hajmo letaci pomoci pri presjedanju....:D

hajmo letaci pomoci pri presjedanju....:D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh ovako... 6 januara letim za san francisco... presjedam samo u minhenu... do sada sam letio nekih 4-5 puta ali nikada nisam presjedao... ako neko moze da mi objasni proceduru jer ja veze nemam... hvala unaprijed... i je li aerodrom u minhenu komplikovan...:icon_smile:
 
Ja sam letio za Barcelonu preko Minhena, ima tome par godina. Negdje oko 13.40 sletio u Minhen a u 14.00 avion za Barcelonu, tako je nesto cini mi se bilo, tako da sam u zurbi bio, znam da ima nekakav salter za ove sto presjedaju odmah kad izadjes iz aviona bude, pa te preusmjeri na koji tunel da ides. A aerodrom je ogroman koliko sam uspio vidjeti, vrlo lahko se izgubiti...
 
Član
olensoner je napisao(la):
Ja sam letio za Barcelonu preko Minhena, ima tome par godina. Negdje oko 13.40 sletio u Minhen a u 14.00 avion za Barcelonu, tako je nesto cini mi se bilo, tako da sam u zurbi bio, znam da ima nekakav salter za ove sto presjedaju odmah kad izadjes iz aviona bude, pa te preusmjeri na koji tunel da ides. A aerodrom je ogroman koliko sam uspio vidjeti, vrlo lahko se izgubiti...

pricam tecno engleski tako da mi nije problem se snaci na aerodromu sto se tice velicine... letio sam u kopenhagen, istanbul, izmir i antalyu...:D kopenhagen i istanbul su ogromni ali snasao sam se.... meni je problem procedura... kada se ne presjeda prolazis pasosku kontrolu uzimas kofer i ides napolje... eh sad kako ide kad se presjeda???
 
Pasos ti pregledaju i avio kartu, a prtljag oni prebacuju. Znam i ja tecno italijanski i engleski, a slabo nesto njemacki, mogu razumjeti, a tad se bas potrefi neki tip na salteru za usmjeravanje sto samo njemacki zna, tu je bilo malo muke:D
 
Član
nista ti nemas sa prtljagom, cekiras je ovdje za destinaciju, vidis koji ti je boarding pass, u minhenu provjeris koji gate, pratis oznake, lagano krenes, zasjednes i cekaj... ili trcis ako kasnis :D mada obicno ces prije cekat kod prekookeanskih letova
 
Član
znam ako dodjes na aerodrom na kojem presjedas u drugi avion ne smijes ga napustati do polijetanja aviona u zeljeni grad. ima odredjeni odjeljak na aerodromu u kojem cekas vrijeme polijetanja.
drug je danas odletio za london a presjeda u beogradu i kaze da ce cekati 3h do polijetanja za london i da je napustanje aerodroma strogo zabranjeno
 
Član
naravno da ne smijes napustiti aerodrom... jer kada izadjes iz aviona, ti ne ides na carinsku, vec ostajes u zoni free shopova i toga ;) sve je dobro dok ne trcis i ne zovu te na razglasu, da jos podignes tempo :D
 
Član
olensoner je napisao(la):
Ja sam trcao ko lud, a tek u povratku samo par minuta imao:D

ja sam presjedao ko mali jednom... imao sam nekih 8 godina tako da se niceg ne sjecam...:D :D :D ugl. znam da smo isli u izmir preko istanbula i da smo se zajebali sa onim vremenskim zonama... mislili smo da smo imali 2 sata i20 minuta za presjedanje ali smo ustvari imali samo 20 minuta... plus avion je kasnio tako da su nas cekali oko pola sata...:D i cuo sam da cekaju ako kupis vezanu kartu... mene samo brine da ja kojim slucajem ne izadjem sa aerodroma... cekanje je najmanji problme... prije aviona popiti 2 aspirina i udri...:D
 
Član
minhen ti je jedan od laksih aerodroma sa prtljagom nemas nista do destinacije,a taj aerodrom je relativno mal,cesto sam ga koristio
 
Član
imas i mape aerodroma, pa proucis da se brze snalazis.... neces izlazit sa aerodroma, jer bi isao opet na carinsku... kad izadjes iz aviona ostajes u "tranzitnoj" zoni i cekas svoj let...
 
Član
Limpi je napisao(la):
imas i mape aerodroma, pa proucis da se brze snalazis.... neces izlazit sa aerodroma, jer bi isao opet na carinsku... kad izadjes iz aviona ostajes u "tranzitnoj" zoni i cekas svoj let...

najvise bi volio naci nekog bosanca koji leti za san francisco...mada ne vjerujem da ce biti neko...:D vecina njih leti za minhen i presjedaju u europske gradove "bezvizni rezim"...:D gledao sam mape... ja izlazim na terminal 2 i ponovo se ukrcavam na terminal 2...:D nisam smotan valjda cu se snaci... mene brine sat i po prelaznog vremena... jos ako bude let kasnio...
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
imas i mape aerodroma, pa proucis da se brze snalazis.... neces izlazit sa aerodroma, jer bi isao opet na carinsku... kad izadjes iz aviona ostajes u "tranzitnoj" zoni i cekas svoj let...

najvise bi volio naci nekog bosanca koji leti za san francisco...mada ne vjerujem da ce biti neko...:D vecina njih leti za minhen i presjedaju u europske gradove "bezvizni rezim"...:D gledao sam mape... ja izlazim na terminal 2 i ponovo se ukrcavam na terminal 2...:D nisam smotan valjda cu se snaci... mene brine sat i po prelaznog vremena... jos ako bude let kasnio...

imas ti dosta vremena ne sekiraj se,jos ko sto kazes pricas engleski
 
Član
Jedan i po sat ti je taman vremena za izmedju dva leta. Aerodrom u minhenu je malo poveci i imas dosta da kruzis u krug po spratovima, u zavisnosti koliko ti je daleko "gate" i na kojem spratu, uglavnom neces ni primjetiti,a vrijeme je isteklo. Na karti imas oznaku kapije, ali pazi, na velikim aerodromima zna se desiti da promjene kapiju koja je oznacena na karti, tako da ces morati malo obratiti paznju, znaci samo da znas, da ne bude da ti dizem paniku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top