H4 xenon na bi-xenon

H4 xenon na bi-xenon

Član
Zdravo svima,
skoro sam ugradio na svoj audi 80 B3, xenon svijetla (6000 K). Svijetla su stvarno super, svijetle mnogo mnogo bolje nego standardna halogena svijetla, samo imam mali problem sa dugim svijetlima. Posto je u pitanju xenon sijalice, dugo svijetlo mi je halogeno, ali kada ga upalim, svijetli skroz lose??!!! E sada sam kontao da mozda ugradim bi-xenon sijalice, ali neznam da li moram sve mijenjati ili je dovoljno da samo bi-xenon sijalice kupim?? Neznam u stvari kakav je uopste efekt sa dugim xenon svijetlima, kratka su super e sada dugo???
Zato bi volio da cujem par savijeta, ako neko ima iskustva sa tim a pogotovo me zanima ovo oko kupovine sijalice? Da li je samo to dovoljno ili moram i nove balaste kupovati. Hvala unaprijed.
 
Član
RE: xenon na bi-xenon

ne znam kakav je sistem kod tebe. ako su ti odvojeno duga od kratkih onda ti bixenon ne ide u auto vec dva seta xenon-a i onda mozes zaboraviti na blicanje jer se sa xenon-ima ne blica (ovo ne vazi za bixenon)
 
Član
RE: xenon na bi-xenon

eto pitao si kakav je efekat sa dugim xenon svjetlima pa da ti kazem da je odlican,ja imam bixenon,,govorili su mi treba vremena da se dugo zagrije,ovo ono,nidje veze,normalno blicam,sve regularno,cim prebacim na dugo odma se pali,i vidljivost je daleko bolja od halogene sijalice,isto kao i na kratkom.sad da li moras nove balaste kupovat nisam siguran,kod mene je sve na jednoj sijalici,ako je i kod tebe onda mislim da bi mogao samo sijalice da zamijenis,,ali sacekaj opet nekog strucnijeg da ti kaze
 
Član
RE: xenon na bi-xenon

vidljivost extra, imam na kecu h4bixenon,balasti su isti, samo su sijalice drugacije, samo treba fino ustimati sijalice za kratka svjetla po potrebi sijalicu uvuci unitar za par mm, jer ovi xenoni pijacari zahtjevaju da sijalicu na vrhu gdje su limovi malo klijestima uvijesh te tako pomaknes sijalicu iz fara par mm, ako treba josh sta na pm:icon_smile:
 
Član
RE: xenon na bi-xenon

ArminM je napisao(la):
eto pitao si kakav je efekat sa dugim xenon svjetlima pa da ti kazem da je odlican,ja imam bixenon,,govorili su mi treba vremena da se dugo zagrije,ovo ono,nidje veze,normalno blicam,sve regularno,cim prebacim na dugo odma se pali,i vidljivost je daleko bolja od halogene sijalice,isto kao i na kratkom.sad da li moras nove balaste kupovat nisam siguran,kod mene je sve na jednoj sijalici,ako je i kod tebe onda mislim da bi mogao samo sijalice da zamijenis,,ali sacekaj opet nekog strucnijeg da ti kaze

tako je na H4 sijalici. a sta ako imas H1 ili H7 tu nema dugo/kratko u jednoj sijalici nego su one fizicki odvojene, tj imas dvije sijalice u jednom faru i da bi imao i dugo i kratko xenon trebaju ti dva seta xenona
 
Član
RE: xenon na bi-xenon

posto sam i ja razmisljao o bixenonima, znaci ja sad trebam uzeti samo druge sijalice, a balasti ostaju isti ?
trenutno mi je na sijalici kratko xenon, dugo halogen...
 
