HHO sistem na golfa 2

HHO sistem na golfa 2

dosta ljudi konta da ovo ide na cisti vodik a u stvarnosti vodik samo obogacuje smjesu goriva i zraka na tome su te ustede covjek sam kaze da nakon ugradnje treba stelovati paljenje jer ako ga ubacis i nista ne diras auto ti radi na leru na oko 1800 obrtaja itak dalje
nadam se da necemo covjeku temu pokvarit al u svakom slucaju pratit cu sta ce se ovdje dogadjat pozzz i sorry na offf ;)
 
Član
da to se podrazumjeva kod stariji vozila ,zapravo se mora rucno stelovati karburator ili boch pumpa , dok na novijim vozilima sam zavrsava ECU sve zavrsava .
 
Član
hvala ljudi vidjecemo na kraju sta ce biti samo da dobijem plice da pocnem sastavljat generator :) al me zanima stvarno kako da se ponasa sa tom spravom :D inace gradi se o golfu gti 2 16v kr
 
Član
mislim da nema tu nikave ustede,licno sam mogao ugraditi sebi jer mi je tip nudio da testiram ali nisam prihvatio jer je to glupost velika.
pazi ovo,HHO se u konacnici ponovo pretvara u vodu. (paru) Ta voda mora izaci nekuda, a to su ventili prvi na udaru. Dalje slijedi izduvna grana.
Svakako, duljom upotrebom ta voda sigurno nece izaci sva napolje nego ce se vremenom skupljati po stublinama, izmedu karika, i karike "zguljvaci" ce taj dio vode gurati nazad sa uljem. To ce svakako smanjiti ucinkovitost podmazivanja stublina. Kako (mali) dio izduvnih gasova svakako dospjeva u karter motora tako ce i taj dio vode takoder dospjeti dole. Zaustavljanjem rada motora, stvarat ce se svaki put dio kondenza koji ce naravno dospjeti u karter. Da ne govorimo o tome da HHO ima veliku temperaturu izgaranja, mnogo vecu nego benzin ili dizel.
To jest spor proces i na pocetku ne izgleda strasno jer su kolicine male, ali vrijeme ce uciniti svoje. Vremenom ce se pojaviti bijeli talog na cepu za dosipanje ulja a to je znak prisustva vode u ulju.

Sve i da zanemarimo ovo gore, opet je nemoguce dobiti vise HHO elektrolizom koju napaja alternator negoli je utroseno za njegovu proizvodnju a koja ce se koristiti za povecanje snage. Upravo ta snaga koju dobijete potrosit ce se na samu porizvodju HHO sa gubicima.
Sto znaci teoreski:
Dobili ste 30% jaci motor. Tih 30% je vec utroseno na poizvodnju neke kolicine HHO koja ce dignuti snagu motora za 30%. Motor je u tom slucaju 30% vise opterecen jer ga opterecuje alternator. Bilo to da je sam HHO svojim izgaranjem dao doprinos snazi, ili je doprinjeo hemiskom reakcijom sa foslinim gorivom. Minus toplotni gubici.
Dakle ne moze...
Neka me neko demantira slobodno, nemam nista portiv. Ali neka taj demanti bude podkrijepljen racunicom u skladu sa zakonima termodinamike i zakonu o ocuvanju energije.

pa da ima ucinka fabrike bi postepeno ubacile pa nismo mi pametniji od inzinjera ili sta ti ja znam,moze se zezati iz razonode ili nekakvog cejfa ali radi ustede ne isplati se zajebavati.
 
Član
Nije to cak ni tako da ako je 30% jaci motor da je 30% ulozeno u proizvodnju... Posto ja jos nisam cuo da je neko uspeo da prebaci jedan vid energije u drugi bez gubitaka, tako da je jos manje sanse da se proizvede vise nego sto se ulozi...

Sem toga, ni sami "proizvodjaci" ovog sistema nisu slozni oko toga kako to funkcionise na motoru...

Inace, po zakonima fizike, da bi zamenili 3 litre benzina potrebno je 10.000 litara gasa vodonika...
 
