Guma ispusta zrak, potreban savjet

Guma ispusta zrak, potreban savjet

Član
Ovako, imam problem sa svojim ljetnim setupom, koji se vuce jos od prosle godine.. Znaci, prednja desna guma mi negdje pusta zrak, prosle godine sam to nekako trpio, svakih 7 do 10 dana sam je morao bar jednom dopuhati. Jednom prilikom sam otisao do vulkanizera, oni trazili, gledali nigdje ne pusta, promjenili ventil, kao tu je malo pustalo i to je to, medjutim opet isto.. Neki dan se odlucim vratiti ljetni setup i u 3 dana mi se 2 puta desilo da guma skroz ispuse, tj nema nimalo zraka u njoj.. Moram napomenuti da su gume stajale u podrumu preko zime i da ta prednja desna guma nije ispuhala nimalo tokom par mjeseci stajanja, znaci ispuhuje samo kad se vozi.. Ne znam jel felga kriva pa pusta na rubu, meni stvarno auto ne vuce nimalo na stranu niti volan trese, ali nmg sa sigurnoscu reci da je sto posto ravna felga.. Eh sad sta mi predlazete u slucaju da guma stvarno nije nigdje probijena tj. da pusta negdje na rubu felge? Ovih dana cu otici do vulkanizera pa cu vidjeti sta oni predlazu, malo sam trazio po netu ima neki sprej da se uzme da zacepi sve rupe, ali koliko vidim ni to nije trajno rijesenje, takodjer sta mislite o ubacivanju unutrasnje gume? Gume su fulda progresso carat 195/50/15 a felge borbetice 7 jota.. Svaki savjet dobro dosao. Lijep pozdrav!
 
Član
Jesi li provjerio felgu da nema neku mikro rupu, i ja sam imao istih problema, otkrio sam skroz malu rupicu na felgi. potopi u vodu komplet tocak, prije toga napusi gumu i slusaj polako, ako je do felge cut ces slabo pistanje.
 
Legend
ma nista ubacivanje unutrasnje gume, nek ti je skinu mora da pusta negdje oko felge, neka je namazu ponovo onim okolo pa vidi sta se desava
 
Član
Jesi li provjerio felgu da nema neku mikro rupu, i ja sam imao istih problema, otkrio sam skroz malu rupicu na felgi. potopi u vodu komplet tocak, prije toga napusi gumu i slusaj polako, ako je do felge cut ces slabo pistanje.
nisam potapao felgu ali mislim da bi izasao zrak iz gume tokom stajanja tocka zimus da ima rupa na felgi ili gumi..
 
Član
vjeruj mi da ne bi, kazem ti imao sam isti problem, morao sam dopuhivat svako 7-8 dana, a guma ispuse na 1.5 nece ispod toga, valjda taj pritisak moze drzat a preko sve je pustala. a dok su stajale nista se nije desavalo.
 
Član
ma nista ubacivanje unutrasnje gume, nek ti je skinu mora da pusta negdje oko felge, neka je namazu ponovo onim okolo pa vidi sta se desava
ima neko sredstvo kao ziva guma sto se maze na rub felge i ona bi trebala prionuti dobro bez pustanja zraka, bar mi tako rece jedan prijatelj, nadam se da ce to rijesiti moj problem, ne ubacuje mi se slauf..
 
Član
a da li imaš puno tegova na toj felgi ? vrlo je moguće da je felga kriva, balansirana jest al prilikom vožnje ona gumu žvače pa ti pušta zrak a kad stoji preko zime ne vozi se onda ne ispušta. kako ti troši gumu na toj felgi ?
ovo sto sam te pitao ako je sve uredu onda si bio kod ćoravih vulkanizera
 
Član
tegova ima, koliko je to grama ne znam sad tacno, opet kazem ne vuce nigdje u stranu, ne trese.. gumu trosi ravnomjerno.. mada je moguca i ta tvoja teorija.. mora negdje pustati zrak :D
 
Član
Imas kupiti sprej za probusene gume, ispuses gumu na nekih pola bara i zavrnes sprej na ventil i pritisnes i onda psej napuse gumu i unutra ispusti kao neko ljepilo i ono zacepi rupu do 3mm ako ima, licno probavao taj sprej vise puta i svaki put zakrpio gumu sa njim...
 
Član
ma nema sta,kad ti skine gumu reci mu nek ti celicnom cetkom na busilicu sto ide neki ti to ocisti po rubovima i namaze,najjcesce tu pusta meni se hiljadu puta to desavalo..;)
 
Član
Kod mene su bile felge krive. i to nekad drze duze nekad krace ( vjerovatno zbog toga sto svaki put tocak drugacije stoji kad parkiram, zbog toga nisu ni mjehurici izlazili kad potopim cijeli tocak )
 
Član
vjerovatno ti je felga kriva. nije isto kada vulkanizer potopi u vodu i kada se osloni cca 300kg na gumu...u vecini slucajeva propusta izmedju felge i gume
 
Član
Nađi dobrog vulkanizera...danas su postali rijetki....većinom su hohštapleri koji 5 minuta posla uzmu 10 maraka, najlakše je promijeniti ventil, to sam ti mogao i ja reći...
 
Top