Honda belaj....

Honda belaj....

Član
Pozdrav svima, postao sam vlasnik honde civic 1991/4th gen, I na pocetku sve je bilo ok, ali sad vec nije haha, nazalost nisam toliko upucen u to da li ima ljudi u Sarajevu koji znaju I bave se izricito hondama.


ugl da opisem probleme koje sam ja uocio I ovo se tice samo masine jer mi je to nekako najprece ovo vanjski izgled I to mogu rijesiti kroz vrijeme.

name, kompjuter ispod suvozacevih nogu pokazuje 2 koda 6-9, kod 6 je senzor temperature rashladne tekucine koji sam zamijenio ali se kod opet pojavljuje iz nekog razloga. tako da je moguce da je thermostat neki otisao mada ventilator se pali sve normalno

drugi kod je 9 koji ima znacenje No.1 Cylinder Position, koliko sam razumio iz istrazivanja svog je da je to problem s razvodnikom.

eh sad, to je sta kodovi pokazuju,

ono sto sam ja primjetio je, slabija vuca,

do sada mi je normalno vukao do 3500 obrtaja I onda oni rastu ali razlikr u vuci nema dok ne dodje do 4500 obrtaja otprilike I tada se opet osjeti vuca, kada sam to primjetio prestao s da prelazim te obrtaje cisto da ne bi sta otislo dje ne treba.

ali sad I na 2500 se isto desava,

I isto tako u motoru se cuje zvuk lupanja koji I ja znam da ne bi trebalo,

a ispod motora se isto cuje jako glasan zvuk isto kao da nema ulja na radilici(ako sam dobro shvatio ona se dole nalazi).

eh to moze biti povezano sa jos jednom stvari.

primjetio sam da mi curi ulje kada je upaljen, ulje curi iz posude,

nisam digao auto jos ali sam krpom prosao po posudi I bila je okupana uljem.

nedavno se I lampica od ulja pojavila,

eh sad, ulje kocnica ok, ulje motora ok a sipka cak pokazuje da ga ima I preko max sto nije dobro ali je stvar u tome sto to ne bi trebalo biti tako,


ono sta sam primjetio je da mi se nekada kada prebacujem u drugu brzinu ali samo u drugu cuje glasan udarac ispod mjenjaca tako da je to ulje I curenje mozda povezano s tim I mislim da bi mogao uskoro vuci motor po ulici a to bas ne bih zelio.

to su eto neki od problema koje sam primjetio, a najvise me zabrinjava taj zvuk grebanja ispod motora koji raste sa brojem obrtaja, tako da ako iko imalo moze pomoci bilo bi super,


crijeva se ne pusu pri radu, auto vozim minimalno a taj zvuk grebanja se pojavio prije 2 3 dana , I primjetio sam na motoru ulje sto vjerovatno znaci da je dihtung glave los I treba se mijenjati.



eto to je sto znam, a sta li ima sto ne znam to cemo vidjet haha,

ako mozete pomoci najljepsa vam hvala sve preporuke su dobrodosle jer mi se stvarno svidja auto I ne bih volio da ga daj u otpad jer smatram da ovo auto nije za takvo nesto.
 
Član
1.zajebavas se s nama
2.ako nemas znanja,para,volje,ceraj to na odpad

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Član
Provjeri ti da na ravnome mjeris ulje. Pa odes do najblizeg majstora vidi sta curi na dizalici jbt.
Udarac moze biti do homokinetickog...
 
Član
e jbg I vi ja dosao da pitam za pomoc ko od ljudi se bavi ovim autima u Sa vi na zajebanciju sve, a odg gore buraz mjerim ulje na ravnom...

Sent from my HUAWEI TAG-L01 using Tapatalk
 
Član
fale moderatori ovom forumu, odavno nisam vidio da je neki aktivan, da nesto postuje.

izvinjavam se za off topic.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 
Član
nisu to komplikovani motori, treba samo naci dobrog majstora generalno koji je voljan pomoci (tj da ne ide da te oguli).. to vec malo teze.
 
Top