H4 bixenon sputanje svijetlosti

H4 bixenon sputanje svijetlosti

Pozdrav nedavno sam ugradio h4 bixenon.
Vidljivost je dosta bolja i u prvoj nocnoj voznji samo mi je jedno auto blicnulo kad sam isao uz stranu pored milijun drugih.
Farovi su mi nedavno nastelovani prema halogenkama na tehnickom,tako da ne bi vise farove dirao jer ih smatram savrseno podesenim.
Zanima me to sto spominju savijanje usica na sijalici da bi se tu nesto moglo postici sa vise izbacenom sijalicom vani.
Moze li mi to netko objasniti ako je netko imao priliku da to proba i odgovaralo mu.
Po mom misljenju samo bi gornju usicu malo trebalo iskriviti prema sijalici od tri ukupono i da bi sijalica isla malo vise prema vrhu fara i tako bi bila mogucnost od reflekcije da svijetli unize.
Zanimaju me vasa misljenja,hvala.
 
Član
ne dirati postolje sijalica jer ces samo naruciti geometriju fara i snopa svjetlosti. ako je far podesen na tehnickom i sve radi ok onda ne dirati vise nista
 
Farovi su original hellini i bez projektora,javio sam se zbog toga sto su neki bili spominjali iskrivljivanje usica na sijalicama(ocito je da to ne valja dirati tako da necu dirati) vidit cu jos kako se svjetla ponasaju na zidu na udaljenosti od 1m,kazem vam samo mi je jedno auto blicnulo ito kad sam isao uzastranu,a ne bi zelio da ikoga ometam u prometu zato cu gledat da jos malo spustim farove.
 
Administrator
Stavio xenone u rebraste farove, vozio jedan dan i izvadio. Ja dobro vidim, ali onima koji meni idu u susret je katastrofa.
 
Top