Član
Moje mišljenje je da je to trošenje novca i živaca. Logičnije bi bilo uložiti te pare u osvežavanje motora ili kompletnog automobila. Čisto subjektivno ;)
 
Član
Svako ko bude htjeo da pravi ovako nesto neka prvo dobro prouci zakone termodinakike i stavi na papir sta dobija a sta ulaze za proizvodnju istog da bzv ne gubi vrijeme.
 
Član
YUgisa je napisao(la):
Nije to cak ni tako da ako je 30% jaci motor da je 30% ulozeno u proizvodnju... Posto ja jos nisam cuo da je neko uspeo da prebaci jedan vid energije u drugi bez gubitaka, tako da je jos manje sanse da se proizvede vise nego sto se ulozi...

Sem toga, ni sami "proizvodjaci" ovog sistema nisu slozni oko toga kako to funkcionise na motoru...

Inace, po zakonima fizike, da bi zamenili 3 litre benzina potrebno je 10.000 litara gasa vodonika...

druze ja ovo pravim uz benzin da vozim ne bez njega prvo to a drugo u minuti pravi litru plina od prilke sa 12 ploca provjereno ;)

Darko_GT je napisao(la):
Svako ko bude htjeo da pravi ovako nesto neka prvo dobro prouci zakone termodinakike i stavi na papir sta dobija a sta ulaze za proizvodnju istog da bzv ne gubi vrijeme.

ja u ovo ne ulazem nista sve ce mi doci gotovo ploce dihtunzi samo sklopim nisam nista ulago a vremena imam na pretek :D

Darko_GT je napisao(la):
Svako ko bude htjeo da pravi ovako nesto neka prvo dobro prouci zakone termodinakike i stavi na papir sta dobija a sta ulaze za proizvodnju istog da bzv ne gubi vrijeme.

ja u ovo ne ulazem nista sve ce mi doci gotovo ploce dihtunzi samo sklopim nisam nista ulago a vremena imam na pretek :D

Darko_GT je napisao(la):
Svako ko bude htjeo da pravi ovako nesto neka prvo dobro prouci zakone termodinakike i stavi na papir sta dobija a sta ulaze za proizvodnju istog da bzv ne gubi vrijeme.

ja u ovo ne ulazem nista sve ce mi doci gotovo ploce dihtunzi samo sklopim nisam nista ulago a vremena imam na pretek :D

mb73 je napisao(la):
mislim da nema tu nikave ustede,licno sam mogao ugraditi sebi jer mi je tip nudio da testiram ali nisam prihvatio jer je to glupost velika.
pazi ovo,HHO se u konacnici ponovo pretvara u vodu. (paru) Ta voda mora izaci nekuda, a to su ventili prvi na udaru. Dalje slijedi izduvna grana.
Svakako, duljom upotrebom ta voda sigurno nece izaci sva napolje nego ce se vremenom skupljati po stublinama, izmedu karika, i karike "zguljvaci" ce taj dio vode gurati nazad sa uljem. To ce svakako smanjiti ucinkovitost podmazivanja stublina. Kako (mali) dio izduvnih gasova svakako dospjeva u karter motora tako ce i taj dio vode takoder dospjeti dole. Zaustavljanjem rada motora, stvarat ce se svaki put dio kondenza koji ce naravno dospjeti u karter. Da ne govorimo o tome da HHO ima veliku temperaturu izgaranja, mnogo vecu nego benzin ili dizel.
To jest spor proces i na pocetku ne izgleda strasno jer su kolicine male, ali vrijeme ce uciniti svoje. Vremenom ce se pojaviti bijeli talog na cepu za dosipanje ulja a to je znak prisustva vode u ulju.

