Honda Civic od 500000 milja

Honda Civic od 500000 milja

Sta kazu, mala kubikaza, puno konja, optereceni motori, ne mogu puno prec, hehe carko :icon_biggrin:

http://baltimore.cbslocal.com/2011/08/30/parkville-family-celebrates-milestone-of-old-honda-civic/

to je dakle preko 800 000 km.

sad ce pocet price eee od mog djeda mecka 123 obrnula milion i po, jest, al ta mecka ima robusni 3.0 motor i ljutih 80 konja :D
 
Član
Honda pravi fantastične motore, to i laik zna. Uz pravilnu upotrebu, "malo" hladnih startova i vožnjama na duge relacije motori mogu okrenuti brdo kilometara. Moja bivša dvica gti je imala 250 000 na satu, kompresija je bila 14 bara. 7-8 godina je vozio stariji čovjek tako da nije bila maltretirana kao svaki gti:icon_biggrin:

Da je ovu hondu vozio neki klinac koji bi je pržio po gradu na hladno, ne bi okrenula ni 100 tkm;)
 
True, al za Hondine motore kazu samo ne na hladnu klat i uvijek pazit na ulje, mozes je derat koliko hoces, samo to dvoje joj osiguraj i prece koliko hoces.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Honda pravi fantastične motore, to i laik zna. Uz pravilnu upotrebu, "malo" hladnih startova i vožnjama na duge relacije motori mogu okrenuti brdo kilometara. Moja bivša dvica gti je imala 250 000 na satu, kompresija je bila 14 bara. 7-8 godina je vozio stariji čovjek tako da nije bila maltretirana kao svaki gti:icon_biggrin:

Da je ovu hondu vozio neki klinac koji bi je pržio po gradu na hladno, ne bi okrenula ni 100 tkm;)

Isto sto je slucaj sa mojom kockom sto se tice motora.Stariji covjek kupio je u Njemackoj iz fabrike dovukao i vozio 18cca godina, bez da je motor otvaran i lamela mjenjaja. i Dodje meni u ruke i ja za dvije godine sjebem motor al i dalje leti :icon_biggrin:
 
Član
ArminM je napisao(la):
zviz je napisao(la):
Al' zato ja vozam keca koji je prešao 95.500 km 1.3 benzin. :icon_biggrin:

s obzirom kakav je to motor dobro si i to presao

Žao mi je što te moram razočarati, ali ovi motori idu i po 500,000 bez diranja, samo redovno ulje, filteri i miran.
 
haha, ovaj je jos gori.

Milion Mile Joe's Accord, milion i 600 hiljada kilometara :cool:

http://www.leftlanenews.com/owners-1990-honda-accord-nearing-10000000-mile-milestone-video.html
 
Član
The Warranty Direct Top 100 Most Reliable Used Cars Of The Past Decade

Honda Accord
Subaru Forester
Mazda MX-5
Mitsubishi Carisma
Toyota Yaris
Honda Civic
Nissan Almera
Honda CR-V
Toyota RAV4
Nissan Micra
Lexus IS 200
Mazda 626
Jaguar X-Type
Toyota Landcruiser
Volvo S/V40
MINI (BMW)
Suzuki Vitara
Mazda 323
Toyota Carina E
Saab 9-5
Lexus LS400
Ford Ka
Rover 45
Hyundai Lantra
Mercedes SLK
Citroen Xsara
Ford Cougar
Subaru Impreza
Skoda Octavia
Audi A4
Nissan Primera
Toyota Avensis
Volvo 850
Vauxhall Corsa
Seat Toledo
Volkswagen Golf
Daewoo Lanos
Fiat Brava
Hyundai Coupe
Mitsubishi Shogun
Rover 25
Mercedes CLK
Fiat Marea
Ford Focus
Peugeot 106
MG MG TF
BMW Z3
Hyundai Accent
Volkswagen Polo
Fiat Punto
Vauxhall Zafira
Mercedes C-class
Volvo S60
Toyota MR2
Mazda Xedos 6
Ford Puma
Vauxhall Astra
Vauxhall Omega
Chrysler Neon
Audi A2
Ford Fiesta
Ford Mondeo
Vauxhall Corsa
Citroen Saxo
BMW 3 Series
Vauxhall Vectra
Isuzu Trooper
Mercedes M-Class
Subaru Legacy
Rover 400
Fiat Ulysse
Mercedes E-Class
Renault Clio
Toyota Celica
Peugeot 306
Peugeot 406
Volvo S70
Rover 75
Daewoo Matiz
Peugeot 206
Mazda MX-3
Vauxhall Tigra
Seat Ibiza
Peugeot 106
Renault Megane
Peugeot 406
Saab 9-3
Audi A3
BMW X5
Mercedes S-class
Toyota Corolla
Seat Alhambra
BMW 5-series
Daewoo Nubira
Alfa Romeo 145
Saab 900
Mazda MX-6
Jaguar S-Type
Daewoo Leganza
Porsche Boxster
 
Član
tema je dobra i ona lista auta sto je neko postavio . . .
zapikas auto iz one liste nadjes polovno i usrecis se do kraja zivota :lol:
 

EE9

Član
nenad je napisao(la):
...tako da Honda nije nikakav fenomen po tom pitanju :)

Griješiš...i to jako puno! Honda je itekako FENOMEN i to po više pitanja...
Ukratko; Honda je počeo proizvoditi automobile (tek) od 1961. godine a nakon nekih 25. godina se već nalazio u samom svjetskom vrhu autoindustrije! Pretpostavljam da ima "još puno" sličnih primjera! Da ne nabrajam toliko toga o Hondi...dovoljno je malo "proguglati"...

Vezano za temu...ne poredimo "kruške i jabuke" jer apsolutno nije isto porediti pouzdanost i trajnost motora od 1.6/8V/66kW s max. obrtnim momentom na nekih npr. 5.800rpm i recimo, motor od 1.6/16V/110kW gdje je max. obrtni moment na 7.600rpm, (s tim što se motor bez problema vrti do "blokade" na nekih 8.300rpm!)...."nimalo fenomenalni" VTEC, u ovom slučaju B16A1 a ne smijem "ni spominjati" B16B koji iz zapremine 1.595ccm izvlači 185KS!!!
Naprezanje i habanje materijala, temperatura, pritisak, G-sila, itd. je neusporedivo veće na visokim obrtajima i eksponencijalno raste s malim porastom obrtaja u toj "opasnoj zoni"...
Znači govorimo o tehnologiji koja je stara više od 20. godina a dan danas je za mnoge "izvikane" proizvođače, nedosanjani san jer napraviti VELIKOSERIJSKI motor koji se toliko "vrti", proizvodi toliku snagu (kao NA motor) i koji je ujedno izuzetno pouzdan i dugotrajan....je UMJETNIČKO a ne industrijsko djelo!
Za one koji ne poznaju Hondinu filozofiju...Soichiro je pravio automobil krenuvši od motora a ne od karoserije...
 

EE9

Član
ZELA GTI je napisao(la):
Zato se Soichiro danas vrti u grobu:D Hybrid power:icon_biggrin:

Istina, nažalost....danas su druge "filozofije" u upravljačkoj strukturi Honde...a i objektivno gledano, počinje "sumrak" SUS motora i kraj ere fosilnih goriva u autoindustriji...
 
Top