HELPPPPPPPPP!!!!!!!!

HELPPPPPPPPP!!!!!!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi pomagajte, nisam se dugo htjeo peglati sa ovim ali sad opet me minula zelja!

Uglavnom, pojacalo moje nece da radi kod mene u bibiju, a ima struju i sve, dok kod koga god upalim radi :( Ne znam zasto, slomio sam se kao lud! Kada je tek prikljuceno bilo radilo je 2 mjeseca a poslije toga kao da mu nesto odvlaci struju :( Ne znam radi cega sve to! Ako bi neko mogao da mi pomogne bio bih mu jako zahvalan!!!!
 
Član
pa ako si siguran da je pojacalo ispravno , provjeri prvosve spojeve, na +,a - , na remote, i pregledaj i cinceve nema sta drugo da bude , ako ti je akumulator OK;);)
 
Član
Stani stani jel ne moze da se UPALI ili NEMA ZVUKA???

Ako nece da se upali provjeri jeli fino dovedena struja sa AKU, isto kao - ako je sa sasije dobro ostruzi mjesto do lima, odakle si uzeo -, provjeri remote kabel jeli prikljucen na HU gdje treba biti prikljucen, fino ocisti terminale za kleme na AKU...

Ako nema zvuka, Provjeri cinceve i provjeri izlaze na HU dali rade, na nekim HU ima opcija da se ukine signal sa izlaza na AMP mozda je i to aktivirano...

Nadam se da ce ti bar malo pomoci....
POZZZZZ...
 

IGY

Član
Bekir_SA je napisao(la):
Stani stani jel ne moze da se UPALI ili NEMA ZVUKA???

Ako nece da se upali provjeri jeli fino dovedena struja sa AKU, isto kao - ako je sa sasije dobro ostruzi mjesto do lima, odakle si uzeo -, provjeri remote kabel jeli prikljucen na HU gdje treba biti prikljucen, fino ocisti terminale za kleme na AKU...

Ako nema zvuka, Provjeri cinceve i provjeri izlaze na HU dali rade, na nekim HU ima opcija da se ukine signal sa izlaza na AMP mozda je i to aktivirano...

Nadam se da ce ti bar malo pomoci....
POZZZZZ...

sjedi 5:cool:
 
Zahvaljujem. Sve isprobam danas! Pojacalo radi 100% :) samo kao da ne dobiva dovoljno struje, a sv kablovi i ostalo je 100% dobro spojeno i samo je odjednom poceo kad da gubi struju, ima zvuk ali jako slab, radi mu zelena lampica da ima struje al displey skoro nikako :(
HVALA
 
Član
RED THUNDER je napisao(la):
Zahvaljujem. Sve isprobam danas! Pojacalo radi 100% :) samo kao da ne dobiva dovoljno struje, a sv kablovi i ostalo je 100% dobro spojeno i samo je odjednom poceo kad da gubi struju, ima zvuk ali jako slab, radi mu zelena lampica da ima struje al displey skoro nikako :(
HVALA

ako imas multimetar daj izmjeri napon na akumulatoru dok radi auto i zapisi sebi a onda izmjeri napon na kontaktima od pojacala takodje sa upaljenim autom ta dva napona trebaju da ti budu 95% jednaki ako nisu nije ti dobra instalacija od pojacala

onda ti ostaje da ponovo provuces kablove pozzzz:icon_smile:
 

IGY

Član
RED THUNDER je napisao(la):
Zahvaljujem. Sve isprobam danas! Pojacalo radi 100% :) samo kao da ne dobiva dovoljno struje, a sv kablovi i ostalo je 100% dobro spojeno i samo je odjednom poceo kad da gubi struju, ima zvuk ali jako slab, radi mu zelena lampica da ima struje al displey skoro nikako :(
HVALA

koliko je jako pojacalo i koliki ti je presijek kabla od napajanja
i odakle si masu skinuo za njega
masu ti je najbolje uzeti sa sarafa gdje je pojas zavrtnut na sasiju, i naravno osmirglati do lima to mjesto i onda zavrnuti i sto bolje stegnuti
mozda ima struje da se upali pojacalo ali ono trazi puno vise struje da bi radilo kako treba

P.S. ako hoces nadzemo se pa da pogledam sta je ;)
 
Početnik
a jes razmisljao o tome da ti RCA kabal nije dobar


ako ima a nema snage...


jer da mu ne valja napon nebi upalio vjerovatno...

da nema remote nebi sigurno upalio


ako svira ali tiho ili je RCA u banani ili je neki od potenciometara / prekidaca osho u .... a ako sam dobro shvatio u drugom autu svira OK..

i jos jedna stvar , neznam koji HU imas a jesil siguran da imas na RCA preoutu signala??


make sure you are sure :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top