Honda civic eh9 swap b16a2

Honda civic eh9 swap b16a2

Po nekima ruzan sedan ( i meni je bio :) ) al sad je stvarno obozavam. Praktican ekonomican porodican lagan auto. 1100kg a izgleda kao da ima mnogo vise. Isla dobro sa D serijom al sad ideee bas ideeeee :)
 
Ih steta bio bi dobar za pocetak, i ja sam je kupio evo nema 3 dana samo je kod mene 1.5 a planiram stavljati taj b16a2 :D
Hahahha a kako puni fino, vrti extra!
 
Nasao sam ja u BG za 1000E al za sada nemam toliko da dam za motor, a inace sam poznat po tome da nadjem rijetke stvari dosta jeftinije pa se nadam da cu ubosti i to ispod cijene :D
 
Da da skup je swap svakako. A ja sam ljudi vjerovali ili ne u ulcinj kod nekih ljudi na otpad. ( koji nemaju pojma sta je honda i B serija) uzeo okinut prednji kraj od ek4 kompletan sa instalacijom trapovima sve za 250e :)
 
Oces oces. Samo strpljenje i naci ces. Od 2012 patim bukvalno za B motorom jer sam tada imao eg6. 3 mjeseca sam vozio taj auto i to je to bilo. Posle mnogo auta pronasao sam se u njoj. I nazalost crkne mi taj motor mojom geskom ( ostavljen bez ulja ) i lutao trazio i naso :)
 
Pa ovako. Jel to 1.5 vtec ili nije vtec ? Moj je bio 1.6 sohc vtec. Samim tim sto je vtec mnogo je laksi swap radi instalacije. Meni je komplet instalacija ostala od d serije. Ecu p28 isto od d serije koji je chipovan tj ubacena fabricka jdm mapa od b16 a2. Stope su iste samo zadnja stopa je morala da se prepravi. I salterica mora od b serije ili ako nema prepravka kao ja sto sam.
 
Top