Honda CR-Z R

Honda CR-Z R

Član
Knezho je napisao(la):
R verzija je trenutno za trke samo, a valjda od sledece godine i na cestama. A sto se Mugena tice, samo je body kit drugaciji, sve ostalo je stock.

Nije mugen samo body kit...

;)
 
Član
Aditas je napisao(la):
Knezho je napisao(la):
R verzija je trenutno za trke samo, a valjda od sledece godine i na cestama. A sto se Mugena tice, samo je body kit drugaciji, sve ostalo je stock.

Nije mugen samo body kit...

;)

i ja bih volio da nije al` ipak gdje god sam nasao otprilike pise ovako:
http://www.fastmotoring.com/index.php/2010/11/2011-honda-cr-z-mugen-with-limited-run-of-300-units/

Cak evo ova sto je sad bila na SEMA-i od Mugena pored ove R
http://www.autoblog.com/2010/11/02/sema-2010-2011-honda-cr-z-mugen-is-a-rare-oddity/

A da se mene pita, nagurao bih ja u nju onih zdravih 240 konjica iz S2000 :)
 
Beg Babic je napisao(la):
Steta sto je hibrid

Hahaha aj molim te obrazoli ovo, zasto je lose sto je hibrid?

Po meni je to velika prednost, gled'o neke specifikacije obicnog modela na netu, 1.5 benzin sa cca 120 konja, a trosi 5-6 litara po gradu, ne znam kako to moze biti "steta"!!!
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Beg Babic je napisao(la):
Steta sto je hibrid

Hahaha aj molim te obrazoli ovo, zasto je lose sto je hibrid?

Po meni je to velika prednost, gled'o neke specifikacije obicnog modela na netu, 1.5 benzin sa cca 120 konja, a trosi 5-6 litara po gradu, ne znam kako to moze biti "steta"!!!

Kako nisi primjetio do sad da su ovdje sve neki "rejseri" sa makinama od preko 300+ KS pod haubom i mrze sve što troši ispod 25l beMzina i,...:icon_mad:
 
Citaj kako pise , nisam rekao da je lose sto je hibrid nego da je steta .... U kontekstu automobila za koji je napravljen mislim da je hibrid nepotreban.Honda CR-Z R Hybrid sa pocetka posta je prije svega "track ready" automobil, napravljen u svrhu da zadovolji ljubitelje auto trka i pobjedi na utrci 25 Hours of Thunderhill, tako da ovo "po gradu" ne pije vode jer ovaj automobil ne vidim "u gradu". S druge strane, ako si gledao nekad utrke koje traju po 24 sata shvacas kolika je mogucnost da dodje do kvara prilikom sudara ili samog kvara pa se postavlja pitanje koliko se efikasno i brzo moze popraviti automobil koji ima vise od jednog izvora energije (bilo on paralelan ili serijski) i jedva cekam decembar da vidim kako ce Hondica proci na najavljenoj utrci.Dalje, prerade na hibridnom sistemu su moguce ali izuzetno zahtjevne i skupe pa si kao kupac osudjen na tih 200 KS koliko dobijes, a tu je i demenzija zvuka koju posjedujes tj. ne posjedujes.Nemoj me pogresno shvatiti , hybrid je dobar , hybrid je strasno dobra stvar, u automobilu kao sto je Prius ,Volt ili Hondin Insight , ali u nabrijanom automobilu za trke mi je bizaran poput Start/Stop tehnologije u Porscheu Panameri sa 4.8 litrenim V8 motorom sa turbopunjacem :) ...... sad bi bilo fino da ti meni obrazlozis zasto ti mislim da je hibrid dobar za auto trke ?

Hvala , Pozz
 
Ajd idi googlaj i dalje pa prepisuj, samo cu ti reci, na to sve sto si pisao, kako ces vidit auto po gradu, kad je relativno tek se pojavio na trzistu, kao drugo i najvaznije, neces ga u BiH nikad ni vidit, tako da to ne pije vode!
 
Top