Hamilton: formula postaje dosadna

Hamilton: formula postaje dosadna

Putovanja.ba
Administrator
hamilton%20pobeda.jpg


Britanac u redovima Mercedesa Luis Hamilton izjavio je da se plaši za budućnost Formule 1 nakon "surove dominacije" Sebastijana Fetela u tekućem Svetskom šampionatu. Vozaču Red Bula potrebne su još dve pobede u preostalih pet trka da i matematički obezbedi novu, četvrtu uzastopnu titulu prvaka.

- Lično, plašim se da će nas navijači napustiti zbog ovolike dominacije Fetela i Red Bula. Sećam se kada sam bio klinac i gledao sličan scenario u režiji Ferarija i Mihaela Šumahera. Budio sam se i sa velikim nestrpljenjem čekao trke kao klinac, ali kada sam video kako Šumaher dominira menjao sam kanal, jer sam znao šta sledi. Poprilično sam siguran da to ljudi i sada rade, kada vide da Fetel praktično nema konkurenciju - objašnjava Hamilton.

Luis Hamilton je trku u Južnoj Koreji završio na petom mestu, pa u generalnom plasmanu ima 161 bod, čak 111 manje od lidera iz Nemačke. On dodaje da je sada glavni cilj da Mercedes završi na drugom mestu u konkurenciji konstruktora, gde su im rivali Ferari i Lotus.

- To bi bio veliki uspeh za nas, i dokaz da smo dobro radili tokom ove sezone. Daćemo sve od sebe da uspemo u tom planu.

Naredna trka vozi se već u vikendu ispred nas, 13. oktobra, na stazi Suzuka za Veliku nagradu Japana.
 
Top