km po dizni.Zbog toga mi nije jasno šta su ti radili.50 km za skidanje i stavljanje dizni je suluda cijena.Meni ih je čovjek skinuo i stavio besplatno...Čuj 800km.cccccc
 
Član
da zela u pravu si ali za ove crdi postoji neka kvaka koja ih j*e podobro Sad ces ti reci dizna je dizna Ali ti su motori pokusaj kosookih da kopiraju cdi mercedesovu tehnologiju i Bog sami zna sta je u pitanju Znam kamaru taxista koji su kupili ove elantre i za kratko vrijeme ih se kutarisali bas zbog ovih misterioznih problema
 
Član
Remont dizni :icon_question: sta im remontuje:icon_question: Ja koliko znam ako je pumpa dizel i ako su elektricne dizne one kad odu nema popravke mislim izgore namotaji u njoj i to ja ne znam da iko popravlja kad je jeftinije staviti nove nego te praviti, a ako ti je boshpumpa ja ne znam sta ce im tamo remontovati moze ih samo ocistiti kako i @Zela GTI kaze.... To su tebe ljudi laganini okupali hladnom vodom, a ovamo ih samo ocistili ili stavili samo druge polovne, pogotovo ako je radjeno u "ovlastenom" servisu.
 
Član
@zela gti: Elektrodizne ako i obicne dizne imaju uloske i gumice i to je na mojim diznama radjeno(i kostalo 200KM po komadu). Nove dizne bi me isto toliko kostale jer sam se raspitivao i trazio, ali bilo mi je hitno da uradim auto pa sam izabrao remont. Elektrodizne(injektore) imaju i VAG DTI motori i kod istog bošiste remont tih dizni košta 1200KM.(samo informacija i demant glasina da se ne isplati voziti "KINEZE")

@niksa: http://www2.autoportal.hr/201002177593/Doktore-pomozite/Vi-pitate-mi-odgovaramo/menu-id-73.html

@RS TURBO: Mjenjaju se ulosci i gumice, :icon_smile:
 
Član
Jeftinije kupiti nove i staviti nove nego to raditi jer ce to otici duplo brze nego nove dizne...
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Remont dizni :icon_question: sta im remontuje:icon_question: Ja koliko znam ako je pumpa dizel i ako su elektricne dizne one kad odu nema popravke mislim izgore namotaji u njoj i to ja ne znam da iko popravlja kad je jeftinije staviti nove nego te praviti, a ako ti je boshpumpa ja ne znam sta ce im tamo remontovati moze ih samo ocistiti kako i @Zela GTI kaze.... To su tebe ljudi laganini okupali hladnom vodom, a ovamo ih samo ocistili ili stavili samo druge polovne, pogotovo ako je radjeno u "ovlastenom" servisu.

otisao sam danas u ovlasteni servis, i pronasli smo problem, uglavnom radi se o ubrizgavanju smjese u cilindar (nesto oko bosch pume) popravka ce me kostati 500 KM a treba da ga urade tokom vikenda..... Hvala vam puno svima na savjetima....
 
Član
ADILAV je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
Remont dizni :icon_question: sta im remontuje:icon_question: Ja koliko znam ako je pumpa dizel i ako su elektricne dizne one kad odu nema popravke mislim izgore namotaji u njoj i to ja ne znam da iko popravlja kad je jeftinije staviti nove nego te praviti, a ako ti je boshpumpa ja ne znam sta ce im tamo remontovati moze ih samo ocistiti kako i @Zela GTI kaze.... To su tebe ljudi laganini okupali hladnom vodom, a ovamo ih samo ocistili ili stavili samo druge polovne, pogotovo ako je radjeno u "ovlastenom" servisu.

otisao sam danas u ovlasteni servis, i pronasli smo problem, uglavnom radi se o ubrizgavanju smjese u cilindar (nesto oko bosch pume) popravka ce me kostati 500 KM a treba da ga urade tokom vikenda..... Hvala vam puno svima na savjetima....
Remontovat ce injektore ii promjenit regulator pritiska(al on 100-150KM)
 
Pozdrav, sta ima kako ste... nisam dugo bio na forunu, ali evo me vratio sam se i to sa ozbiljnim problemom....

Automobil koji koristim je Hyundai Elantra 2.0 CRDi 2001 godina, i sve je bilo super do neki dan.... Odjednom bez upozorenja, automobil se nije mogao upaliti.... Uspjeli smo da ga upalimo na guranje par puta.... (maximalna duzina guranja je bila 5 metara)...

Naime isli smo na "pretrage" automobila da ustanovimo u cemu je kvaka, prva prognoza je bila da je otisla pumpa za gorivo... medutim nakon skidanja i provjere pumpe utvrdili smo da nije u tome problem...
Ustanovili smo da svu svi grijaci uredu....
Auto je proslo svu dijagnostiku, i nema niti jednu jedinu prijavljenu gresku....

Pitanje je vrlo jednostavnom, zanima me vase misljenje u cemu bi mogao biti problem s vozilom????
Imao sam isti problem. Auto Hyundai Elantra 2001 CRDI. Odjednom počeo dugo verglat i nekad upali nekad neće. Palio ga par puta na guranje, palio ga na sprej ( cockpit sprej kaže majstor najmanje šteti motoru). Išao majstorima prvo kažu ne valja alnaser. Zamjenio četkice, nosač četkica, ležaj na alnaseru opet isto, Onda pumpa za gorivo, provjerili pumpu za gorivo - pumpa ok. Zamjenio ponovo filter goriva, filter zraka- opet isto. Par puta prilikom dugog verglanja pojavi se lampica check engine. Odem na dijagnostiku greška senzora bregaste osovine. Kupim novi senzor bregaste postavim greška se izbriše, ali opet dugo vergla. Ujutro ne može da krene bez spreja. Još nešto kad ga upalim auto radi bez problema ne osjetim nikakav pad performansi. Znači problem samo pri paljenu. Majstori mi se već smučili jedan kaže možda je ovo drugi možda je ono ali niko ne nalazi problem samo uzimaju pare. Na kraju srećom nađem majstora koji je imao isti auto odem kod njega i krenemo redom mjenjati senzore da ih više ne kupujem džabe. Provjerimo 4-5 senzora nije do njih. Kaže čovjek otiđi kod Zufera u Seoču nek ti očita parametre sa Bosch dijagnostikom. Odem čovjeku pita čovjek šta je kažem mu dugo vergla kad pali, ujutro neće nikako. Čovjem spoji 4 cjevčice na dizne ( povrat goriva) , kaže hajde zaverglaj ja zaverglam i čovjek odmah kaže ne radi jedna dizna - popravak odnosno reparacija 150 KM. Pitam jel treba da ostavim auto kaže ma samo ti sačekaj biće gotovo za sat vremena. Čovjek rastavio diznu, reparirao je i auto ponovo super, pali nakon jednog okretaja alnasera. Savjet svima nemojte ići majstorima po raznim garažama, šupama otiđite kod stručnjaka jeftinije će vas izaći. Znači platio sam 150 KM reparaciju jedne dizne a prije toga 400-500 KM džabe za "popravak" ispravnog alnasera, zamjenu ispravnog senzora, pregled zupčastog, crijeva, pumpe goriva...
 
Top