Haj pomozite laiku oko odrzavanja

Haj pomozite laiku oko odrzavanja

Član
Dok sam vozio Golf II moja je obaveza bila samo da ga s vremena na vrijeme napunim gorivom, oko odrzavanja je tu uvijek bio otac.
Sad sam kupio Golf IV pa me zanima koji je u Sarajevu dobar servis za odrzavati Golfa IV.
Druga stvar koja me zanima jeste jesam li mogao nesto zajebati posto sam danas vidio da imam skoro pola posude puno antifriza G12, i odem na benzinsku i kupim Valvoline G12 i nasuo sam otprilike pola onog pakovanja od 5-6 KM, a sad cujem da ga se treba razblaziti.
Trebam li ga sad negdje voziti na isputanje tog antifriza pa da mi nanovo ljudi koji znaju naprave smjesu vode-g12.
:icon_confused:
 
Član
ako si imao pola posude, toliko i ide, ne sipas iznad polovine, mislim da je tako :icon_rolleyes: sipas onaj sto je tvornica preporucila, a mozes ili koncentrirani, tada ide u odredenom omjeru sa vodom, ili onaj "gotovi" sto je obicno do -36C. te nije preporucljivo mjesati proizvodjace
 
sto je vise antifriza teze ce zamrznuti,,,, moze ici i sam antifriz ali ne stavlja niko tako, obicno se mjesa sa destilovanom vodom u odnosu 1:1 ili 1:2, sve zavisno od temperature do koje ne ledi.....

to ako si ti dosuo cca 0,5L 100% antifriza, nista ne znaci, sem da ce teze da zamrzna, tako da no sikiriki, samo vozi...

dobar servis, heh, ako hoces po djepu, ovlasteni, ako ne, jbg, kako ko za sta....
 
Član
Hvala vam na odgovoru, sto se odrzavanja tice to cu kod Sretena, cuo sam za njega dosta preporuka.
 
Top