Hmm... Do mene ili do volana??:D

Hmm... Do mene ili do volana??:D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ev' ovako, maloprije se vracam sa Bjelasnice, i nakon lijepo provedenog dana, krenem da se spustam niz planinu, i osjetim da kada ulazim u krivine i motam volan na lijevu stranu, ali sasvim blago osjetim isto kao da zapinje volan negdje. Mislim, to mozda neko ne bi osjetio, ali ja osjetim, pogotovo ako idem desno, i onda smotam lijevo. Znaci to nije sada neko zapinjanje da mi volan blokira, nego isto kao neko dodirivanje necega??!!(nemojte se smijati) Savjet, vec vidjeno, problem, kvar?? :D
 
Član
jesi smjesan nismo vi vamo proroci :D vidi da ne struze unutarnja plastika kod tocka....
 
Član
Mislio sam smijesan na deskripciju problema:D
A ne struze ta plastika, doduse nisam gledao to. To ne zapinje kad auto stoji i kad okrecem volan.
Da, radi se o Golfu IV. A ne struzu felge 100%, da odmah iskljucimo selene, sponice, i gumice balans stange.:icon_confused:
 
Član
ivica je napisao(la):
mozda je do tebe:D

Ne vjerujem nesto, mada bih volio da bude tako, najjeftiniji i najbezbolniji način.
Samo mi je čudno što se to dešava u vožnji, a nema nikakvih indikacija loše letve ili servo pumpe dok vozilo nije u pokretu...
 
Član
ivica je napisao(la):
de ti vidi tockovi da ti se nisu odvrnuli:lol: zna se i to desit :D

To me furash ili stvarno mislis ?? Ee fakat mi je dan extra bio i ne bih želio da ga s.ebem, a pogotovo ne bih želio da se vežem za majstora naredne sedmice:cool:
 
Član
ivica je napisao(la):
ozbiljno,uzmi 17kljuc i idi prigledaj...ili si mozda sjebo felgu....

Ok, felga je ok, doduse na spuri mi je ustanovljeno da je iskrivljen rukavac lijevi, ili je amortizer... Šta misliš može li biti do toga?? A felge i gume sam stavio nove u aprilu...:icon_confused:
 
Član
najbolje ti je da uzmes dizalicu i vidis.....da se sad vremenski nije jos vise sjebo rukavac?jebiga znades nase puteve,nebi me cudilo....ili je do tebe:D
 
desava se kada zatur tocka nije ok,sto je moguce kod iskrivljenog rukavca, tj dodje do izrazaja kada vozis niz brdo a guma na toj strani pruza otpor na podlozi (neprate se tockovi u zavojima,ukupni trag nije ok)...a postoji jos sitnih problemcica koji proizvode taj zvuk,nisi nas dovoljno informisao haha
 
Član
@Ivica- Morat cu to na dizalicu, a putevi jesu gadni, ja jako pazim i preko rupa i kad se penjem na trotoare, inace pazim vise auto nego djevojku.
@Aldin- nema nikakvih zvukova, spustio sam prozor i slusao, i nista se ne cuje, cak se ni to zapinjanje pojavljuje stalno. Nisam to primjetio do maloprije. Kad sam ušao u grad jednom se to samo desilo. Znači samo nizbrdo kad sam vozio... Radio si shpuru na mom golfu i vidio si da onaj rukavac je kriv ili amortizer. To trebam naredne sedmice da vidim šta da promijenim.
 
Dreboo je napisao(la):
@Ivica- Morat cu to na dizalicu, a putevi jesu gadni, ja jako pazim i preko rupa i kad se penjem na trotoare, inace pazim vise auto nego djevojku.
@Aldin- nema nikakvih zvukova, spustio sam prozor i slusao, i nista se ne cuje, cak se ni to zapinjanje pojavljuje stalno. Nisam to primjetio do maloprije. Kad sam ušao u grad jednom se to samo desilo. Znači samo nizbrdo kad sam vozio... Radio si shpuru na mom golfu i vidio si da onaj rukavac je kriv ili amortizer. To trebam naredne sedmice da vidim šta da promijenim.

do sada u 99% slucajeva prvo se iskrivi rukavac...a nesjecam se bas tvog golfa...jel to onaj sivi :icon_question: sa alu kapicama na ventilima
 
Član
aaa, sto je i mene tako ishandrilo pravo. desnim tockom na rupu kad naletim hlupa u PM, a lijevim nish. I skinem desni tocak, stablizator ok, kugla ok, lezaj amortizera promijenjen, al idalje hlupa.

kad na lijevom tocku stablizator se raspo, pa prenosi vibracije...

:icon_exclaim:

hocu da ti kazem, provjeris i lijevu i desnu stranu, da ti je sve isto i da dobro pregledas letvu volana (mandzetne, selne na mandzetnama i sl.)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top