Hod u 1 brzini , kako povecat ? ? ? ! ! !

Hod u 1 brzini , kako povecat ? ? ? ! ! !

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zanima me da li je moguce i kako povecat hod u 1 brzini
kako se to radi da li steti sta kako , od cega zavisi...ako ko zna da mi to malo pojasni gdje sta kako hvala....

Zanima me za 2 motora

1.4 8V MPI 2006.g
2.4 20V JTDM 2007.g
 
Član
0g1 je napisao(la):
Zanima me da li je moguce i kako povecat hod u 1 brzini
kako se to radi da li steti sta kako , od cega zavisi...ako ko zna da mi to malo pojasni gdje sta kako hvala....

Zanima me za 2 motora

1.4 8V MPI 2006.g
2.4 20V JTDM 2007.g

chip tuning ili drugi mjenjac...
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
0g1 je napisao(la):
Zanima me da li je moguce i kako povecat hod u 1 brzini
kako se to radi da li steti sta kako , od cega zavisi...ako ko zna da mi to malo pojasni gdje sta kako hvala....

Zanima me za 2 motora

1.4 8V MPI 2006.g
2.4 20V JTDM 2007.g

chip tuning ili drugi mjenjac...

samo to il ima jos neki opcija ?
 
Član
otvori mjenjac, vidi kakav je zupcanik pa si nadji negdje drugi sa vecim hodom zubaca i pilaj, ali ti se onda ubrzanje smanjuje, a top speed u prvoj pocevaca :D
 
Član
moguce , al me zanima sta jos moze i to ... hvala deyo hvala :icon_biggrin:
ako jos neko zna , nek kaze , bio bi zahvalan
 
Član
Ima i trece rjesenje....ubaci si Wankela...sry, morao sam :D, a covjek vjerovatno hoce prvom vise da ga izvlaci :icon_smile:
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Ima i trece rjesenje....ubaci si Wankela...sry, morao sam :D, a covjek vjerovatno hoce prvom vise da ga izvlaci :icon_smile:

to mi zanima rodjaka , pa se raspitujem u njegovo ime , a vala zanima i mene :icon_biggrin:
mada ja na svom autu i da ocu nemogu nista izvuc :D
 
Član
tibor987 je napisao(la):
otvori mjenjac, vidi kakav je zupcanik pa si nadji negdje drugi sa vecim hodom zubaca i pilaj, ali ti se onda ubrzanje smanjuje, a top speed u prvoj pocevaca :D

Još samo kad bi u praksi sve bilo tako bajno kao u teoriji...

Theoria sine praxi sicult rota sine axi :)
 
Član
a kakvih bi ti jos opcija, fino ti reko mjenjac il chiptuning il motor, kakvu bi ti jos opciju, magicni stapic ?
 
Član
Skinut zupcanik prve brzine, prije naci Odnose brzina, isti poslati u Kragujevac gospodinu Miško Subotić, reći na koliko se motor vrti, i reci koliko hoces da ti auto ide prvom brzinom, nakon par dana dobijes na kucnu adresu novi i svoj zubcanik s odnosom brzina koji si trazio, vratis u mjenjac, promjenis ulje i kraj problema ako ga tako mogu nazvati.

Jeftinija varijanta ti je mjenjati "final ratio" u mjenjacu ali to utice na sve brzine, tj ili ih kratis ili produzavas po zelji.

Chipom koliko znam samo skidas blokadu ako je imas i motor vise vrti svim brzinama pa dobijas duze brzine. drugim mjenjacem bi poremetio odnose svih brzina. neka me neko ispravi ako grijesim ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top