haldex octavia 4x4 problem

haldex octavia 4x4 problem

Član
imam problem s haldexom prve generacije,naime na dijagnostici mi je ocitao da ne radi procesor od haldexa,znaci ja ga laicki kopcao i probao negdje da jace startam i zadnja vuca ne radi, Otisao sam u ovlasteni skodin servis oni su pogledali i rekli da je crkao procesor i pumpa,cijena to 2 bila je 5000 KM vise nego sto auto vrijeti hehe, Medjutim nasao sam na otpadu u zenici komplet zadnji diferencijal lik prodao za 200 KM(kaze da je isti mode 2003 god karavan) i spojili smo ga,narucili original ulje,nasuli sve fino,medjutim pogon zadnji radi ali mi gori lampica od rucne i esp ne mogu nikako iskljuciti da ne gori.kad pritisnem kocnicu ugasi se lampica od rucne i kad se skroz namota puni na zadnjem dijelu se osjeti lupanje,da li je neko imao slican problem,pa et svaka pomoc dobro dosla
 
Član
imam problem s haldexom prve generacije,naime na dijagnostici mi je ocitao da ne radi procesor od haldexa,znaci ja ga laicki kopcao i probao negdje da jace startam i zadnja vuca ne radi, Otisao sam u ovlasteni skodin servis oni su pogledali i rekli da je crkao procesor i pumpa,cijena to 2 bila je 5000 KM vise nego sto auto vrijeti hehe, Medjutim nasao sam na otpadu u zenici komplet zadnji diferencijal lik prodao za 200 KM(kaze da je isti mode 2003 god karavan) i spojili smo ga,narucili original ulje,nasuli sve fino,medjutim pogon zadnji radi ali mi gori lampica od rucne i esp ne mogu nikako iskljuciti da ne gori.kad pritisnem kocnicu ugasi se lampica od rucne i kad se skroz namota puni na zadnjem dijelu se osjeti lupanje,da li je neko imao slican problem,pa et svaka pomoc dobro dosla
Taj haldex je zafrknut. Znam da jednom volvu kojeg sam gledao, isto otisao haldex. Zamjenio ga covjrk, 800km platio polovan sa ugradnjom. I radi pogon, ali isto gresku izbaciva kao kod tebe.

Ja se raspitao sta je to, kao nema sanse od drugog auta samo ubaciti ECU haldexa. Samo ovlasteni moze, i mora ga programirati za tvoj ECU motora...

A ovlasteni samo nove ubacuje, zato je ta cijena.

Tako da sam odustao od AWD pogona...
 
Član
Pa ujutro sam narucen u 9h u ovlasteni.pa posto vec znaju kakvo je stanje nadam se sa ce htjeti da ga programiraju...sta mislis

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 
Član
Ma deru ovi u ovlastenom imao sam i ja octaviju 4x4, i imala fabricki xenon sa socivom....i ja onako iz radnoznalosti pitam koliko su farovi kaze 5.000KM ja ostao paff hahahahah
 
Član
ma znam al sto je previse previse je,al et ovo mi je od badje auto a on insistira da ga vozi u ovlasteni jer et nemam gdje drugo da ga vozim,jer mislim da niko nema taj uredjaj da ga programiraju ,vidjet cu ujutro sta i kako ce se sve odigrati,mozda ga nece htjeti ni raditi
 
Član
Jos mi nisu zavrsili auto.sutra ce biti gotovo.kaze da moraju uraditi spuru i da ce uspjeti da ga programiraju.kad zavrse obavjestim sta i koliko je kostalo

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 
Top