Honda Civic Type R vs VW Golf R - Top Gear: Drag Races

Honda Civic Type R vs VW Golf R - Top Gear: Drag Races

Član
Predhodni rs je imao motor zvuk motora ostalo nije vrijedno hot hatcha ne sjecam se da je u nekom testu pobjediiom. Makni ruke s volana i nagazi ga ides s ceste. Da audi se kune u svoj quatrro pogon koji nije los medjutim ta koncepcija i uzivanje u voznji ne idu zajjedno primjer novi rs3
Vratimo se mi potrosnji type r i zagadjenju :)
 
Predhodni rs je imao motor zvuk motora ostalo nije vrijedno hot hatcha ne sjecam se da je u nekom testu pobjediiom. Makni ruke s volana i nagazi ga ides s ceste. Da audi se kune u svoj quatrro pogon koji nije los medjutim ta koncepcija i uzivanje u voznji ne idu zajjedno primjer novi rs3
Vratimo se mi potrosnji type r i zagadjenju :)
cuda prave sa ovim novim earth dreams motorima, reverse vtec koriste, nesto obratno od vtec sistema(ne kontam)
honda-civic-Engines.jpg
honda-1.0-turbo-2.jpg
honda-1.5-turbo-1.jpg

Steta sto ih kod nas nema :( , jedni od najpreciznijih motora koji izadju iz fabrike ;):)
njihov 1.6idtec je nadmasio fabricki deklarisanu potrosnju :cool:
 
Član
Oba auta su odlicna, ne bih se zalio bilo koji da mogu posjedovati :D
Mada bi konacna odluka ipak bila honda radi dizajna, jer golf izgleda previse obicno iako je R :)
 
Član
Focus je strasan u krivinama, to jest jako zabavan za voziti i po tome se izdvaja. Mada je i Golf R tu vrhunski. Za pravca mu ocito fali DSG, koji ova dvojica imaju. Kada su upitanju kompaktne AWD zvijeri svi su proizvodjaci uradili odlican posao sa novim modelima, pravo bi bilo tesko izabrati jednoga, da se mora birati recimo jedan od ove trojice.
 
Član
Meni je Focus odlicno uradjen jeftiniji od R a ima ljepsi dizajn taj drag mi nije toliko ni bitan..opet RS3 bi mi nekako najvise lezao...al sve u svemu svi primjerci su odlicni...:D
 
Član
Focus je strasan u krivinama, to jest jako zabavan za voziti i po tome se izdvaja. Mada je i Golf R tu vrhunski. Za pravca mu ocito fali DSG, koji ova dvojica imaju. Kada su upitanju kompaktne AWD zvijeri svi su proizvodjaci uradili odlican posao sa novim modelima, pravo bi bilo tesko izabrati jednoga, da se mora birati recimo jedan od ove trojice.
Kako znas da je strasan u krivinama ako ga nisi vozio :D
 
Član
Uvjek iste bitke na forumu, ko sta vozi to i brani kao da mu je mater.
Ta Honda mi nekako ne lezi iz razloga jet postoji Megan sport verzije.
Mada taj Golf je realno najkompletniji kao auto za svaki dan a o unutrašnjosti da ne pričamo.
I ta Honda i RS su smjesni unutra.
 
Top