Gume ljetne MATADOR Hectorra 3 ? Iskustva?

Gume ljetne MATADOR Hectorra 3 ? Iskustva?

Član
trebam gume dimenzija 2X 265/35/18 i 2X 235/40/18 . Jedna Michelin 265... je 400KM dok je ova Matador 170KM..
Neznam,cuo sam da je to respektabilna Cehoslovacka marka koje postoji preko 100 godina,koju je od 2007 kupio Continental..sad neznam. Nisu joj lose ocjene a cijena je predobra..mogu sve uzeti za 640KM..
jel bolje te nove ili neke izgorene ili izlizane manje više dot 2012 ili 13 Goodyear il sl..neznam..

ja sam kupio 4 nove, 225 40 18 dimenzija, po meni jako dobre za te pare, na suhom super drže, na mokrom malo slabije ali opet dosta dobro, iznenadio sam kako su tihe, za moj ukus jedina mana što auto hoće malo više prošlajdrati na njima pod nekim malo jačim gasom u prvoj i drugoj, ali generalna ocjena po meni super, preporučujem, kupi slobodno, nećeš se pokajati.
 
Član
ja sam kupio 4 nove, 225 40 18 dimenzija, po meni jako dobre za te pare, na suhom super drže, na mokrom malo slabije ali opet dosta dobro, iznenadio sam kako su tihe, za moj ukus jedina mana što auto hoće malo više prošlajdrati na njima pod nekim malo jačim gasom u prvoj i drugoj, ali generalna ocjena po meni super, preporučujem, kupi slobodno, nećeš se pokajati.
gdje si uzeo i koliko si platio,
 
Član
Uzeo kod nekog frajera iz Ljubuskog ili Gruda ne sjecam se, imam br ako treba, cijena bila 115 sa dostavom u Sarajevo
 
Matador Hectra 3 , dva jarana mi imaju ove gume, kuposili sve 4 nove
jedan vozi na gevindama e46 17" , evo treca godina, gume su jos uvijek odlicne, odlicno se ponasaju (mozda su kod njeg cak hectra 2 jer mislim da hectra 3 nije bila tad , mislim)
drugi kupio neki dan ovu hectra 3, sve 4 nove, 18" 225/40, komad 113 s montazom Guma M, sara odlicna, sto se tice voznje, lik je lud , gume drze odlicno, nema problema, jedino sam primjetio kad idem iza njega, na 140-150-160 i vecim brzinama, gume mu hvataju kamencice i zasipaju moje auto, i to mnogo, toliko da se moram otkuciti,
sad sara je dobra, duboka, i to je sigurno uzrok ,
ovo su nasa iskustva sa ovim gumama :D
kisa, suho, prijanjanje je ekstra, za ostalo ne znam :)
 
Član
i sad mi nije jasno zašto ljudi toliko komentarišu šaru, dobra šara, V šara, a (made in china), kao da je to mjerilo dobre gume, pogledaj contieve sport contact, najjednostavnija moguća šara, ali zato sastav gume do jaja... a i svaka nova guma lijepi, fazon je kako će lijepit kad se skine fini sloj sa nje,

imao sam prije nove debica presto, nove kupljene i grip je ekstra, sa 280Nm na mokrom se nije moglo zašlajdrati, ali sidewall premekan, jedna mi u rupi pukla.. i kad sa se skine guma sa felge, vidi se da je sidewall previše mekan... vožene 7000km i uzmem 18", Debica hp također, prvu zimu lijepi, na mokrom nema da prokliže na startu, drugu zimu prokliže malo, treću zimu i drugom i trećom :D
 
Nemoguce kako su cijene sad jeftine za dimenzije 225-40-18...bas sad gledam sava matador malo vise od 100KM...
Ja 2014 uzeo starmaxx turska proizvodnja i prezadovoljan sam dan danas..evo trece ljeto ide sve je za sad super...novo je novo ipak...
 
BHT Ovisnik
Matador Hectra 3 , dva jarana mi imaju ove gume, kuposili sve 4 nove
jedan vozi na gevindama e46 17" , evo treca godina, gume su jos uvijek odlicne, odlicno se ponasaju (mozda su kod njeg cak hectra 2 jer mislim da hectra 3 nije bila tad , mislim)
drugi kupio neki dan ovu hectra 3, sve 4 nove, 18" 225/40, komad 113 s montazom Guma M, sara odlicna, sto se tice voznje, lik je lud , gume drze odlicno, nema problema, jedino sam primjetio kad idem iza njega, na 140-150-160 i vecim brzinama, gume mu hvataju kamencice i zasipaju moje auto, i to mnogo, toliko da se moram otkuciti,
sad sara je dobra, duboka, i to je sigurno uzrok ,
ovo su nasa iskustva sa ovim gumama :D
kisa, suho, prijanjanje je ekstra, za ostalo ne znam :)
Smeće, ili taj nije nikada imao novu gumu. Ja ih uzeo nove i bile ok prvu godinu. Zatim poderem jednu pa kupim opet 2 nove. Opet bilo OK prvu godinu, drugu godinu ne drzi nikako, smeće. 5x bolje mi drzala 4 godine starija continental s malo šare,zao mi sto ih baci...
 
Top