Honda Accord Type S

Honda Accord Type S

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav svima!!!

Na proljece bih trebao kupiti Hondu Accord Type S. Svi znamo da je 2.4 sa 190 PS ali bih ja to malo "podigao" :) 300 - 400 PS
posto planiram ugradnju turbo kita, intersuje me sledece:

- Koji turbo kit? Koji proizvodjac?
- Da li zbog turba trebam jos nesto raditi na motoru (ventile, radilicu,.... bilo sta)?
- Takodjer me interesuje da li trebam mjenjati kvacilo, lamenu... posto ce biti dosta vise snage !
- Planirao sam da stavim KN filtere (gorivo i zrak)
- Koji mi izduv preporucujete posto ne zelim "dubok" i glasan zvuk auta jer isto tako hocu i udobnost!
- Diskove i plocice ce biti Brembo (to sam sve nasao)
- Interijer i exterijer je takodjer rezervisan tako da o tom ne morate voditi racuna :)

u koliko sam nesto izostavio, slobodno navedite! svaki savjet je dobro dosao

unaprijed hvala svima ! ! !
 
Član
Mislim da ces za toliku snagu o kojoj ti pricas morati uraditi cijeli motor!
Dakle:
kovani klipovi
klipnjace
ojacanje radilice
leteci i lezeci lezajevi
kompletna obrada glave
bregaste
intercooler
cijevi i crijeva
blow off
pojacano hladjenje motora
hladnjak veci
jaca crijeva
mapiranje

dihtung glave da prilagodis kompresuju motora za turbo
turbo vjerovatno neki garet GT serije sve zavisi sta hoces,ali sudeci po tvom tekstu
zakljucujem da hoces nesto sto i nije bas realno,zelis duplo vecu snagu motora nego sto ima fabricki
plus zelis prepravku na turbo
i na sve to zelis neku udobnost

Neznam koliko si ti planirao potrositi para ali sigurno nisi 10.000EUR koliko bi te mogao izaci ovaj projekt pa cak i vise!
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Mislim da ces za toliku snagu o kojoj ti pricas morati uraditi cijeli motor!
Dakle:
kovani klipovi
klipnjace
ojacanje radilice
leteci i lezeci lezajevi
kompletna obrada glave
bregaste
intercooler
cijevi i crijeva
blow off
pojacano hladjenje motora
hladnjak veci
jaca crijeva
mapiranje

dihtung glave da prilagodis kompresuju motora za turbo
turbo vjerovatno neki garet GT serije sve zavisi sta hoces,ali sudeci po tvom tekstu
zakljucujem da hoces nesto sto i nije bas realno,zelis duplo vecu snagu motora nego sto ima fabricki
plus zelis prepravku na turbo
i na sve to zelis neku udobnost

Neznam koliko si ti planirao potrositi para ali sigurno nisi 10.000EUR koliko bi te mogao izaci ovaj projekt pa cak i vise!

1. pa koliko sam citao po netu, ljudi su snagu ovog auta dizali na oko 300 PS sto bih i ja zelio...
2. sto se tice udobnosti mislio sam na zvuk izduva posto ne zelim da mi se auto u leru dere kao da sam na zboru !!! nisam se dobro izrazio, mislio sam da zvuk auta pri nizim obrtajima bude tisi !!!
3. pa ulozio bih oko 6000 eur
 
Član
Pa braco imas komplet turbo kit,znaci dodju ti turbina intercooler jace dizne i sve ostalo sto treba da bi to mogao nadogradit na svoj motor.

cijena ti je oko 8000 KM plus dostava. Shto znaci moglo bi se to sredit. Samo nadji nekog oficijalnog tunera koji izdaje te turbokitove.

Ko za ALfa Romeo imas firmu Autodelta, kod njih sve imas narucit od turbokitova, dijelova za pocevanje zapremine motora, jaceg seta kvacila, spojlera, kocnica, amortizera, opruga, novih bregastih, ECU chip, i dosta dosta stvari sve na jednom mjestu.

Tako ti je najbolje.;)

Mislim da je za Hondu najbolji MUGEN:icon_smile:
 
Član
Evo primjera jednog komsije kako je dogurao do cca. 300hp , ali atmosferskih ;)

(napomena: potrebna registracija)

http://www.hondafanclub.hr/forum/index.php?showtopic=17623&hl=zujo&st=0

http://www.youtube.com/watch?v=gqZVrYE46C4

http://www.youtube.com/watch?v=QMJUMvWwKes
 
Član
za te para ga možeš bez turba dić na 300 konja...moj ti je savjet ako hoćaš stavljat turbo da pogledaš ovu stranicu (thperformance.hr) i obratiš se čovjeku po imenu Hrvoje Hictaler....a nejjeftinija ti je solucija da kupiš serijski auto sa turbom i povećaš mu ispuh, čipiraš ga, po mogućnosti IC i dobit ćeš to što želiš.....
 
Član
uuuuu hvala puno.... ima dosta dobrih stvari na ovim linkovima sto ste po poslali !!!

Sto se tice kupovine auta, ja sam razmisljao o Imprezi WRX STi ili o Lancer Evolution koji i imaju toliko konja + pogon na 4 tocka... ali srce je na strani honde :)

ja bih najvise volio uzeti accord mugen ali kad ga nema sa volanom na lijevoj strani :)

a sta mislite o kupovini kompletnog motora ? fino sredjenog, nesto poput mugen-a ili spoon-a? koliko bi to kostalo???
 
Član
neznam točno koliko bi to koštalo, ali znam čovjeka koji se bavi uvozom dijelova i motora za hondu iz japana...
 
Član
A da li bi ovo pomoglo ?

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HONDA-TSX-NSX-K20-K24-REBUILD-GT45-T4-TURBO-KIT-22-PCS_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem27acdc6592QQitemZ170403849618QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

i valja li cemu ??? imam iskustvo kupvine preko ebay i vecih stvari ali nemam iskustva sa turbo kit-ovima :)

koliko sam procitao sa ovakivm turbom na oko 8-9 psi se moze izvuci oko 300 PS sto je meni zadovoljavajuca cifra !!!

Ne brine mene uopste turbo kao turbo nego po najvise me brine da li fabricki K24 moze ovo da izdrzi bez mjenjanja ventila, radilice, bregaste... i ostalih komponenti koji navise trbe ovu gradnju turba! znam da je taj motor izdrzljiv ali da li moze ovo da izdrzi i koliko ovo moze da utice na sam vjek motora?

Da li bih trebao (prepostavljam da DA) naruciti neko bolje kvacilo i lamelu i kojeg prozivodjaca mi preporucujete?
 
Član
nema šanse da ovaj turbo kit košta 1000$ i da valja....neke stvari s ebay-a kao što je intercooler su ok, jer su to cijevi, hladnjak, silikonska crijeva i tu nema neke mudrosti.....ali turbina je sigurno neka kineska i to bi jako brzo riknilo.....taka GARRETT turbina ti košta kao cijeli kit....
 
Super Moderator
HrSupra je napisao(la):
nema šanse da ovaj turbo kit košta 1000$ i da valja....neke stvari s ebay-a kao što je intercooler su ok, jer su to cijevi, hladnjak, silikonska crijeva i tu nema neke mudrosti.....ali turbina je sigurno neka kineska i to bi jako brzo riknilo.....taka GARRETT turbina ti košta kao cijeli kit....

i ja gledam reko sto je kod njih jeftino al eto ima vas pa znate reci sta valja sta ne valja :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top