Hitno potrebna pomoc i usluga

Hitno potrebna pomoc i usluga

Član
Dakle potrebna mi je hitno usluga,zadnjih tjedan dana trazim ko budala kineticki zglob sa poluosovinom za Puga 205 1.3 benzinca.Trazio sam polovno i od jednog auto otpada 3x puta sam donosio i nije pasalo,10 do 15 cm kraci nego sto meni treba a lezaj(semering) je pristajao na sva tri sto sam donio,zvao sam desetak auto otpada iz srednjobosanskog kantona(Zigi,Šiljo,Gaga,MGM,Kovačević,Nujić,Bazika,Škaro,Škoro Comerc itd itd itd...) i niko nema ni novo ni polovno na stanju,onda sam zvao Ural u Banja Luci i rekli su da imaju i porucio sam da posaljiu brzom postom,bio sretan ko malo dijete i na kraju zovu me i kazu da imaju 7x vrsta za razne motore,ja im kazem u mene je 1.3 benz a oni da ga nemaju u kompjuteru na listi,44kw i kazu da moze od 1.4 benza,neda meni djavo mira i ja izmjerim onu jednu sto sam prvu donio i dodam jos 10 cm na to i duzina bude 75cm poluosovine sa kinetickim,zovnem Ural i kazu da nemaju nijednu sa toliko duzinom,samo krace 10-15 cm sto me vraca na pocetak,radi se o lijevoj poluosovini,problem je sljedeci sto je u mene otislo skroz da nemoze dalje,odbija mi volan pri skretanju,lupa klapa kad krecem kad motam i kad mjenjam brzine,malo se kreno tocak krivit i ljuljat,auto mi treba svaki dan za posla jer putujem,autobusom ne mogu kad sam druga smijena,da bude jos gore dijed mi je bolestan pa malo malo moram po tablete,pa ga vozit na kontrole u Sarajevo i Travnik,pa kad mu pozlije onda do Doma Zdravlja,dakle moja molba je ako iko ima vremena tko je u blizini mene da obidje malo obliznje auto otpade i prodavnice auto dijelova i potrazi lijevu poluosovinu sa kinetickim zglobom (75 cm duzina od kronera do kraja sa kinetickim na njoj) za Puga 205 1.3 motor 1986 godina proizvodnje 44 kw,nemogu da nadjem nikakve informacije o ovom motoru,nema ga cak ni na wikipediji ni na netu nikakvog infa o njemu....Ili ako imate brojeve od auto otpada u mojoj blizini ili od prodavnica da ja zovem,bio bih veoma zahvalan za bilo kakvoj pomoci,doslo je dotle da ga prodam i da kupim nesto drugo u njegovoj vrijednosti jer mi je ispravno auto stvarno prijeko potrebno,hvala unaprijed svima
 
Član
jesi li siguran da je 1.3 motor. meni program vodi motor 1360ccm kao 1.4 od 44kW 60KS. za njega pokazuje da je cijela duzina 71cm
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
jesi li siguran da je 1.3 motor. meni program vodi motor 1360ccm kao 1.4 od 44kW 60KS. za njega pokazuje da je cijela duzina 71cm

1351 ccm a 100% znam da je 1.3 motor ali nema nigdje nikakvi informacija o toj vrsti motora niti ista,a 44kW je i ovaj motor,sad da me jebes neznam,mozda sam i ja pogresno izmjerio,mjerio sam kracu 10 centimetara i na kraju samo dodao 10 cm vise,mozda mi i odgovara od 1.4,..Uglavnom 3x puta sam donosio 10 cm kracu posto je majstor mjerio od mijesta gdje ide semering do kraja kinetickog lezaja i to treba da bude 50 cm a ja sam donosio 40 cm,to jest kracu,mnozda sam se i ja zajebo kad sam mjerio,ali mi je prijeko potrebna odgovarajuca,da narucim iz Urala onda za 1.4 motor?
 
Član
evo ti lik koji 90% ima to, samo i ja mislim da je to 1.4 motor

evo ti broj pa nazovi:

061762801 Naser
Visoko
meni kad god sta zatreba nadjem kod njega...
 
Član
Zvao sam toga covijeka u Visokom,kaze da nije siguran da li ima i zbunio ga je motor isto tako,samo je pitao da li je zajednicko ulje motora i mjenjaca,a ulje je zajednicko,kako god zovem sutra Ural iz Banja Luke da mi posaju poluosovinu novu za 1.4 motor,idem na rizik,mozda odgovara mozda ne odgovara,uglavnom evo usporedbe motora moga i od 1.4!

Moj motor ( 1351ccm/44Kw )


1.4 (1360ccm/44Kw )


Hvala na pomoci
 
Član
druze u tebe i jest 1.4 motor mozda ti cak imam i ja to morao bi provjeriti kod kolege... a ovaj drugi motor na slici je malo noviji 1.4 ako se ne varam i u njega nije zajedno ulje u motoru i mjenjacu dok u tebe jest...
evo sad zvao kolegu i on je imao dva ta puga sa tim motorom isto 1351 kaze da su ga neki pikali kao 1.3 a neki kao 1.4... al ako je toliko kubika kolko kazes onda jest 1.4 a pitao sam ga imali to kaze da je prodao jbg...
 
Član
http://www.kosta-strato.com.ba/

Sumnjam da ćeš naći povoljnije. Imaju većinu dijelova za PSA.
 
Član
Sutra narucivam lijevu poluosovinu iz Ural Banja Luka,
155 KM + 14KM dostava u roku 24 sata,to je najpovoljnije sto sam moga da nadjem,polovnu niko nezna koja je dok svoju ne skinem a ako je skinem auto ostaje kod mehanicara,tjedan dana ga vozam na svoj rizik,prekosutra moji problemi rijeseni,hvala svima na brzom odazivu,sad ako nista znam da je 1.4 motor xDD
 
Top