Gume nove stavio i nesto se cuje.

Gume nove stavio i nesto se cuje.

Pozdrav.
Ovako kupio dvije nove gume i otisao da mi zamjene i prilikom zamijene oni stavili prednje gume na mjesto zadnjih.Znaci skinuli prednje gume i felge komplet i nazad stavili,a sa zadnjih felgi skinuli gume i stavili te nove sto sam kupio i ubacili naprijed.Kada vozim cuje se nesto ko da struze na zadnjem desnom uglu to jest na desnoj gumi.
Gledao sam pocelo da struze od rucne sajlu,pa sam uzeo vezice i odvojio i idalje se čuje.Sta bi moglo biti? Ima li ko kakvu predpostavku?
Malo mi glupo sto postavljam ovakve teme al jbg :D
Pozdrav
 
Član
Mozda nema veze uopste sa zamjenom guma moguce je da je lezaj otisao pa imas osjecaj da nesto struze. Ako nema ostecenja na gumama onda je velika sansa da je lezaj...
 
Član
Podigni točak, zavrti i vidi, ako su diskovi nazad i ako ima one zaštitne limove oko njih, može biti da su se savili i da diraju negdje pa da ti oni stružu :)
 
Aham,pogledat cu :D Pa kontam kako ce biti lezaj od kako sam promjenio gume to se cuje :D Uglavnom pogledat cu sutra.
Nisu diskovi,dobosi su.
 
Član
moguce da ti je upao kamencic izmedju lima i diska i onda to uzasno iritantno skripi i struze... sad vidjeh da su dobosi haha :D onda pregledaj dobose da ti nije rucna pretegnuta, vidi da li se griju puno nakon voznje, lezaj nije jer lezaj ne skripi i ne struze, lezaj samo bruji unutar auta kad vozis... Eh da i pogledaj da ti ne zapinje felga ili guma unutra za amortizer ili onu plastiku od amortizera. Pregledaj sve detaljno nazad i naci ces sta je. Bilo bi jos bolje kad bi naveo tacno koje je auto.
 
Član
Bolje gume uvijek idu na tockove sa kojima se upravlja bilo zadnja ili prednja vuca ili 4x4, uvijek bolje gume se stavljaju na prednje tockove jer bi moglo lako biti da trebas skrenuti i umjesto da skrenes, ti odes pravo i zavrsis na livadi kakvoj ili u ogradi...
 
Član
Ne vjerujem da je do gume, jer ako su standardne gume onda nemaju gdje zakacat. Moguce je da su i pakne nabijene u desnom tocku zbog cilindra ili zacepljenih crijeva. Opisi malo kako ti to struze da li uvijek ili samo kad ides malo brze i kakvo je to struganje tacno. Ima ljudi koji govore da im struze, a ono lezaj otisao stvar je u opisu jer mi ne vidimo i ne cujemo preko interneta :D
 
Član
Bolje gume uvijek idu na tockove sa kojima se upravlja bilo zadnja ili prednja vuca ili 4x4, uvijek bolje gume se stavljaju na prednje tockove jer bi moglo lako biti da trebas skrenuti i umjesto da skrenes, ti odes pravo i zavrsis na livadi kakvoj ili u ogradi...
pa ja sam probao voziti (citaj polaganje vozackog) sa losim gumama nazad i sa dobrim, ispostavilo se da kad imas lose gume nazad auto se zanosi zadnjim dijelom jedva se zaustavi. A probao sam i dobrim gumama nazad i mogu ti reci da puno bolje prijanja.
When tires are replaced in pairs...the new tires should always be installed on the rear axle and the partially worn tires moved to the front."
evo jedan mali citat sto sam nasao na internetu kako idu nove gume.
 
Član
Te koje ne mogu drzati zadnji kraj i ne treba nikako stavljati na auto. Uvijek nove stavljam naprijed,a zadnje budu malo potrosenije, al nikad ofucane koje nemaju svoju svrhu...
 
Član
Koliko je bitno da je dobra pogonska guma isto toliko je bitno da su dobre i suprotne dvije gume, jer:
Ako na autu sa prednjom vucom imas naprijed dobre gume a pozadi lose, u krivinama ce te pocet preticat zadnji kraj, sto nije dobro, ako su na tom autu dobre zadnje a lose prednje onda nema skretanja , ti hoces lijevo al on ide pravo, itd... Uglavnom sara nemoj da je ispod 5mm , sto se tice starosti gume tu nemam sta komentarisat, ja to gledam na neki drugi svoj način
 
Ne vjerujem da je do gume, jer ako su standardne gume onda nemaju gdje zakacat. Moguce je da su i pakne nabijene u desnom tocku zbog cilindra ili zacepljenih crijeva. Opisi malo kako ti to struze da li uvijek ili samo kad ides malo brze i kakvo je to struganje tacno. Ima ljudi koji govore da im struze, a ono lezaj otisao stvar je u opisu jer mi ne vidimo i ne cujemo preko interneta :D
Samo kad idem malo brze preko 60 mozda onda se cuje poprilicno
 
moguce da ti je upao kamencic izmedju lima i diska i onda to uzasno iritantno skripi i struze... sad vidjeh da su dobosi haha :D onda pregledaj dobose da ti nije rucna pretegnuta, vidi da li se griju puno nakon voznje, lezaj nije jer lezaj ne skripi i ne struze, lezaj samo bruji unutar auta kad vozis... Eh da i pogledaj da ti ne zapinje felga ili guma unutra za amortizer ili onu plastiku od amortizera. Pregledaj sve detaljno nazad i naci ces sta je. Bilo bi jos bolje kad bi naveo tacno koje je auto.
Pregledavo sam sve nekoliko puta.Od rucne je malo zguljeno i to sam odmako sa zavezicom.Auto je Fiat punto mk1 1.7 td 97 god.
Prednje su bile uvijek 165/70/14,
A zadnje 175/70/14 a sad je 165 kao i prednje.Znaci sira je bila i nije nista strugalo..
 
Pozdrav.
Ovako kupio dvije nove gume i otisao da mi zamjene i prilikom zamijene oni stavili prednje gume na mjesto zadnjih.Znaci skinuli prednje gume i felge komplet i nazad stavili,a sa zadnjih felgi skinuli gume i stavili te nove sto sam kupio i ubacili naprijed.Kada vozim cuje se nesto ko da struze na zadnjem desnom uglu to jest na desnoj gumi.
Gledao sam pocelo da struze od rucne sajlu,pa sam uzeo vezice i odvojio i idalje se čuje.Sta bi moglo biti? Ima li ko kakvu predpostavku?
Malo mi glupo sto postavljam ovakve teme al jbg :D
Pozdrav
Imao problema s tim struganjem prije nekih, otprilike, 2 mjeseca
Zamjenom kočionog cilindra riješen problem ( 14 KM ), jer se cilindar nije vraćao i pritiskao je jednu ( desnu ) paknu uz tromblu ( potrošeno pola te pakne s gornje strane do pola ) pa sam samo kupio pakne za tu stranu ( 1o KM ), od kolege koji samo italijane popravlja ( Punto 2, 1.2 2ooo u pitanju ), pa smo usput i ležaj zamjenili jer je bio u haosu ( 5o KM ), osjeti se znatna razlika na bolje što se tiče kretnje, olakšano kretanje...
A pakne, tromblove ( oko 7o-ak KM ) i sajle ručne ( 24 KM ) sam mjenjao prije, mislim, godinu i po
Pa eto, to je moje iskustvo s tim struganjem i hučanjem
 
Poslednja izmena:
Top