HITNO Pomoc oko graficke XFX NVIDIA GEFORCE 9800GX2

HITNO Pomoc oko graficke XFX NVIDIA GEFORCE 9800GX2

Član
Ovako treba mi za koji dan stici navedena graficka,pa me interesuje sledece-
maticna mi je ASUS M2N68-AM SE2
ram je KINGSTON 2x1gb 800mhz
procesor je MAD ATHLON X2 4400+ 2,3ghz
napajanje neko MS INDUSTRIAL 550watt

mene zanima sledece dali sta trebam od ovoga mjenjati za ovu graficku i sta koliko sam ja upucen trebao bi mjenjati napajanje ali me brine dali trebam i ram.ili mozda cak moze i ovo napajanje.
 
Član
Minimum System Power Requirement (W) 580 W

Napajanje moras mijenjati 100% minimalno 750w bi ja stavio
 
Član
ok
nasao sam jedno brendirano za malo para pa cu vidjeti da to uzmem a reci mi samo dali bi trebao stavljati veci ram.jer sam negdje procitao na forumu da je minimum 4gb a ja imam 2gb pa zato.
 
Član
Treba oba, jebo ih grafička koliko troši struje. A nije valjda da nemaš viška kablova? Obično se dobije uz grafičku prelazi da spojiš na standradne džekove koje stavljaš na primjer na hard disk.
 
Član
Treba oba, jebo ih grafička koliko troši struje. A nije valjda da nemaš viška kablova? Obično se dobije uz grafičku prelazi da spojiš na standradne džekove koje stavljaš na primjer na hard disk.

kraficku uzimam preko pika u racun za neku robu jako malo me kosta graficka u zamjeni a gledam po netu da je dobra grafa ali da trosi struje vise nego moj frizider heheh
i lik kaze da nema nikakvih dzekova za nju jbga to me bas zeza ali nema vece nemoram je ni kopcati nije oglavu...
 
drug mjenjaj samo napojnu ram ne diraj nemas potrebe da bacas pare jedino nekad dodaj sebi jos 2gb al onda odradi i sistem ubaci 64bitni ;)
ta graficka je starija tipa zato toliko i trosi jer je ta grafa prvi put proizvedena 2008 godine ;)
mada moj savjet ti je da ti nju prvo probas mozes dobit sjebanu graficku jer taj sto ju je imo nije je milovo nego to je gaženo i dan i noć ;)
dan je prvo testiraj ako ostane u zivotu slobodno je tada mjenjaj

a ti dodatni kablovi za napajanje ti ne trebaju to sto ona ima slot za crossFire tehnologiju to je sasvim nesto drugo ;)
 
Član
Uzmi samo ako mozes probati graficku, nemoj bez probavanja. Mada i to nije garancija da je ispravna, tek nakon pola godine mozes znati jel ok il ne :)
 
Član
mislim da ces za par dana bit u grupi pik prevara. Nadam se da neces , u tom slucaju ti treba jaca napojna
 
Član
Što se tiče vati, imaš ih dovoljno, za tvoj sistem je neophodno oko 450, znači imaš 100 viška. E sad, ta grafička je baš veliki potrošač. Problem mogu biti amperi. Treba da imaš najmanje 35 ampera na žicama koje napajaju sa 12v. Ako možeš saznati koliko tvoja napojna može dati, nemaš nikakve potrebe da je mijenjaš.
 
Što se tiče vati, imaš ih dovoljno, za tvoj sistem je neophodno oko 450, znači imaš 100 viška. E sad, ta grafička je baš veliki potrošač. Problem mogu biti amperi. Treba da imaš najmanje 35 ampera na žicama koje napajaju sa 12v. Ako možeš saznati koliko tvoja napojna može dati, nemaš nikakve potrebe da je mijenjaš.
ma nema ni približno dovoljno wati,tih 550w nije ni vidjela ta napojna... ms je kinesko smeće od napojne koje na 12V railu nema ni 20 ampera a kamoli 35-40 koliko mu treba... moj savjet ti je da grafu nakon testiranja prodaš dalje, jer nećeš moći iskoristiti potencijal 2 gpu-a u njoj jer će te kočiti procesor/ram a o napojnoj da ne govorim
puno bolji efekat ćeš dobiti ako uzmeš neku solidnu single gpu tipa gtx260 gtx 280 za pare dok prodaš ovu koja se previše grije i troši zbog 2 grafička čipa
 
Član
I to što kažeš, ja navikao da tako računam, pošto imam Cooler Master sa dobrom iskoristivošću.
 
Top