Sve i da zanemarimo ovo gore, opet je nemoguce dobiti vise HHO elektrolizom koju napaja alternator negoli je utroseno za njegovu proizvodnju a koja ce se koristiti za povecanje snage. Upravo ta snaga koju dobijete potrosit ce se na samu porizvodju HHO sa gubicima.
Sto znaci teoreski:
Dobili ste 30% jaci motor. Tih 30% je vec utroseno na poizvodnju neke kolicine HHO koja ce dignuti snagu motora za 30%. Motor je u tom slucaju 30% vise opterecen jer ga opterecuje alternator. Bilo to da je sam HHO svojim izgaranjem dao doprinos snazi, ili je doprinjeo hemiskom reakcijom sa foslinim gorivom. Minus toplotni gubici.
Dakle ne moze...
Neka me neko demantira slobodno, nemam nista portiv. Ali neka taj demanti bude podkrijepljen racunicom u skladu sa zakonima termodinamike i zakonu o ocuvanju energije.

pa da ima ucinka fabrike bi postepeno ubacile pa nismo mi pametniji od inzinjera ili sta ti ja znam,moze se zezati iz razonode ili nekakvog cejfa ali radi ustede ne isplati se zajebavati.



evo necu nista demantovat samo pogledaj i bice ti jasno sve ;);)http://www.youtube.com/watch?v=KQs8QMYpAqA&feature=related
 
Član
Idi nekom logikom , da bi proizveo hidrogen potrebna ti je struja ito od 7A do 30A u zavisnosti od sistema koji koristis pretezno na tvom autu je aku od 55 A i alternator koji ga puni je 65 A znaci imas lufta nekih 15 A da ne osjetis opterecenje i da ti to ne utice na smanjenje struje u autu sto znaci da sa 15 A mozes vrlo malo da proivedes hidrogena svaki "veci uredjaj" trosi vise struje i vise opterecuje alternator samim tim je i motoru teze okretati alternator i potrosnja goriva se povecava bukvalno receno sto proizvedes hidrogena potrosis na njegovu proizvodnju a da ne pricamo o tome sto se kasnije pretvara u u vodu koja se negdje talozi mozda u loncima auspuha i dovodi do korozije i troska itd itd niz je toga a prije toga trbas da proucis prvi i drugi zakon termodinamike da se uputis u proces stvaranja i gubitaka energije http://users.pbf.hr/~djezek/osnove_ing/Predavanje3.pdf (evo privi zakon)


Sve u svemu bzv gubljenje vremena i prodavanje muda za bubrege okolnih majstora davno su ljudi pokusavali da skladiste hidrogen u boce i voze na njega ali je nestabilan i preosjetljiv da vise se vozio u autu. LPG je jedini moguci nacin usstede nazalost.
 
Član
bogzagti je napisao(la):
druze ja ovo pravim uz benzin da vozim ne bez njega prvo to a drugo u minuti pravi litru plina od prilke sa 12 ploca provjereno

Da bi ti ustedeo benzin ti moras da smanjis njegovu kolicinu koju ces potrositi... Ne mozes potrositi manje benzina tako sto ces sipati i dalje jednaku kolicinu benzina i nesto dodati...

Da ne kucam ponovo, prekopiracu nesto sto sam napisao na drugom forumu:
Negde sam procitao da energetska vrednost 10.000l vodonika je kao 3l benzina i da bi proizveli toliku kolicinu vodonika u autu je potrebno oko 125h(po informacijama koje daju proizvodjaci tih uredjaja o dobijanju kolicine gasa na 1h). Recimo da vozite skoro stalno po gradu i da vam je prosecna brzina oko 20km/h. Za 125h ce te preci 2000km. Recimo da vam trosi 10l na 100km, potrosicete 200l. Za tih 200l ustedecete 3l sto je oko 1.5%... I to bez ulazenja kako se kontrolise i da li ispravno funkcionise taj proizvod kao i price da li ce dodatno opterecenje na elektricnu instalaciju povecati potrosnju...

