Gubitak snaga pri 3000 obrtaja

Gubitak snaga pri 3000 obrtaja

Član
Kod mene je problem bio zaprljani katalizator, nikakav EGR ventil ni prepunjavanje turbine što su mi mnogi mehaničari govorili.
Prvo provjeri katalizator, jer ti njega na dijagnostici neće izbaciti (bar meni nije), pa ako nije gledaj dalje..
Pozdrav,

Uradio sam remont turbine, nekako mi je u nju uvuklo sitni pijesak i srce turbine je bilo oštećeno, vjerovatno prilikom mijenjanja filtera zraka. Majstor je pregledao auto i dalje moram očistit katalizator i provjeriti dizne jer i dalje passat ne daje snagu koju bi trebao. 1.9 TDI 96 kw treba da gužva asfalt jer sam probao istog kod druga i razlika nebo i zemlja, isti motor isto auto a jači je od mene za 30%.
 
Član
Pozdrav,

Uradio sam remont turbine, nekako mi je u nju uvuklo sitni pijesak i srce turbine je bilo oštećeno, vjerovatno prilikom mijenjanja filtera zraka. Majstor je pregledao auto i dalje moram očistit katalizator i provjeriti dizne jer i dalje passat ne daje snagu koju bi trebao. 1.9 TDI 96 kw treba da gužva asfalt jer sam probao istog kod druga i razlika nebo i zemlja, isti motor isto auto a jači je od mene za 30%.

Guzvanje asfalta necu komentarisat :rolleyes: , od ciscenja katalizatora nemas nista , ako nisi spreman kupit novi onda ukini katalizator ...
 
Član
Guzvanje asfalta necu komentarisat :rolleyes: , od ciscenja katalizatora nemas nista , ako nisi spreman kupit novi onda ukini katalizator ...

Bukvalno gužvanje, auto sa 96 kw treba da ima dobar start i dobro ubrzanje paljenjem turba a moj pasat to i nema baš exstra. Kako po pitanju tehničkog pregleda ako ocistim unutrašnjost katalizatora, a još nisam čuo da je neko kupio nov katalizator ??
 
Član
Bukvalno gužvanje, auto sa 96 kw treba da ima dobar start i dobro ubrzanje paljenjem turba a moj pasat to i nema baš exstra. Kako po pitanju tehničkog pregleda ako ocistim unutrašnjost katalizatora, a još nisam čuo da je neko kupio nov katalizator ??

Rekao sam da to necu komentarisati , jer nekom i 66 KW "ide ko raketa" , al je cinjenica da si utvrdio da auto ne ide kao prije ili kako bi trebalo . Zbog cijene i isplativosti same kupovine sam ti i napisao da ukines kat skroz . Od pokusaja ciscenja samo ces izgubit vrijeme i zivce , ne moze se to ocistit da rijesis problem na duzi period , ako je motor u dobrom stanju i ispravni injektori nema problema na tehnickom nakon ukidanja . Ne moras skroz skinut lonac (kat) mozes samo izbit i vratit prazan lonac , a moze se uraditi i cijev kroz lonac da ne bude prazan . Ako si poredio sa drugim istim passatom provjeri da li je taj drugi u fabrickom stanju , da nije radjen remap - chip .
 
Član
Rekao sam da to necu komentarisati , jer nekom i 66 KW "ide ko raketa" , al je cinjenica da si utvrdio da auto ne ide kao prije ili kako bi trebalo . Zbog cijene i isplativosti same kupovine sam ti i napisao da ukines kat skroz . Od pokusaja ciscenja samo ces izgubit vrijeme i zivce , ne moze se to ocistit da rijesis problem na duzi period , ako je motor u dobrom stanju i ispravni injektori nema problema na tehnickom nakon ukidanja . Ne moras skroz skinut lonac (kat) mozes samo izbit i vratit prazan lonac , a moze se uraditi i cijev kroz lonac da ne bude prazan . Ako si poredio sa drugim istim passatom provjeri da li je taj drugi u fabrickom stanju , da nije radjen remap - chip .
Na drugom passatu nije rađena prepravka, čipovanje i sl. Isti pasat potpuno a po snazi puno jači, na kilometar tjeranja ostavi me 100-200m bez problema i ima bolje ubrzanje dok smo u startu isti do nekih 100m i jedino sada ostaje taj katalizator da je kod mene puno zaprljan ili je kod njega druga verzija auta ili mu je jača turbina, to ne znamo. Pokušat ću pronaći majstora da izvadi unutrašnjost katalizatora a da obloga ostane ista tj kao sa imam katalizator jer ga neće niko otvarat i provjeravat.
 
Meni bacalo u safe mod,reparacija turbine...ociscena,izpjeskarena,balansirana...svi dijelovi bili ok.
Odma zamjeni i ulje i filtere...nebitno kad si mjenjao....Sve izaslo oko 600 Km
 
Ja sam imao hjundaija (ix35, benzin 2.0) sa 120kw (163ks) i nisam bio nesto impresioniran snagom, iako je auto bilo tesko samo 1450kg. Tu snagu je imao tek na 5.500 rpm. Znaci nista ne znace konji bez obrtnog momenta. Sad imam kiju sa 74kw, malte ne nema mi neke razlike u vuči posebno, pogotovo na startu (težina auta 1250kg). Znaci konjske snage manje vise gore dole... Obrtni moment je ono sto "vuce" i to bitno je na kojim obrtajima ima na raspolaganju maximum. Dzaba meni snaga na 6.000 rpm kad ne vrtim motor na toj brzini. Marketing i glupost.
 
Super Moderator
Naravno. Konji sve preuzimaju i glavni su. Da je obrtni bitniji onda bi i na 402 svi vozili u rasponu 2000-3000 obrtaja, ne bi niko navlacio tamo gdje su konji
 
Član
Meni bacalo u safe mod,reparacija turbine...ociscena,izpjeskarena,balansirana...svi dijelovi bili ok.
Odma zamjeni i ulje i filtere...nebitno kad si mjenjao....Sve izaslo oko 600 Km
Ja sam riješio taj problem remontom turbine, oštećene lopatice (srce) turbine (430 KM sa zamjenom ulja i filtera), jos moram skinuti/očistiti katalizator i dizne pregledat da bi dobio punu snagu TDI.
 
Top