H3 Maglenke kao dnevna svjetla

H3 Maglenke kao dnevna svjetla

Pozdrav svima!
Maglenke mi se nalaze u braniku.
E sad zanima me mogu li u malgenke ubaciti led sijalice umjesto h3 55w orginalnih neke ledove stedne,npr ove
http://www.ebay.com/itm/2x-H3-5630-...ash=item5d5e2f4e7c:g:TmQAAOSwhcJWIbx1&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/2x-H3-10-SM...354401?hash=item1e9f85a3a1:g:WlcAAOSwrklVaVw~
E sad posto je to velika razlika u watima moram li ja nesto posebno ugradivati za smanjivanje napona ili sijalice uzimaju toliko struje koliko im je potrebno?
Htio bi to da koristim kao dnevna svjetla a i pritom ljepse izgleda jos po noci maglenke upaljene uz kratka svijetla.
 
Poslednja izmena:
Znam to prijatelju al sta ce ove sijalice od 4-10w wati naskoditi naspram oovih originalnih od 55w zato bi ih koristio kao dnevna svjetla.A zanima me hoce li se sijalice sprziti od prelazka na dosta manju voltazu ili sijalice uzimaju toliko napona koliko im je potrebno.
 
Znam to prijatelju al sta ce ove sijalice od 4-10w wati naskoditi naspram oovih originalnih od 55w zato bi ih koristio kao dnevna svjetla.A zanima me hoce li se sijalice sprziti od prelazka na dosta manju voltazu ili sijalice uzimaju toliko napona koliko im je potrebno.
Potrošači/sijalice radi/e pri istom nazivnom naponu 12v, a potrošači/sijalice će povući struju koja je potrebna za rad.
A to hoće li smetati ili ne, objasni organima reda.
 
Član
Led je cudna tehnologija i intenzitet svjetlosti mu zavisi od jacine napona , tako da ti tu ne i trebalo biti problema ,relej za maglenke je tu da se ne preopterete vodovi , sto u slucaju sa led sijalicama nema sanse da se dogodi . Dakle samo zamjeni sijalice i to je to .
 
Član
Ti fazoni upaljenih maglenki su po mom ukusu baš seljački, pa čak i smeta u noćnoj vožnji, ali eto, kako kažu da se o ukusima ne treba raspravljati... nego, kakvo je stanje kod nas u BIH po pitanju zakona o dnevnim svjetlima? Jesu li uveli u zakon da je moguće koristiti dnevna svjetla ili još uvijek moraju stalno biti upaljena kratka svjetla?
 
Ti fazoni upaljenih maglenki su po mom ukusu baš seljački, pa čak i smeta u noćnoj vožnji, ali eto, kako kažu da se o ukusima ne treba raspravljati... nego, kakvo je stanje kod nas u BIH po pitanju zakona o dnevnim svjetlima? Jesu li uveli u zakon da je moguće koristiti dnevna svjetla ili još uvijek moraju stalno biti upaljena kratka svjetla?
Nema tu ukusa bolan, zakonom zabranjeno i tačka. Zna se kad i kako se koriste maglo-farovi.
 
Član
A eto, ne možeš ti pojedincima objasniti, kod nas ih ima pa smao pod maglenkama voze i po noći, kratka i ne pale, al to su ugl. baje koje se dočepaju "novijih" auta koje imaju maglenke i odmah raspali sve :D
 
Član
Ja se uvijek nasmijem kad vidim upaljene maglenke i pozicije po noci, nekako mi smijesno to za vidjet, takode po danu paljenje maglenki ne kontam cemu svrha, kod mene gore samo pozicije po danu, uglavnom kosta ce te to vjeruj mi, meni su jednom slucajno ostale maglenke uapljene jer na autoputu u Zenici bila magla ja upalio, dosao do Vogosce vedro sve, meni ni na kraj pameti da su upaljene, zaustavlja murijak, ma jedva sam ja njemu objasnio pusti me na kraju
 
Aham eto onda ako nista neka ovih ledovih sijalica umjesto originalnih,a na poziciji se i vozam svaki dan.
Bitno mi je da sad znam da mogu staviti ledove sijalice od 4-10w umjesto ovih od 55w jer je ruzna boja svijetla.
Tako da hvala na pomoci!
 
A moze li mi tko pojasniti ako na maglenkama mogu mijenjati watazu sijalica tj stavljati manju,zasto kod xenona od 35w umjesto originalnih sijalica od 55w se stavljaju balasti i cista ona sama skopcavanja s akumulatorom i regulatorom,cisto me zanima ?
 
Top