HR tablice u BIH

HR tablice u BIH

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ok, vidim da neću imati sreće sa nabavkom auta u BIH pa namjeravam napraviti sljedeće: prijaviti se u Hrvatsku (živjela rodbina:icon_biggrin:), tamo kupit auto i onda se sa HR ispravama i tablicama voziti u BIH.

E sad dali je to moguće? Koliko sam uspio saznati to nebi trebao biti problem, al odlučih se malo raspitati i ovdje;)
Jel neko ima sličnih iskustava, dali je ta procedura problem, dali će mi kasnije stvarati probleme... Sve što znate bi mi pomoglo:icon_confused:
Pozdrav!
 
Član
kod mene komsija voza auto na hrvatskim tablama vec duze vrijeme jer je auto starije od 7 godina tako da ga ne moze prevesti na nase table. da je problem davno bi odustao od voznje istog
 

IGY

Član
meni su u firmi sva auta na HR tablicama 12 kamiona 5 novih clia i jos par vecih auta od par direktora i koliko znam nemaju nikakvih problema
 
Član
zasto bi bio problem ako imas hrvatsku osobnu i vozacku
sranjola je jedino ako imas BiH vozacku a hrv tablice e onda je to medjugranicni prekrsaj i sranjola nastupa a pogotovo ako imas hrv auto na svoje ime a bh vozacku tada jos vise te peglaju imao sam te probleme a trenutno sam i ja u fazi prebacivanja na hrv drzavljanstvo tako da cu traziti i auto u hrv ali naravno ostavis i bh isprave samo se nemoj zeznuti pa pogresne pokazati na granici ili prilikom zaustavljanja
 
Član
nema problema moj djed godinama vozi svog vw pola na hr tablama i nikakvih zivih problema nije imo a preso s njim bruku kilometara po bih... :) jbg cojk voli da putuje... :)
 
Pike_gti je napisao(la):
nema problema moj djed godinama vozi svog vw pola na hr tablama i nikakvih zivih problema nije imo a preso s njim bruku kilometara po bih... :) jbg cojk voli da putuje... :)

e super, pa ako može tvoj djed, valjda ću i ja moći:icon_biggrin:

hvala ljudi:icon_exclaim:
 
Član
jest, al mozda njegov djed ima hrvatsku vozacku...kako ti bmwscaner rece, nece ti to bas ic ako vozis hrvatko auto sa nasom vozackom...
 
Faya_M5 je napisao(la):
jest, al mozda njegov djed ima hrvatsku vozacku...kako ti bmwscaner rece, nece ti to bas ic ako vozis hrvatko auto sa nasom vozackom...

Ne planiram voziti sa BIH vozačkom. Pa kad se prijavim u HR odmah mogu praviti i HR osobnu i prevesti BIH vozačku. Čuo sam da se to obavi u policiji za 100kn...:icon_rolleyes:
 
Član
ma jok buraz...procedura je to ...ne mozhe se tek tako njihova lichna povlaka osobna dobit' ...postoje uvjeti za boravak osim ako nemash njihovu sharu tad mozhesh dobit' osobnu jer svaki glas iz bosne dobro dodje ;)

a auto ovdje vozash kao pokretnu imovinu iz RH. i shto ovaj gore momak reche samo uz hrvatske dokumente i nikako drugachije.

usput ja imam dvojno i znam shta pricham
 
Član
mislim da je slicno kao u austriji
ovdje mozes prvih 6 mj boravka voziti sa bh vozackom,kasnije kao da nemas vozacke,obavis prevod vozacke i onda mozes voziti auta sa at tablama i sa bh tablama ali ako auto nije na tebi.
tak ja vozam i nemam nikakvih problema,auto nije na meni,imam punomoc i to je to.
kod nas me ne zezaju uvijek kazem juce doso i to je to :D
 
Član
KoKUz je napisao(la):
ma jok buraz...procedura je to ...ne mozhe se tek tako njihova lichna povlaka osobna dobit' ...postoje uvjeti za boravak osim ako nemash njihovu sharu tad mozhesh dobit' osobnu jer svaki glas iz bosne dobro dodje ;)

a auto ovdje vozash kao pokretnu imovinu iz RH. i shto ovaj gore momak reche samo uz hrvatske dokumente i nikako drugachije.

usput ja imam dvojno i znam shta pricham

Procedura je NIKAKVA! da bi dobio HR osobnu! Ako imas domovnicu i putovnicu, potrebno je da imas nekoga tko ce te prijaviti kod sebe i licnu dobivas za 10 Dana! Eh sada da bi prebacio vozacku na HR, imas neke male ispite! Tak nes! ...U bih mozes vozit sa HR tablama jer imas HR dokumente, al pazi! Ne mozes vjecno vozati,ak ti murija uđe u shemu pa te uvijek skonta u BiH svih 12mj recimo, onda znaju da si nastanjen u BiH i morat ces radit auto sa BiH papirima! Ili nedo bog da te gdje startaju,pa ti vide i bosansku osobnu,a HR table na autu i kontra! Moras se paziti!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top