HDMI Monitoring problem

HDMI Monitoring problem

Član
Ekipa.... Pa gde ste bre??? :icon_smile:

Ovako mafijo... Kada povezem svoj laptop A300 1mo pomocu HDMI kabla na televizor LG LED 32 LV 3550 , konektuje se i prosiri sliku na full HD bas kako treba, ali desava mi se da slika prekida... ima-nema...ostane bez slike, i nije odredjeno kad prekida (ustvari, kad njemu padne na pamet). Kablo je OK, jer sam ga probao na drugom uredjaju.
Ima li ko sta pametno da predlozi?
 
Član
ja sam svoj komp povezao pomocu obicnog RGB kabla i mogu ti reci da mi je slika pravo dobra (32 " Samsung), drug je isto to uradio i on je pravo zadovoljan i nema problema...


probaj sa RGB kablom pa vidi hocel ti praviti probleme!
 
Član
probaj da promenis frekvenciju ili rezoluciju displeja na laptopu jer se ocigledno ne slazu standardi izmedju dva uredjaja, ako nastavi tako da se ponasa, potrazi adapter HDMI to "s video" ili RGB cinceve...

Imao sam slican problem na burazerovom laptopu i veruj mi da sam odustao kada je dugo iscekivani adapter iz Kine otkazao nakom pola sata funkcionisanja...
 
Član
poredit digitalni sa analognim signalom mislim ono :icon_rolleyes:

@deez to sto kazes hdmi na s-video, tj u analogiju, ne moze preko adaptera(kao npr. dvi-hdmi, vec mora konvertor, potpuno druga vrsta signala je u pitanju... cajna jeftina al nepouzdana, ostalo skupo, neislativo


dule ako prekida, tj ima pa nema slike, robaj ovo sto je deez rekao, igraj se sa postavkama driver-a graficke, ili stavit nove, ... cudno zvuci, ali moze biti i do hdmi kabla, bez obzira sto na drugom uredjaju radu.. ako se tebi kod lapa recimopresavije, ili dotakne rukom da izgubi signal, ulazi pod nagibom u tv/lap pa stoji zavrnut malo i sl... probaj i sa drugim ;)
 
Član
znate kako... jednostavno nestane i slike i tona i nije odredjeno kad...recimo najcesce se desava oko polovine blueray filma (pa kontam da nema veze sa opterecenjem procesora) ali tada iskljucim film i laptop radi u praznom hodu i ono i dalje prekida. Ali u svakom slucaju se kablo ne pomera, znaci fiksno je. E sad...ako ga povezem preko RGB to vise nije taj kvalitet slike, a i nemam S-video out na laptopu, jedino da kupim neki konverter
 
Legend
ako na laptopu ide , a u isto vrijeme na tvu nece , pokusaj kao sto je neko vec spomenuo promijeniti rezoluciju na tv-u , sve mi lici na to
 
Član
enesss je napisao(la):
ako na laptopu ide , a u isto vrijeme na tvu nece , pokusaj kao sto je neko vec spomenuo promijeniti rezoluciju na tv-u , sve mi lici na to

Rezoluciju (format slike) na tv-u postavim na auto i laptop se odmah prilagodi toj rezoluciji 1920x1080 i prebaci sliku i zvuk sa sebe na tv. Pokusao sam i promeniti drajvere od HDMI prikljucka ali isti qrac.
 
Top