Gume - osnove

Gume - osnove

Član
jedno je narodna, a drugo je sto ispravno i tačno. Zato na i ljudi ismijavaju kad smo guzica svijeta.

Procentualno na broj stanovnika vise je glupljih amerikanaca njemaca engleza, jedini je problem sto mi sami sebe omalovazavamo i sto cekamo uvjek da nam neko nesto da ili obezbjedi. Glavna je treba ici odavde kao on je pametan njega jedva cekaju u drugim zemljama ode vani radi najgore moguce poslove a u bosni ga stid jer sta ce reci komsije prijatelji djevojke....
 
Član
jedno je narodna, a drugo je sto ispravno i tačno. Zato na i ljudi ismijavaju kad smo guzica svijeta.
Druze, prije ce te ismijavat i smatrati guzicom ako budes razmisljao na ovakav nacin.
Opet ponavljam, ovaj tekst gore je potpuno tacan i to niko ne osporava ali niko te i nigdje nece ismijavati ako napises npr. "sirina felge je 8j ili 9j"
Ovo sam nasao na netu i lijepo pise "widht J7.5 and J9
Screenshot_2018-01-26-20-04-29.png

A ovo ti je sa engleske fb stranice......

Screenshot_2018-01-27-10-40-19.png Screenshot_2018-01-27-10-41-49.png
 
Član
Promjer i širina felge su u inčima, colima, a kod ljudi je to ostalo kao JOT jer piše 7Jx15
7 i 15 su mjere u inčima a obzirom da je iza sedmice slovo J ljudi kontaju da je to 7 jota
i felge jotarice :D
 
I meni zanimljiva ova jedinica za mjerenje dimenzija nekog predmeta. U ovom slučaju felgi.
JOT bi tebalo uvrstiti u međunarodni sustav jer ako svijet ima metre i centimetre, SAD inče zašto i mi ne bi imali JOT-e :D

Koliko si ubr'o drva?
80 kubnih JOTa :D

P.s. tema je i više nego dobra i korisna.
 
Poslednja izmena:
Top