Naravno ja ne znam da li je ovo tacna informacija o energetskoj vrednosti ali kad se setim nekih studija da voznja pod upaljenim svetlima povecava potrosnju i do 0.3l na 100km a da recimo povecanje koje stvara taj uredjaj utice pola od toga tj 0.15l i da odprilike toliko i kao ustedite na 100km sto odprilike potvrdjuje da zakoni fizike i dalje funkcionisu ok i da energija moze da prelazi samo iz jednog u drugi oblik i da ne moze da se stvori ni iz cega... Wink

Ali kad bi neko krenuo to kao ideju da pravi kuci vodonik i da onda to skladisti pod pritiskom u nekoj flasi u autu i da napravi instalaciju slicnu plinu onda bi mozda i radilo... Wink Inace probajte potraziti projekte velikih proizvodjaca automobila pa ce te videti koliko je to komplikovano... I ono sto znam da su koristili rezervoare ko 3 bojlera i vodonik skladistili pod ogromnim pritiskom (nisam siguran, ali mislim da su cifre isle do 200bara) i tek tako su dobili neku normalnu kolicinu za redovnu voznju, istina ta vozila su se samo kretala na vodonik... Inace su radili mythbusters eksperiment sa time i nije radilo... Mada sam video samo neke isecke...




Ja verujem da ces ti to staviti i da ces se javiti kako manje trosi... I drugi ce onda procitati ovo i rece sta ovi lupaju zakoni fizike i slicna sranja, coveku manje trosi i hocu i ja to... A ja iskreno samo cekam kad ce neko jos na ove HHO sisteme da predlozi neku spravu na auspuhu koji ce da skuplja kondenz vode i to posle opet uvodi u pretvaranje u HHO, onda vise necete morati ni vodu da dolivate...

Probacu za kraj da objasnim jos na jedan krajnje jednostavan nacin i tu se iskljucujem stvarno iz teme. Uzmite neko staro vozilo koje ima karburator i rucni sauh. Upalite svetla i sta se desava, obrtaji padaju... Zasto padaju? Zato sto je potrebno proizvesti vecu kolicinu struje i elektromagnetno polje preko kojeg se pravi struja u alternatoru se povecava i pravi otpor radu motora koji nema dovoljno snage to da savlada i obaraju se obrtaji... Sta vi tada radite? Povlacite sauh kako bi motoru omogucili vise goriva koja daje vise snage i vracate motor na adekvatne obrtaje... Sto jasno dokazuje da bilo kakav elektricni trosak na instalaciji zahteva vecu kolicinu potrosenog goriva...
 
Član
znam covjeka s ilidze koji je to ugradio na golfa 2 1.6 benzin/plin, ide auto bolje nema sta, jer samim tim sto ide bolje tj. ima vise snage potrebno je manje gasa da se bi auto islo kao sto inace ide sa vecim gasom... pa ko je zainteresovan nek mi se javi mogu mu dati njegov br. telefona ako ga interesuju informacije ili sl... ugradje je te sisteme takodje... :cool:
 
Član
vader je napisao(la):
znam covjeka s ilidze koji je to ugradio na golfa 2 1.6 benzin/plin, ide auto bolje nema sta, jer samim tim sto ide bolje tj. ima vise snage potrebno je manje gasa da se bi auto islo kao sto inace ide sa vecim gasom... pa ko je zainteresovan nek mi se javi mogu mu dati njegov br. telefona ako ga interesuju informacije ili sl... ugradje je te sisteme takodje... :cool:

daj br nek imam ako dje zapne ;)

mb73 je napisao(la):
mislim da nema tu nikave ustede,licno sam mogao ugraditi sebi jer mi je tip nudio da testiram ali nisam prihvatio jer je to glupost velika.
pazi ovo,HHO se u konacnici ponovo pretvara u vodu. (paru) Ta voda mora izaci nekuda, a to su ventili prvi na udaru. Dalje slijedi izduvna grana.
Svakako, duljom upotrebom ta voda sigurno nece izaci sva napolje nego ce se vremenom skupljati po stublinama, izmedu karika, i karike "zguljvaci" ce taj dio vode gurati nazad sa uljem. To ce svakako smanjiti ucinkovitost podmazivanja stublina. Kako (mali) dio izduvnih gasova svakako dospjeva u karter motora tako ce i taj dio vode takoder dospjeti dole. Zaustavljanjem rada motora, stvarat ce se svaki put dio kondenza koji ce naravno dospjeti u karter. Da ne govorimo o tome da HHO ima veliku temperaturu izgaranja, mnogo vecu nego benzin ili dizel.
To jest spor proces i na pocetku ne izgleda strasno jer su kolicine male, ali vrijeme ce uciniti svoje. Vremenom ce se pojaviti bijeli talog na cepu za dosipanje ulja a to je znak prisustva vode u ulju.

