Honda civic nepravilan rad motora help...

Honda civic nepravilan rad motora help...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Drugovi, evo i mene sa jednim pitanjem. Nisam siguran jeli postavljam na pravom mjestu na forumu, pa ako gresim molim da mi oprostite, a administratori nek prebace post tamo gde mu je mesto.
Inace problem je sledeci,
radi se o hondu civic 1996, 1.6VTi, DOHC VTEC, motor je B16A2
Vec duzeg vremena postoji mi jedan problem koji niko od mehanicara kojih sam pitao nije bio u stanju da ga rijesi. Naime, javjlaju se oscilacije u radu motora. Tacnije, kad opteretim malo motor i popnem obrtaje, recimo na 2500rpm, motor ne radi ravnomjerno vec obrtaje spusti za 100-200 rpm, ostane tako nekoliko trenutaka, pa onda se opet popnu na 2500. To se desava bez razlike dali su 2500, 3000, 4000...rpm.
Imate li neku ideju u cemu je problem i kako da ga se rijesim.

Pozdrav svima

Dr. AZTECY
 
Član
AZTECY je napisao(la):
Drugovi, evo i mene sa jednim pitanjem. Nisam siguran jeli postavljam na pravom mjestu na forumu, pa ako gresim molim da mi oprostite, a administratori nek prebace post tamo gde mu je mesto.
Inace problem je sledeci,
radi se o hondu civic 1996, 1.6VTi, DOHC VTEC, motor je B16A2
Vec duzeg vremena postoji mi jedan problem koji niko od mehanicara kojih sam pitao nije bio u stanju da ga rijesi. Naime, javjlaju se oscilacije u radu motora. Tacnije, kad opteretim malo motor i popnem obrtaje, recimo na 2500rpm, motor ne radi ravnomjerno vec obrtaje spusti za 100-200 rpm, ostane tako nekoliko trenutaka, pa onda se opet popnu na 2500. To se desava bez razlike dali su 2500, 3000, 4000...rpm.
Imate li neku ideju u cemu je problem i kako da ga se rijesim.

Pozdrav svima

Dr. AZTECY
pozdrav kolega pa moglo bi da bude dosta toga neznam kada si mijenjao ali provjeri sledece :
1.filter zraka
2.svjecice
3.vakumi to znaju tako da prave problem takodje i kablovi kada rasipa struju al ja sumljam na vakume jer je i kod mene tako isto bilo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top