Halogen H7 bijele

Halogen H7 bijele

Član
Ovako potrebna mi je neka normalna sijalica za golfa 4. Odnosno h7.
Čitao sam da halogenke od 100w mogu spržiti instalaciju ili sjenilo. Trenutno su ove žute noćna mora, nema ništa od njih pogotovo po noći.
Ne zanimaju me xenoni iz više razloga. Prvi je što mi se ne kupuje sočivo, a neću da budem majmun prema ostalim vozačima.
Živim u Tuzli tako da bi mi dobro došla neka radnja ovde, ali i preko interneta nije loše.
Znači ima li načina staviti te od 100w da ne prave probleme ili neke sa 55w 65w koje sijaju bijelkasto plavo?
 
Joj ja u svakoj temi nesto pisem i pametujem pa hajde i ovde da napisem ono sto su mi rekli tj sto sam cuo.
Te sto idu na bijelo su pravo skupe a kazu da im je drama kratak vijek trajanja tako da se bas ne isplati to uzimati.
 
Član
Ja sam kupio halogen sijalice H4 neke francuske imaju 50% bolju vidljivost u motorexu.Vjerovatno ima i H7, ali ne sijaju bjelkasto plavo vec nesto izmedu bijele i zuckaste.I ja sam imao neke svijetlo plavo sto svijetle i premisljao sam se da stavim ove, ali kada sam stavio i vidio koliko je bolja vidljivost odlucio sam da ostanu na autu. Ako i budes kupovao idi u motorex oni su imali u ponudi te sto ti trazis, ali kaze covjek ne bi ti preporucio ove zbog kratkog vijeka i zbog vidljivosti.
 
Joj nemoj svega ti ubacivati u golfov far nista nestandardno,on i ovako ubi u oci,ako hoces bit hadzija kupi xenone i projektore i dobro tebi,dobro nama :) .
 
Član
Joj nemoj svega ti ubacivati u golfov far nista nestandardno,on i ovako ubi u oci,ako hoces bit hadzija kupi xenone i projektore i dobro tebi,dobro nama :) .
Mogu i bez sociva kad se farovi nastelaju kako treba, ima golfova ovdje po Bihacu u kojima su xenoni a nista ne smeta kad ide u susret, a ima krkana koji imaju halogene sijalice u njima i je li poslije udesa ili cega, ili namijerno podigne rucno far pa ima sada kratka kao duga a obicne halogene sijalice u faru...
 
Ja tvrdim da na golfu 4 ne mogu xenoni da ne smetaju,neka auta mogu,ali golf ne.Golf i Fabia katastrofalno bljeste sa xenonima.Uostalom danas se za 200 km mogu kupiti projektori i xenoni,ko ne moze nek vozi sa stock svjetilma...
 
Član
1 te sa više w griju far i povećavaju rizik od neke veće štete
2 xenon u far bez sočiva bolje nediraj ništa
3 najskuplja i najbolja opcija nabavi far/sočiva i otiđi da ti neko složio kao treb i da si rahat x godina
 
Osram cool blue ili osram night breker to sam savjetovao i drugima jer puno bolje imaju svjetlost i ne smetaju drugim vozačima niti štete instalaciji vozila jer su klasičnih 55w a svijetlost bjela.Ovo je iz ličnog iskustva.Malo su skuplje sijalice ali su extra.Ti xenoni bez sočiva su čisto sranje
 
Top