Sve i da zanemarimo ovo gore, opet je nemoguce dobiti vise HHO elektrolizom koju napaja alternator negoli je utroseno za njegovu proizvodnju a koja ce se koristiti za povecanje snage. Upravo ta snaga koju dobijete potrosit ce se na samu porizvodju HHO sa gubicima.
Sto znaci teoreski:
Dobili ste 30% jaci motor. Tih 30% je vec utroseno na poizvodnju neke kolicine HHO koja ce dignuti snagu motora za 30%. Motor je u tom slucaju 30% vise opterecen jer ga opterecuje alternator. Bilo to da je sam HHO svojim izgaranjem dao doprinos snazi, ili je doprinjeo hemiskom reakcijom sa foslinim gorivom. Minus toplotni gubici.
Dakle ne moze...
Neka me neko demantira slobodno, nemam nista portiv. Ali neka taj demanti bude podkrijepljen racunicom u skladu sa zakonima termodinamike i zakonu o ocuvanju energije.

pa da ima ucinka fabrike bi postepeno ubacile pa nismo mi pametniji od inzinjera ili sta ti ja znam,moze se zezati iz razonode ili nekakvog cejfa ali radi ustede ne isplati se zajebavati.



druze kud ce vise vode nego u nasem gorivu motori su navikli na to vec odavno tako da nema problema ya za to :icon_smile:
 
Član
ELVIR__T je napisao(la):
da to se podrazumjeva kod stariji vozila ,zapravo se mora rucno stelovati karburator ili boch pumpa , dok na novijim vozilima sam zavrsava ECU sve zavrsava .

Ne završava ECU sam sve. Sa ECU je još gore sranje. Njega trebaš varati. Jednostavnije je sa starim sistemima. Stari dizeli najbolji za tu ugradnju. A što se tiče rada na 1800 obrtaja,to je i uradila greška računara,a ne HHO. Toliko poboljšanje rada,traži ogromnu proizvodnju gasa. Problem je tu što ono čudo,kako se zove,''lambda sonda'' ili sl,očitava puno bolje sagorijevanje i non-stop dodaje još goriva. I dodaje ga dok ne dobije ''sebi'' zadovoljavajuće sagorijevanje. I ja sam se bio naložio na taj HHO,noćevao na youtube-u,danjevao u radionici,i rezultat ??????,onako.Ima poboljšanja,ali ne koliko sam se nadao.Doduše kod mene je mercedes sa K-glavom i plinom,situacija nimalo zahvalna za HHO. Ako samo ugrađuješ sistem bez dodatnih alternatora,obrati pažnju na potrošnju struje. I sa takvim sistemom,dobićeš 10% uštede. Za više treba biti pametniji od mene i više ulaganja. A što se tiče skladištenja,brate,nemoj se igrati sa tim. I zapamti najbitniju stvar: ugradi prekidač za paljenje sistema u kabinu,ali takav da se sam isključi kad ugasiš motor,a ti ga pališ po želji. Ovaj savijet uzmi kao najbolji koji si dobio. Vjeruj mi iz iskustva,prije ili kasnije ćeš zaboraviti ugasiti generator kad ugasiš motor,i onda sranje. Izvuče akumulator,a da ne govorim o detonaciji u usisnoj grani,koja će ti razvaliti čitav usis. Bilo mom kolegi na Alfi,čelična usisna grana,razletila se skroz,geleri prošli kroz haubu. Strašno,srećom niko nije nastradao.
 
Top