Hitno mi treba pomoc ako ko zna sta je u pitanj

Hitno mi treba pomoc ako ko zna sta je u pitanj

Član
Imam problem sa grijacima u pitanju je golf 3 1.9 TD kad dam kontakt normalno grijaci imaju struju i nakon nekoliko sekundi se ugasi al cim sam auto upalio konstantno mi rade grijaci mozel mi ko pomoci...:-/
 
Član
danas se cjeli dan zajebavam sa autom i gledao sam onaj veliki relej 120 sto imaju samo neki golfovi i moj bas to ima :( i sad islapa al drzi upaljene grijace jednu 3/$minute i onda ih isklopi dok auto radi neznam jel to i kod vas tako al bi volio da mi ko kaze ko ima 3 jel to dobro ili ne 2 auto elektricara kazu samo vozi al ja mislim da to nije uredu...:/
 
Pa vidi drug, relej je taj koji odredjuje koliko ce grijaci da rade ... eh sad, postoji mogucnost da ti je otisao senzor koji salje signal releju koliko je temp motora i kad ce ih ukljucivati ... moguce da ti je senzor crkao i onda relej nema nikakvu informaciju i drzi maksimalni vremenski interval ... probaj zamijenuti senzor, mislim da se nalazi na racvi vode za grijanje ...
 
Član
To je onaj senzor sa 4 kontakta i ja njega istekam i opet isto se desava a smatram kad istekam senzor da on odma treba da isklopi relej ...al cu potrazit drugi i zamjenut ga
 
Nece iskljuciti relej druze, u tome je poenta ... nisi procitao sta sam ti napisao, znaci ako je senzor crkao ti ga iskopcao ili ukopcao relej nema nikakvu informaciju o temp i drzi maksimalno .. probaj zamijenuti senzor pa javi jesi li rijesio problem ...
 
Član
Druze mjenjao sam senzor i isto se desava palio sam auto 3 puta i svaki put drzi struju na grijacima 03:01minuta i isklopi a to mi se cini predugo pa makar....:/
 
Vidi brate ... neznam kako je kod tebe povezano ali klasicno povezivanje releja ide ovako:

Oznake na releju: 30, 85, 86, 87, L, T

30 - stalna struja koja je povezana direktno sa akku ili table osiguraca
85 - masa
86 - kontaktni napon, tj. napon koji aktivira relej pod kontaktom
87 - izlaz ka grijacima
T - termoswitch ili ti termodavac koji salje signal o temp motora
L - light ili ti ga lampica koja se gasi na pola intervala grijanja releja grijaca

Opis: na kontaktu 30 je stalna struja a na 85 masa .. eh sad cim ti das kontakt na 86 dolazi napon koji ukljucuje relej i prosljedjuje struju ka izlazu 87 tj. grijacima .. u releju su integrisane jos dvije gore opisane funckije .. oznaka T, nju spajas na senzor koji salje informaciju kolika je temp motora i na osnovu toga relej ukljucuje ili ne ukljucuje grijace a oznaka L ti salje signal kad se ugasi da startas motor.... eh sad ako ne spojis nista na oznaku T, relej nema nikakvu informaciju o temp i drzi puni interval ... kao sto mozes primjetiti, cijeli vremenski interval grijanja odlucuje relej, koliko ce prosljedjivati struju ka izlazu 87 ... puno je 3 min ... to nije uredu ...
 
Član
I ja sad mislim da nije uredu jer mi auto sad ujtru skroz tesko pali izgleda mi je opet sjebalo grijace jer ih predugo drzi kao sto i ti kazes a kome god da otjeram kaze to je oky iako ja znam da nije....:/
 
Član
Ey raja imam problem opet oko auta sad sam mu ugradio klimu i imao sam u njemu alternator od 70A pa mi je bio nejacak stavio sam od TDI-a 120A i kad sam sve ugradio fila bez problema al sad mi non stop blica lampica od ulja i nepokaziva mi kilometre koliko idem mozel mi ko pomoci......
 
je li ti blicala lampica od ulja i mjerenje brzine bilo neispravno na alternatoru od 70A kad si tek stavio klimu?
..rade li ti obrtaji normalno ?
 
Član
Uspjeo sam rijesit novi alternator od 120A nije imao isti raspored zica kao onaj moj stari pa mi je taj elektricar samo raspored zica zamjenuo i to je to radi sad svekako treba,,,,Al problem grijacima jos nisam rijesio neznam do cega je ...
 
Član
pa moguce da ti je crkao grijac neka auta imaju tako ec kad ne radi grijac da trepti lampica kad se upali... proovjeri grijace vidi jesu li svi ispravni a lako moguce i da nisu jer kako kazes auto ti teze pali ujutro..
 
Top