Član
RE: xenon na bi-xenon

emirEX_sa je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
eto pitao si kakav je efekat sa dugim xenon svjetlima pa da ti kazem da je odlican,ja imam bixenon,,govorili su mi treba vremena da se dugo zagrije,ovo ono,nidje veze,normalno blicam,sve regularno,cim prebacim na dugo odma se pali,i vidljivost je daleko bolja od halogene sijalice,isto kao i na kratkom.sad da li moras nove balaste kupovat nisam siguran,kod mene je sve na jednoj sijalici,ako je i kod tebe onda mislim da bi mogao samo sijalice da zamijenis,,ali sacekaj opet nekog strucnijeg da ti kaze

tako je na H4 sijalici. a sta ako imas H1 ili H7 tu nema dugo/kratko u jednoj sijalici nego su one fizicki odvojene, tj imas dvije sijalice u jednom faru i da bi imao i dugo i kratko xenon trebaju ti dva seta xenona

to jest,upravu si ti,nisam ja ni rekao da to nije tako,,sve sto sam napisao podrazumijeva se za sijalicu na kojoj je i dugo i kratko,bas kao sto si rekao,ako su odvojene sijalice onda trebaju dva seta xenona,i onda je potpuno drugacija prica

funky je napisao(la):
posto sam i ja razmisljao o bixenonima, znaci ja sad trebam uzeti samo druge sijalice, a balasti ostaju isti ?
trenutno mi je na sijalici kratko xenon, dugo halogen...

samo druge sijalice i to je to;);)
 
RE: xenon na bi-xenon

koliko ja znam bixenon ima jos dodatne instalacije, relej neki i spaja se potpuno drugacije, tj vodi se sa akumulatora plus i minus.. inace kako mislite prebacivat kratka/duga bez toga? :icon_question:
 
Član
RE: xenon na bi-xenon

Hvala vam, onda cu nabaviti samo bi xenon sijalice, pa cu vidjeti efekt kakav je, jer ovo sa normalnim xenonima je po mom misljenju i iskustvu,sranje!!!! Duga svijetla su bezveze, gora nego kratka halogena.
 
Član
RE: xenon na bi-xenon

SoundLunatic je napisao(la):
koliko ja znam bixenon ima jos dodatne instalacije, relej neki i spaja se potpuno drugacije, tj vodi se sa akumulatora plus i minus.. inace kako mislite prebacivat kratka/duga bez toga? :icon_question:

mislim da je SoundLunatic upravu trebaju ti bi xenon sijalice i dodatna instalacija i mislim da ona kosta oko 40 km kad se posebno kupuje
 
Legend
RE: xenon na bi-xenon

adi6 je napisao(la):
SoundLunatic je napisao(la):
koliko ja znam bixenon ima jos dodatne instalacije, relej neki i spaja se potpuno drugacije, tj vodi se sa akumulatora plus i minus.. inace kako mislite prebacivat kratka/duga bez toga? :icon_question:

mislim da je SoundLunatic upravu trebaju ti bi xenon sijalice i dodatna instalacija i mislim da ona kosta oko 40 km kad se posebno kupuje

;););)
 
RE: xenon na bi-xenon

stanite ljudi , audi b3, zo je jaje, ja koliko znam jaje ima h4 sijalice, a one mozes kupti samo u varujanti bixenona, i kratko i dugo je u istoj sujalici, ja imam tako........ kako tebi onda dugo moze biti halogen?
ispravite me ako grijesim
 
Član
RE: xenon na bi-xenon

manojlo111 je napisao(la):
stanite ljudi , audi b3, zo je jaje, ja koliko znam jaje ima h4 sijalice, a one mozes kupti samo u varujanti bixenona, i kratko i dugo je u istoj sujalici, ja imam tako........ kako tebi onda dugo moze biti halogen?
ispravite me ako grijesim

mozes kupit i ovu varijantu..
kraktko xenon, dugo halogeno, sve je na jednoj sijalici...
 
RE: xenon na bi-xenon

Bixenon sijalica ima vise vrsta, na nasem trzistu su vecinom ove prve:

h4_dual_hylow_anim.gif


mada ima i ovakvih..

9007double.jpg


H4%20New%20Bi-Xenon%201.JPG


i ovo su xenon + halogen..

bi-xenon-bulb01.jpg



i koliko znam ove prve idu sa normalnim jednim balastom, al treba ta instalacija dodatna koja omogucava pomjeranje sijalice na kratko/dugo, ove ostale mislim zahtjevaju duple balaste, osim zadnjih xenon+halogen..
 
RE: xenon na bi-xenon

ma znam ja sve to, nego de ti vidi pa prodaj te xenone nekome a sebi uzmi bixenon, to ti je moja preporuka
 
Top